Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyámmal?

Mit tegyek a kutyámmal?

Figyelt kérdés
panelba lakunk, de hiába visszük le őt, foglalkozunk vele akkor is szét szed mindent, a szemetestől kezdve a tapétát..1éves lesz, nem tudjuk megnevelni.Esetleg ha valaki befogadná őt aki kertes házba lakik annak nagyon örülnék.Egyébként nagyon jámbor kutya, keverék és fiú.Ha nem sikerül senkinek odaadni, akkor szerintetek melyik menhely az melyben nem altatják el?köszönöm
2012. jan. 29. 18:24
1 2 3 4 5 6
 41/58 Akiteki ***** válasza:
És az jobb, hogy ott marad és mindenki szenved? Egyszerűen az az eset, hogy semmilyen kutya nem kellene, csak egy hirtelen felindulásból szereztek egyet anélkül, hogy végiggondolták volna, mivel jár a tartása. A lakásban kutya nem csak simán egy másik élőlény, hanem teljes életmódváltás.
2012. jan. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
60%

Jobb igen, mintha az ő felelőssége aztán nekem meg neked, meg még néhány maroknyi másik embernek csinálna plusz munkát, meg plusz kiadást - akik az ilyen buta gazdák elkényeztetett kutyáinak próbálnak második esélyt adni azok helyett a kutyák helyett, akik valóban segítségre szorulnak, és elpusztulnak a vidéki gyepiken.

Elvi szinten persze egyet értek veled, de a gyakorlatot tekintve mostanában azt gondolom, hogy az ilyen felelőtlen gazdától szimpatikusabb hozzáállás lenne, ha elmenne és beadatná a nyomorult kutyának az altatót, hogy érezze a döntései súlyát. Mert marha könnyű ám a könnyebbik utat választani és bepakolni egy non-killing menhelyre, aztán mosni a kezeidet, hogy te mindent megtettél érte. Így a lelkiismerettel se kell számolni legalább.

2012. jan. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 Akiteki ***** válasza:
Igazad van, belátom.
2012. jan. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:

kedves kérdező.

a legnagyobb tisztelet mellett mondom,vannak emberek akik nem érdemlik meg a segítséget, és a kommenteid alapján ,TE PONT ILYEN VAGY !:(

vidd a kutyád egy menhelyre ( ahol is remélem legombolnak rólatok egy csomó lóvét,mert ezt érdemled )

és tudd ,hogy el fogják altatni!

ez van !

és talán később lesz egy kis kutyád egy aranyos öleb, akit öltöztethetsz, babusgathatsz, és nem fog rombolni, mert lesz vagy 1 kg,és mindíg ölben viheted!

DE SOSEM FOGOD MEGTUDNI ,HOGY MIT IS JELENT AZ,HOGY ::AZ EMBER LEGJOBB BARÁTJA !!!

aki nem akarja ,az nem is fogja megérteni.

szerencsétlen !( és nem a kutyára gondolok)

2012. febr. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 A kérdező kommentje:
úgy látom nem értitek..nem azért hoztuk el, mert annyira kellett a kutya a lakásba hanem mert meg akarták ölni őt..nem kéne nekem támadni, mert csak kérdeztem.egyébként meg az egyik kutya iskola honlapján levő nevelési útmutatóval kezdtük tanítani a kis Drágát, próbálunk ügyelni mindenre ami nem könnyű..mióta éjszaka bennt van a szobába azóta nem csinált rosszat, de ha nem vagyunk itthon nem lehet bennt.Míg otthon laktam ott kertes házban áltem, a kutya kint tartózkodott, így az etetésen, játszáson és sétákon kívül nem igazán kellett nevelni őket.1éves kora után mindig jó kutyák lettek.mOST VISZONT LAKÁSBA TELJESEN MÁS..Megpróbálunk mindent megtenni, hogy jó közös életünk legyen, de nem könnyű benti kutyával..És igen elrontottuk, de csak szeretet miatt elkényeztettük őt, mert nem gondoltuk volna, hogy ebből ,,kár,, lehet.Nagyon szeretjük őt és nem vagyunk szívtelenek, meg kell oldani ezt a helyzetet.A szájzárat viszont séta közben rá kell tenni, mert a zsebkendőktől kezdve minden kutyaürüléket felszed és megesz..hát köszönöm szépen a segítségeteket, majd még szerintem írok, hogy hogyan halad a nevelése :)
2012. febr. 1. 13:39
 46/58 Akiteki ***** válasza:

Nem lehet egy kutya nevelését internetes útmutatás alapján megtanulni. Van, akinek alapból érzéke van hozzá, de annak is szükséges az iskola. Másoknak meg elengedhetetlen.

Ha láttok még reményt, hogy normalizálódhat az életetek, akkor sürgősen szakértő oktatóra van szükség. Ez az állapot senkinek sem jó.

2012. febr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 A kérdező kommentje:
tudom, de most mégis úgy döntöttünk, hogy akkor követjük, amit a cerberos oldalán leírnak és azért mintha látszódna a javulás nála.Persze, hogy nem jó senkinek ez.Gondolhatod, mielőtt elmegyek otthonról kitakarítok, mire jövök haza minden szét van szedve:( ma meg a wc-t nyalogatta belül, pedig van neki vize és 1órát voltunk is lennt..azért ezek szerintem nem normi dolgok, nem?:S
2012. febr. 1. 14:04
 48/58 A kérdező kommentje:
még nem néztem szét, de milyen árral dolgoznak a kutya suliban alkalmanként kb?
2012. febr. 1. 14:05
 49/58 anonim ***** válasza:

A jobb iskolákban nem alkalmanként van "tandíj", hanem tanfolyamonként. Ahol havidíj van és vegyes csoportok, ott az otthoni problémákra nem fognak tudni sok okosat mondani. Az árakat kérdezd a Cerbisektől, ne számíts olcsóra, a minőséget meg kell fizetni. Vagy keress egy házhoz járó kiképzőt, aki foglalkozik viselkedési problémákkal is, falkavezérségi alapokon. Azok se dolgoznak olcsón, de sokaknak könnyebb, ha nem egyszerre kell megválniuk sok pénztől, hanem apránként.

De persze ha rájuk is csak annyira fogsz odafigyelni, mint ránk, akkor minden csak pénzkidobás lenne...

2012. febr. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 A kérdező kommentje:
sziasztok!tegnap mielőtt elemntem volna itthonról 2x levittem őt, 1-1 órára.Játszottunk is, elfáradt.3óra múlva mire hazaért a Párom már szét volt szedve megint minden..nem értem komolyan..gyors megoldás vagy tipp?
2012. febr. 2. 12:06
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!