Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptam egy bordert tavaly...

Kaptam egy bordert tavaly szeptemberben, de mindent szét szed és tönkretesz a fél kert fel van ásva és szökik, nem ők a legokosabb kutyák?

Figyelt kérdés
Én azt olvastam mindenhol, hogy a border a legokosabb kutya, de ehelyett eddig jót még nem láttam tőle. Már vagy 4x elszökött, a szép kertünknek (jó persze kutya amúgy kisz@rja és kipisili a füvet) annyi. Tele lyukakkal, már a szárító kötélre se lehet kint teregetni, mert leszedi a ruhákat. A múltkor az autó kárpitozását tépte szét. Lehet nagyon mellényúltunk és egy ostoba példányt fogtunk ki? Gondolkotunk apámmal, hogy veszünk egy másikat ezt meg eladjuk, hátha az normális lesz.

2012. jan. 29. 09:21
1 2 3 4
 31/37 sors79 ***** válasza:
100%
Ostoba példány?? Tudod mit jelent az intelligencia? Nem, mi? Gondoltam... Pont annyira okos, hogy feltalálja magát, ha már ki van baszarintva egy kertbe és a kedves gazdik tojnak rá.. Drágám, te vagy az ostoba, ha még ennyire sem néztél utána a kutyatartásnak, és a fajtának, pedig arra van időd, hogy leülj a gép mellé ilyen baromságokat írni... Pffff szerencsétlen kutya :/
2012. jan. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 Hovarju ***** válasza:
100%

Már régóta vártam egy ilyen kérdést. Látom jó sokan válaszoltak rá. Azt remélem sokan fogják elolvasni és ezek után csak akkor választják ezt a fajtát, ha ismerik és van idejük foglalkoztatni. Igen, a Border okos kutya, de épp ezért szüksége van feladatokra, elfoglaltságra.

És, hogy a kérdésedre is válaszoljak: keress neki egy megfelelő gazdát, aki ki tudja elégíteni az igényeit. És következő kutyának -ha lesz, válassz valami idősebb nyugodtabb kutyát. Bár ha nincs rá időd és kedved, inkább ne vegyél semmilyet. Nevelés és foglalkozás híján bármilyen fajtát választasz, mindegyik rombolni fog.

2012. jan. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 Hovarju ***** válasza:
100%
Ja, és ha az eladásán gondolkodsz, vedd fel a kapcsolatot a tenyésztőjével. A visszavásárlás joga az övé, és esetleg segíthet a gazda keresésben.
2012. jan. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha az intelligenciádhoz lenne kötve az állattartás, akkor neked még plüss kutyát sem adna senki! Ezeknek nem elég a heti séta, ahogy egyik kutyának sem! A természetben minden nap vándorolnak, ne várd el tőle, hogy a kertedben terelgesse a kerti törpéket! Sajnálni tudom azt a kutyát! Add el valakinek, míg nem késő, mert nálad szörnyen rossz helye van!
2012. aug. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Áhh neharagudj de ezt egyszerűen nem tudom szó nélkül hagyni. Te nagyon buta ember vagy és a Border tényleg a Legokosabb kutya nekem is az van de nem úgy született hanem tanítottam. Most 7 hónapos és már azt mondták a kutya suliba h letudná tenni az engedelmességi vizsgát és agilityzek,frizbizek vele plussz napi 3-4 óra séta és tanítás és érdekes nem ássa fel a kerted.Más örülne ha ilyen kutyája lenne te meg csak így "elpazarlod" a lehetőségeidet. Én 15 évet vártam erre a kutyára.
2012. nov. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim válasza:

Szerintem neked nem való border kutya a sokkal jobb lesz neki hogyha eladod...milyen gazda vagy te???

okos a border igen de iszonyat energikus.. okos-okos de nem úgy születik nevelni kell és tanítani órákat sétálni vele frizbizni szerintem te se olvastál utána hogy milyen kutya

-,-"" az ilyen idióta emberek miatt van ennyi kutya a menhelyen... gondolj csak bele hogy ilyenek miatt hány kutya szenved az utcán a menhelyek tele stb... ha megpróbálnád össze számolni szerintem több mint 1 millió lenne...

2012. dec. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Heti 3-4x sétáltatja valaki a kutyát? Gondolom az illető is csak 3-4x szarik egy héten. Kutya nem kötelező mindenkinek, a jelek szerint neked sem való, mert semmit nem tudsz a kutyatartásról A kutyák ÉLŐLÉNYEK, gondoskodni kell róluk, nem kerti dísznek valók.

A Border Collie nagyon gyorsan tanul, de időt kell rá szánni. Remélem, nem az utcára dobtad ki, hanem olyan gazdihoz került, aki tud is vele foglalkozni, hiszen napi 2 óra séta - reggel és délután, vagy este -, valamint még egy óra foglalkozás kell neki legalább, hogy elfáradjon, különben a fent említett problémákba ütközött. Nem a kutya volt hülye, Ti nem foglalkoztatok vele úgy, ahogy kell. Ha mindenáron akarsz kutyát - bár a jelek szerint nem való neked kutya - akkor javaslok egy plüsskutyát, azzal nem kell foglalkozni.

2013. okt. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!