Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen írott és/vagy íratlan...

Szilvi & Argos kérdése:

Milyen írott és/vagy íratlan szabályok vonatkoznak a kutyafuttatókra? Bemenetel előtt köteles vagyok kifaggatni a bent lévő gazdikat, hogy nem zavarom-e köreiket? A problémás kutyák gazdáinak kell (ene) figyelni és alkalmazkodni a többiekhez!

Figyelt kérdés

Addig húztam-halasztottam a ma esti kutyasétáltatást, hogy hideg és sötét lett...nem volt kedvem a Duna-partra menni, ezért a kertváros belseje felé vettük az irányt.

Jó 45 percet vittem Argos-t laza pórázon láb mellett, ez ráfér bármikor...dolgát is el tudta intézni.

Elkeveredtünk a Zrínyi utcai kutyafuttató felé (Csepel), ezért gondoltam, bemegyünk bandázni egyet a kutyákkal...sötétben azt láttam csak, hogy volt bent 4-5 kutya, Argos-t kint leültettem, bementem, köszöntem "Jó estét!", aztán Argos-t is behívtam. Odarohant hozzánk két Argos-nál nagyobb keverék kan, egy husky szuka. A futtató túlsó feléről kérdés jött felém: "Kan, vagy szuka?" Mondtam, hogy kan, de ha nem kötekednek vele, akkor semmi gond. Erre mondták, hogy pórázon van nekik egy kan husky, aki nem jön ki másokkal, és hogy menjek ki. Mondtam, hogy nem maradok sokat, Argos nem fog odamenni. A két nagy keverék kan folyamatosan felváltva állt be Argos elé, pakolták rá a fejüket. Argos kikerülte őket, néha morgott, ekkor lefegyelmeztem, különben folyamatosan beszéltem hozzá, dicsértem az elkerülő magatartását. Az egyik kan domináns mozdulatát egy morgással, elzavarással honoráltam, nem is jött vissza...Gazdik ismét a túloldalról: "Menjek el, mert elengedik a kan husky-t". Mondtam, hogy nem sokára megyek tovább, addig el ne engedjék...Jött a másik keverék kan, Argos fixírozta, rászóltam, akkor elmentek egymástól...a két keverék és Argos elvoltak végre egymással nyugodtan, mikor jött az egyik gazdi...a kutyája azonnal ment Argos-hoz, rárakta a marjára a fejét. Gyengéden ellöktem a kutyát Argos-tól, és már épp indultam volna kifele, mikor a csaj odalépett hozzám, hogy milyen jogon bántom a kutyát, takarodjak a korcsommal. Mondtam, hogy helyette kezeltem le a kutyáját, erre ő: nem övé a kutya és az enyém agresszív, miért nem megyek ki. Mondtam, hogy csak bevédtem a kutyámat, és hogy a másik gazdi lekezelheté a domináns ebét...erre a csaj nekiállt üvöltözni, lökdösődni...visszalöktem, hogy álljon már le, erre csak jött-jött...eközben, vagy utána (már nem emlékszem pontosan, gyorsan történt minden) megjelent a kan husky, elengedték, beállt Argos elé, Argos fordult volna ki a szituból, de a husky csak nem engedte. Be akartam állni közéjük, Argos-t megfogtam a hámjánál, de a husky-ra nem szóltak, és ment neki Argos-nak, vicsorgott, nem akart tágítani. Nem engedtem bunyót, a husky-t nem bírtam elzavarni, már kicsit összeakadtak...kicsit belerúgtam, csak nem tágított, ezért pórázzal rávágtam, mire elment. Ekkor jött ismét a csaj, hogy ezt hogy képzelem, és Argos felé rúgott, aki erre már felhúzta magát...gyorsan elkaptam, mielőtt megkapta volna a csajt. A csaj elkezdett üvölteni, fenyegetőzni...Mondtam, hogy álljon le, mert Argos megharaphatja, ha továbbra sem tágít tőlem. Argos-nak "fürkéssz" utasítást adtam, amire nagyritkán sikerül vakkantania párat. Erre a csaj nekiállt feljebb, hogy uszítom a kutyát és takarodjak. Kimentem, de csak mondták, hogy 3-szor szóltak, hogy menjek ki a futtatóból, miért nem mentem. Mondtam, hogy a futtató közterületnek számít, bárki bemehet és nem foglalhatják el ők kizárólagosan, és hogy az agresszív husky-ra szájkosár kellene a futtatóban is...mindegy eljöttünk.

