Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen írott és/vagy íratlan...

Szilvi & Argos kérdése:

Milyen írott és/vagy íratlan szabályok vonatkoznak a kutyafuttatókra? Bemenetel előtt köteles vagyok kifaggatni a bent lévő gazdikat, hogy nem zavarom-e köreiket? A problémás kutyák gazdáinak kell (ene) figyelni és alkalmazkodni a többiekhez!

Figyelt kérdés

Addig húztam-halasztottam a ma esti kutyasétáltatást, hogy hideg és sötét lett...nem volt kedvem a Duna-partra menni, ezért a kertváros belseje felé vettük az irányt.

Jó 45 percet vittem Argos-t laza pórázon láb mellett, ez ráfér bármikor...dolgát is el tudta intézni.

Elkeveredtünk a Zrínyi utcai kutyafuttató felé (Csepel), ezért gondoltam, bemegyünk bandázni egyet a kutyákkal...sötétben azt láttam csak, hogy volt bent 4-5 kutya, Argos-t kint leültettem, bementem, köszöntem "Jó estét!", aztán Argos-t is behívtam. Odarohant hozzánk két Argos-nál nagyobb keverék kan, egy husky szuka. A futtató túlsó feléről kérdés jött felém: "Kan, vagy szuka?" Mondtam, hogy kan, de ha nem kötekednek vele, akkor semmi gond. Erre mondták, hogy pórázon van nekik egy kan husky, aki nem jön ki másokkal, és hogy menjek ki. Mondtam, hogy nem maradok sokat, Argos nem fog odamenni. A két nagy keverék kan folyamatosan felváltva állt be Argos elé, pakolták rá a fejüket. Argos kikerülte őket, néha morgott, ekkor lefegyelmeztem, különben folyamatosan beszéltem hozzá, dicsértem az elkerülő magatartását. Az egyik kan domináns mozdulatát egy morgással, elzavarással honoráltam, nem is jött vissza...Gazdik ismét a túloldalról: "Menjek el, mert elengedik a kan husky-t". Mondtam, hogy nem sokára megyek tovább, addig el ne engedjék...Jött a másik keverék kan, Argos fixírozta, rászóltam, akkor elmentek egymástól...a két keverék és Argos elvoltak végre egymással nyugodtan, mikor jött az egyik gazdi...a kutyája azonnal ment Argos-hoz, rárakta a marjára a fejét. Gyengéden ellöktem a kutyát Argos-tól, és már épp indultam volna kifele, mikor a csaj odalépett hozzám, hogy milyen jogon bántom a kutyát, takarodjak a korcsommal. Mondtam, hogy helyette kezeltem le a kutyáját, erre ő: nem övé a kutya és az enyém agresszív, miért nem megyek ki. Mondtam, hogy csak bevédtem a kutyámat, és hogy a másik gazdi lekezelheté a domináns ebét...erre a csaj nekiállt üvöltözni, lökdösődni...visszalöktem, hogy álljon már le, erre csak jött-jött...eközben, vagy utána (már nem emlékszem pontosan, gyorsan történt minden) megjelent a kan husky, elengedték, beállt Argos elé, Argos fordult volna ki a szituból, de a husky csak nem engedte. Be akartam állni közéjük, Argos-t megfogtam a hámjánál, de a husky-ra nem szóltak, és ment neki Argos-nak, vicsorgott, nem akart tágítani. Nem engedtem bunyót, a husky-t nem bírtam elzavarni, már kicsit összeakadtak...kicsit belerúgtam, csak nem tágított, ezért pórázzal rávágtam, mire elment. Ekkor jött ismét a csaj, hogy ezt hogy képzelem, és Argos felé rúgott, aki erre már felhúzta magát...gyorsan elkaptam, mielőtt megkapta volna a csajt. A csaj elkezdett üvölteni, fenyegetőzni...Mondtam, hogy álljon le, mert Argos megharaphatja, ha továbbra sem tágít tőlem. Argos-nak "fürkéssz" utasítást adtam, amire nagyritkán sikerül vakkantania párat. Erre a csaj nekiállt feljebb, hogy uszítom a kutyát és takarodjak. Kimentem, de csak mondták, hogy 3-szor szóltak, hogy menjek ki a futtatóból, miért nem mentem. Mondtam, hogy a futtató közterületnek számít, bárki bemehet és nem foglalhatják el ők kizárólagosan, és hogy az agresszív husky-ra szájkosár kellene a futtatóban is...mindegy eljöttünk.

