Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptam egy bordert tavaly...

Kaptam egy bordert tavaly szeptemberben, de mindent szét szed és tönkretesz a fél kert fel van ásva és szökik, nem ők a legokosabb kutyák?

Figyelt kérdés
Én azt olvastam mindenhol, hogy a border a legokosabb kutya, de ehelyett eddig jót még nem láttam tőle. Már vagy 4x elszökött, a szép kertünknek (jó persze kutya amúgy kisz@rja és kipisili a füvet) annyi. Tele lyukakkal, már a szárító kötélre se lehet kint teregetni, mert leszedi a ruhákat. A múltkor az autó kárpitozását tépte szét. Lehet nagyon mellényúltunk és egy ostoba példányt fogtunk ki? Gondolkotunk apámmal, hogy veszünk egy másikat ezt meg eladjuk, hátha az normális lesz.

2012. jan. 29. 09:21
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

hát nem fogom elajándékozni, mert mégiscsak papíros kutyáról van szó, elég sok pénzünkbe került... Annyira tehetős nem vagyok, hogy 100.000 forintot csak úgy ajándékozgatok...

utolsó elég retardált lehetsz te is, mivel általában mindenki magából indul ki...

2012. jan. 29. 10:38
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
tudod milyen kutya való neked? Egy plüsskutya más állatot még a közeledbe se mernék engedni. Ezt a kutyát LEGALÁBB napi 2x kéne vinni sétálni és mellette valami kis elfoglaltságot adni neki. Jobban jár az a blöki is ha egy felelőse teljesebb gazdit kap.
2012. jan. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Hol vetted a kutyát? Kíváncsi vagyok milyen tenyésztő ad el kutyát ilyen felelőtlenül.
2012. jan. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon hülye.. De úgy látszik, apád se tiszta.

Plüsskutyát vegyél, az való neked.

2012. jan. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

Van két lakatlan sziget. Az egyikre kihajítják Leonardo da Vincit, a másikra meg egy baltaarcú köpködős proligyereket. Szerinted melyik fog jobban unatkozni? Melyik fog töprengeni, hogy mivel foglalja el magát? Melyik fog előbb kijutni a szigetről a kreativitása segítségével? És melyik fog csak lábat lógatni egész nap?

Mégis mit gondoltál? Az intelligencia azzal jár, hogy igényei is vannak, sőt, gondolatai is, és nem hajlandó beleőrülni a tétlenségbe. Ha te lennél kirakva az udvarra mindennemű feladat nélkül, és heti 3 sétát leszámítva nem lenne semmi izgalom az életedben, nem hiszem, hogy jól éreznéd magad.

Adjátok el egy hozzáértőnek, jobb lesz mindenkinek. Nem kell nektek kutya.

2012. jan. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

sajna egy normális border pont ilyen ha éppen nincs dolga és nincs lefárasztva. Mindent de mindent szét szed és így foglalja el magát.

Ismerősöm bordere az erkélyről felmászott a tetőre macskát kergetni, kiborogatta a tápos vödröket, szétszedte a kanapét, felásta a kertet. Jelenleg napi 4-5 órát van intenzíven mozgatva, kutyasuli, logikai feladatok stb és most kezd normális lenni.

Én már nem egyszer fejtettem ki, hogy nekem a border a rémálom fajtám, nekem egy ilyen kutya túl sok lenne... soha nem is vennék.

Sajnos a bordert vásárlók nem gondolnak bele a kutya igényeibe ezért is van belőlük viszonylag sok a fajtamentésnél vagy menhelyeken...

A border nem sima kutya, a border életforma.

2012. jan. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

A border MUNKAkutya, ha nem adsz neki munkát, akkor talál magának. Sokan azt hiszik, ha kertes házban laknak, akkor a kutya elvan a kertben, hát ez hülyeség, mert akkor is napi szinten kell sétáltatni. Aztán játszani vele, labdázni, feladatokat adni neki. Ha erre nincs erőd vagy kedved vagy időd, akkor neked nem ez a fajta való. Akkor add el papírostól ivartalanítva, hogy véletlenül se szaporító kezébe kerülhessen.


Ha annyira kutyázni szeretnétek, akkor fogadjatok menhelyről egy idősebb kutyát, amelyik nem igényel ennyi aktivitást, de vele is el kell menni sétálni, napi 1x.


Bár őszintén szólva semmilyen kutyát nem ajánlanék nektek, mert éretlenek vagytok rá. A kutya olyan mint egy gyerek, ha már annyira akartál, akkor felelősséget kell érte vállalni, foglalkozni vele, nem tudod kikapcsolni és bedobni a sarokba, mert te épp nem érsz rá.

2012. jan. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
ha drágán vettél papíros kutyát, akkor miért nem a tenyésztőnek teszed fel ezeket a kérdéseket? azt is neki vázold, hogy meg szeretnél válni tőle, joga van tudni, hogy mi történik az általa tenyésztett kutyával.
2012. jan. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

attól mert valaki sokat foglalkozik a kutyájával még nem kutyab*zi, minden fajta és méretű kutyát kell naponta sétáltatni, de ha neked nem volt napi 1-2 órád arra hogy elvidd, akkor neked tényleg nem való kutya, NEVELNI kell őket másképp minden kutya buta lenne ha a gazdája nem tanítaná..


ha kisebb kutyád lesz azt is sétáltatni kell minden nap és tanítani meg nevelni másképp úgyan olyan lesz mint szegény border collie-d, jobb is ha eladod legalább másik gazdája azt tudja nyújtani neki amire egy kutyának szüksége van..

2012. jan. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó helyről való a kutya, vegyétek fel a tenyésztővel a kapcsolatot, valószínűleg visszavásárolja (szerintem mikor vettétek akkor a szerződésben is benne volt, hogy neki kell először szólni mielőtt eladnátok/odaadnátok másnak mert előjoga a kutyát visszavenni, ha nem így jártok el, akkor még fel is jelenthet titeket amennyiben a kutya gazdát vált).

A kutya akármilyen intelligens magától nem fog tanulni. Tanítani kell. Képzeld el mi lett volna Einsteinből, ha soha nem járhatott volna iskolába, soha nem látott volna egy könyvet sem és senki sem tanította meg írni-olvasni.

Ha mindenáron kutyát szeretnétek (ami ezek szerint tényleg nem nektek való), akkor vegyetek magatokhoz, egy menhelyi kutyát, ami már lehiggadt, nem egy hebrencs 4-5hónapos kölyök, tudja az alapokat és elég neki az a heti 3-4séta amit ti nyújtani tudtok neki. Sokkal több örömötök lesz benne, még akkor is ha nem "papíros".

A nevelésnek meg nézz utána, olvass sokat. Minden azon múlik!

2012. jan. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!