Nem hittem volna, hogy ennyire primitív emberek vannak, ilyen baromság miatt tettlegességhez folyamodnak...azért hagytam az egészet a francba, mert ha Argos megkapja a csajt akár csak 1 foggal is, én vagyok a hibás függetlenül attól, hogy a csajszi mászott fenyegetőzve a képembe...hazafele végig gyomor- és fejgörcsöm volt az esettől...felfoghatatlan...Argos-ra büszke vagyok, szuperul viselkedett végig, leszámítva azt, hogy a másik kutyák túlzott dominanciáját halk morgással honorálta...de rászólásra azt is abbahagyta...



2012. jan. 29. 22:46
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nem gyenge :D megfigyeltem már régen, hogy nálunk Mo-n minden fordítva megy. Pl ha betörnek hozzád, és leütöd a betörőt, akkor te kerülsz börtönbe, mert le merted ütni :)

hát igen, kutyás témában is, szívja meg az, aki neveli a kutyáját, meg akinek engedelmes kutyája van...Talán húzzon el ő onnan, mi az hogy még téged küld el? Hát a pofám leszakad.

Mondjuk én ezektől is hülyét kapok, hogy viszed a nagy kutyádat szabadon, néni meg viszi a szobacirkálóját, és egyből felkapja, hogy jaj nehogy megtámadja az a nagy kutya. Hát nem véletlenül olyan szocializálatlanok ezek a kutyusok, ha nem hagyják őket ismerkedni más kutyákkal. A gazdi idegesen felkapja, a kutya is ideges lesz, és berögzül neki, hogy félni kell a többi kutyától. Egyszóval nagyon sok az idióta kutyás, és még az szenved, akinek meg jólnevelt a kutyuja.

2012. jan. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnálom, hogy ilyen történetek vannak. Szerintem ahol feszültség van, ott nem kell azzal tovább fűteni, hogy még be is megyünk, inkább el kell kerülni. Én is járok kutyafuttatóra, egy nagyon fiatal magyar agárral és egy most már felnőtt hatalmas méretű komondorral. Mind a két kutya elvan bárkivel, jól vannak szocializálva, viszont mindig megkérdezem az ott lévő gazdát, hogy bemehetek vagy sem. Ha pedig eleve látom, hogy agresszív a másik kutya, inkább eleve meg sem kérdezem és megyek tovább. Szóval jobb elkerülni az ilyet.
2012. jan. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi a kérdésedre nem tudok választ.


Én is Csepeli vagyok és azt vettem észre,hogy ténylegesen a legtöbb gazdi(főleg ilyen futtatókban,sajnos)agyilag nincs azon a szinten,hogy kutyája bárminemű dolgáért felelősséget tudjon vállalni.


Még csak 9-11 hetes volt az amsaffunk,mikor úgy voltam vele,baja nem lehet ,hát uccu neki elviszem emberek ill kutyák közé,hogy szokja,mert ha nagy lesz akkor aztán már nem Én viszem hanem Ő fog engem.Kicsinek tanulja meg,hogy mit szabad mit nem és nem utolsó sorban azért akkor még védte a kölyökszag.


Szitu:Van bent egy kutya gazdival,de már jönne nekünk futtató falán keresztül...szólt a gazdája hogy agyilag csöppet zokni a kutyája várjunk megköti és kimennek,mert mondtam,hogy nekünk ez lesz az első kutyafuttatózás és ,hogy ne legyen elsőre rossz élménye neki.

Meg is lepődtem,hogy va normális gazdi,aki beismeri ,hogy nem neveletlen a kutyája.5 perc se telt bele és jöttek ketten akik pórázzal szájkosár nélkül be és már engedték is el őket,vége az lett hogy nagyon gyorsan kimenekültünk.Kérdező sejtheted a szitut... :( Sajnos a temető háta mögötti dombnál se lehetett nyugtunk mert jött egy ujjabb ,,falka" akik szintén szartak a gazdikra...