Nem hittem volna, hogy ennyire primitív emberek vannak, ilyen baromság miatt tettlegességhez folyamodnak...azért hagytam az egészet a francba, mert ha Argos megkapja a csajt akár csak 1 foggal is, én vagyok a hibás függetlenül attól, hogy a csajszi mászott fenyegetőzve a képembe...hazafele végig gyomor- és fejgörcsöm volt az esettől...felfoghatatlan...Argos-ra büszke vagyok, szuperul viselkedett végig, leszámítva azt, hogy a másik kutyák túlzott dominanciáját halk morgással honorálta...de rászólásra azt is abbahagyta...



2012. jan. 29. 22:46
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Ádáz milyen fajta kutya?
2012. jan. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Roti-nj mix :)


Tudtommal Argos is az :D

2012. jan. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Amúgy még egy ötlet merült fel bennem a probléma megoldására. Többen kell kutyát sétáltatni. Ha van kutyás ismerős, barát, akár több is, akkor velük kell menni. Egy ember/kutya párosnak sokkal inkább beszólnak az ilyenek, mint 2-3-nak. Hacsak nem egy angol masztiffot vagy kaukázusit sétáltatsz. :-)
2012. jan. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Little Red, persze igazad van, csak én nem tudom nagyon a helyükbe képzelni magam, mivel nekem is jólnevelt kutyáim vannak ezért frászt kapok ha valaki paracsolgatni akar nekik vagy ledominálni (jól nevelt, attól még nem tökéletes, meg mindenkinek más az ízlése). A másik tapasztalatom meg az, hogy a nem jól nevelt kutyák ha olyan kedvük van akkor hiába fegyelmezed őket, támadnak. De úgy látszik mégis jobb 'vidéken' lakni, pedig eddig panaszkodtam, hogy nincs kultúra. De úgy látszik egy kutyafuttatóban több baj történik mint egy kertek alatti séta során pedig még életveszélyben is volt a kutyám támadás miatt...
2012. jan. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Én meg simán a helyükbe tudom képzelni, mert szinte az esetek 90%-ban ezt látom.


Jobban mondva képzeli magát a fene a helyükbe, csak simán elgem van a jópofizásból :)

2012. jan. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Hát ez röhejes, mik vannak. Szerencsére mi nem vagyunk rászorulva a kutyafuttatós sétára, mert sok a mező, szőlő felénk, meg este 7 után szoktunk menni a parkba. Alapa esetben és is egyetértek azzal, hogy ne fegyelmezzük más kutyáját, de ha a saját gazdája képtelelen kezelni a kutyát, akkor nemigen van más választás. Tegnap a szokásos esti sétánk alkalmával ott volt egy vizsla, aki megállás nélkül párzó mozdulatokat végzett a kutyámon. A gazdi néhányszor lecibálta róla, de nem sokat ért, a vizsla fél másodpercen belül megint a kutyámon volt. Akkor elkezdtem körözni a kutyám körül és kergettem el folyamatosan kant, kb negyed órába telt, mire egy köhintésemre békén hagyta.
2012. jan. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Rotis_lány ***** válasza:
50%
Mindenhol vannak hülye gazdák. De ebben az esetben te voltál a hibás. Nálunk alap, hogy megkérdezik a gazdik, hogy bejöhetnek-e, ha látják, hogy tele a futi. Még akkor is, ha csak egy kutya van bent. Biztos neked se tetszene, ha a kutyád a megszokott társaságával játszana, és szó nélkül bevinnének egy idegen kutyát, akinek a gazdája még rugdos is.
2012. jan. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Jacky & Evelyn <3 válasza:
Egyetértek az előttem válaszolókkal. Sokan a kutyájukat nem képesek megnevelni egy olyan szintre, hogy ne támadjon neki embereknek ok nélkül stb... Ilyenkor általában nekik áll feljebb mert a te kutyád jól nevelt és erre irigyek. Ha te tudod, hogy nem rúgtál bele a kutyába semmi ok nélkül/vagy ha igen és volt rá okod, akkor ezzel semmi baj nincsen. Az a lényeg: tudod mi az igazság, az ilyen emberekkel meg nem kell foglalkozni. Arra viszont szerintem máskor figyelj, hogy ne állj le emiatt emberekkel vitázni, de viszont védd meg magad mindenféle képen.
2012. febr. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!