2012. jan. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Nálunk két hatalmas futtató van és soha nem volt abból gond,hogy ha ez egyikben csak egyedül egy problémás kutya van míg a másik tömve van.Soha senki nem reklamál azért,mert esetleg várnia kell és soha nem küld ki senki senkit.Azoknak a kutyáknak is joguk van ott tartózkodni.Együtt vannak a kicsik a nagyokkal.Vannak kutyák akik nem jönnek ki egymással akkor mennek a másik helyre.Nem láttam még senkit egymás torkának ugrani ilyen miatt.Szerintem egy kis tolerancia kérdése az egész.Nekem mondjuk az alap,hogy ha igen kutyák vannak bent akkor megkérdezem,hogy be mehetünk e.
2012. jan. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Ez tényleg röhej!!
2012. jan. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Nekem meg az az alap, hogy ha idegbeteg, szocializálatlan kutyám van, akkor azt nem viszem közös futtatóba, más kutyák társaságába, hanem elviszem egy kutyaiskolába, kérek szakértő segítséget és nem égetem magam a kutyafuttatón amíg nem tudok kutyázni! Nehogymár a többség alkalmazkodjon a kisebbséghez. Ja, hogy ez megy az egész országban minden szinten? Akkor természetes, ha egy agressziv kutya kisajátítja az egész futtatót? Gondolkozzunk már, ne csak a jogokat szajkózzuk!
2012. jan. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
68%

A másiknál már leírtam, h mi a véleményem erről :)


De még hozzátenném. Én is úgy gondoltam régebben, h más kutyáját nem fegyelmezzük. De mostanra meguntam, h az enyémet kell folymatosan "kordában" tartani, mert a Fifike acsarkodik, a Picike ugat, a Csipike harap, meg f@szom tudja mi van még. Nem, elég volt. Úgy merjen egy kutya is sz@rul viselkedni, h vagy Ádázt eresztem rá vagy én intézem el. Igenis el fogom kergetni, ha nem viselkedik normálisan. Vagy megkérem Ádázt, h dörrenjen oda.


Elég volt a jópofizásból. Legalábbis én eljutottam erre a szintre a folyamatos kínszenvedés és egy komolyabb támadás után.

2012. jan. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Ja, még a "szabályokra" vissztérve. Azért annyira vagyok normális, hogyha bekerített futtatóhoz megyünk, akkor megállok előtte és megkérdezem a bentieket h az ő kutyájuk játékos vagy sem. Volt már h egy srác volt bent egy rotival, mondta h még vagy 5 percet hadd legyenek már, az övé elég antiszoc, én meg ráadásul 2 kutyával mentem volna be. Mondtam h oké, 5 percig kicsit még sétálgattunk, aztán kijött a srác és mentünk mi be.

És ha azt mondják h az övék jófejek, akkor is hagyok egy kis szaglászást kapun keresztül, biztos ami biztos.

2012. jan. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Ádáz. :-) Micsoda kutyanév. :-) Egyszer ismertem egy fickót, annak két kauja volt. A Barbár és a Hóhér... :-D


Én is beleestem abba a hibába, hogy anno mikor a kutyámnak nekiugrott teljesen ok nélkül egy másik kutya (ráadásul az enyém még kölyöknek számított és épp játszott egy harmadik kutyával), szóval akkor lefogtam az enyém és mivel a másik gazda tehetetlen volt és csak toporgott, hogy jajj most mi lesz, akkor rendre teremtettem a másikat néhány ütéssel, rúgással. És utána én voltam a szemét, hogy mit bántom más kutyáját. Hozzá teszem, ha nem fogom le az enyémet, akkor a másikból darálthúst csinált volna. Legközelebb már hagyni fogom, hogy valóban megtegye, soha többé nem avatkozok közbe, ha a másik kutya kezdi. Viselje következményét.

2012. jan. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Én nem szívesen adom át Ádáznak a terepet (mivel nekem kell őt megvédeni és nem fordítva), de egyre kevesebb kutya érti, h ne szórakozz, ő az én falkám tagja, tágulj innen. Ugye pár jel után szépen meg kéne "tépnem" h értsen a szóból, de akkor meg bántom más kutyáját. Szóval először magam mögé utasítom Ádit, aztán jelzek a másiknak h le képe kopni. Ha nem érti, Ádázé a terep. Elgem volt.
2012. jan. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!