Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánk megharap ( többit...

A kutyánk megharap ( többit lent)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy nagy problémával fordulok hozzátok,ugyanis nagyon tanácstalan vagyok.

Először is a barátommal összeköltöztem egy éve,külön élünk a szülőktől,nekem már ekkor 1 éves volt a chihuahua kiskutyám.

Mindig is kutyák között nevelkedtem,nagyon jól bánok a kutyákkal,őt is nagyon jól szocializáltam,nevelem a mai napig,mindig tudja hogy mi az a határ ami neki már nem megengedett.A probléma ott kezdődött hogy bővíteni szerettük volna kis családunkat még egy kutyussal.Keresgettünk a neten néztünk tenyésztőket,amikor is megláttuk a hirdetésbe feladott kutyust egy törpepincsert aki 2 és fél éves volt ekkor,és idő hiány miatt adták őt el.Állítólag a gazdája szerint be volt zárva 1 évig egy lakásba egy másik kutyussal.Nah rögtön megesett rajta a szívünk és szerettünk volna neki felelős szerető gazdiai lenni.El is hoztuk.Szerencsétlen eb nagyon le volt lakva,alig volt szőre, fénytelen volt,sárga fogú.nem éppen egy szépség.Na kezdett nálunk rendebe jönni,amúgy ülni megtanították,semmi többre,és pelenkára volt szoktatva amit mi is bevezettünk.Ez első problémák akkor jöttek ki amikor enni adtunk neki,nagyon mohó volt,mindig behányt mert ott nem nagyon kapott enni.tényleg mindent megkap az én kiskutyámmal egyetemben.külön plüss házikó,rengeteg játék,jutalom falatka rágókák,állatorvosi rendszeres vizit,sétáltatás nyaralni visszük magunkkal őket,minden hétvégén elutazunk akkor is jönnek velünk,tehát királyi dolguk van.De egy ideje nagyon elszaladt vele a ló.Nagyon sokszor bántja a cicáimat és a kiskutyámat,felpisil az ágyra de csak az Én felemre,felkakil olyan abszurd helyekre mint a mosógép teteje vagy az ablakpárkány,vagy ágyneműtartó,esetleg asztal teteje.Nagyon sokat takarítok,mivel 4 állatunk van,minden nap órákig,de állítom nálunk nagyobb tisztaság van mint olyanoknál akik esetleg állat nélkül élnek.Ezért nálunk ez nagyon nem megengedett.amúgy az összes állatunk szobatiszta,csak vele fordul fel a világ.A másik nagy probléma,hogy egy ideje megharap.Nekem támad,és morog csahol és harap.pedig kedves vagyok vele,jutalmazom,megtanítottam mindenre.

Én arra tudok gondolni hogy amikor bekakilt és bepisilt,akkor a barátom mindig megvédte és összevesztünk miatta.mindig alul maradtam vele szemben.most már a barátom is tisztán látja a dolgokat,viszont a kutya annyira hozzá van nőve,hogy nem tud nélküle megmaradni.pl ül az ajtóban reszket vicsorog,és egyszer csak nekem támad vagy belém mar.nem tudom hova tenni kértünk már segítséget mindenkitől állatorvos,szakmabeli,de semmi nem használ nála. tanácstalan vagyok,mert már a barátom előtt is nekem jön,pedig nincs rá oka.

Lehet hogy összevissza van írva és rosszul fogalmaztam,nézzétek el nekem, mert most is fenyegetően néz rám,ezért nem tudtam 100% ig ide koncentrálni.

Köszönöm a segítséget!

( amúgy kiderült hogy mi vagyunk a negyedig gazdája,és egyszer már szült is)persze utólag derült fény a dologra.


2012. febr. 1. 13:44
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Ja és epilepsziás is.
2012. febr. 1. 13:45
 2/39 hollófernyiges ***** válasza:
51%
Az ilyen sokgazdás, idegbeteg törpekutyáktól mentsen meg az Isten, láttam már ilyet, abból továbbadás lett. Egyébként az ágyadra pisilésből, agresszióból nekem úgy tűnik hogy dominanciagond van, úgy gondolja hogy átvette nálatok a hatalmat, ezt kellene orvosolni valami szakértő tanácsai alapján.
2012. febr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:

hát szegénynek akkor nem lehetett könnyű élete.:(

szerintem féltékeny rád. Valamiért azt érzi,hogy át akarod venni a helyét (bármilyen hülyén hangzik is amit leírtam). Nem lány véletlenül. Nálunk a lány spitzemmel volt ilyen gond. egy barátom,(aki tenyésztő is) az tanácsolta,hogy nem ajnározzuk, kezdjük el nevelni. Ha bepisil vágj neki oda, stb. Na nem kell agyoncsapni. Finoman de(és ez a lényeg) határozottan. Nagyon fontos,hogy sugározd magadból az erőt és a határozottságot, valahogy így: "én irányítok. szeretlek, de én vagyok a főnök, te pedig azt teszed amit mondok). ez a legnehezebb. egy percig se érezze,hogy tartsz tőle. ugyanez vonatkozik a barátodra is. nem kell őket mindenhová magatokkal vinni.

nekünk teljesen bevált.:)

2012. febr. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
Domináns. Le kell törni.
2012. febr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz könnyű, a kutyusnak nehéz sorsa volt, rossz viselkedési minták rögzültek. most bekerült egy új közösségbe és próbálja kivívni a pozícióját. amit csinál, szerintem egyértelműen ilyen pozícióharc, a párodat elismeri felette állónak, de téged le akar taszítani a trónról, h a párod után ő következzen, és csak azután te. van ebben jó adag féltékenység is. szerintem ez otthon már nem megoldható, vigyétek suliba, a népszigetesek állítólag elég jók ebben. az fontos, h a pároddal ne legyen széthúzás a nevelést illetően és mindketten következetesen ugyanazt képviseljétek
2012. febr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 komasa ***** válasza:
Az előttem válaszolónak igaza van. Domináns, és meg kell mutatnod, hogy te vagy a falkavezér. Persze semmi szükség verésre, egyszerűen, ha neked támad kapd el a nyakát, és szorítsd a földre úgy, hogy ne tudjon mozdulni, és addig tartsd ott, amíg meg nem nyugszik. Amúgy Ceasar Millan műsoraiból rengeteg okosságot lehet tanulni.
2012. febr. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
ezt én is akartam kérdezni: mit csináltál, miután megharapott? hogy reagáltál, hogyan viselkedtél a kutyával szemben?
2012. febr. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
94%

Ivaros kan kutya? Akkor első körben ivartalaníttatni kellene. Aztán olvasd el Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvét.

A barátod pedig egy kicsit vonuljon háttérbe, az a legfontosabb, hogy most belőled legyen "alfa".

Én a pozitív megerősítés híve vagyok, szerintem nálatok is ez lenne a legjobb megoldás. Egy agresszív kutyánál néhány durva szó, vagy mozdulat csak tovább rontja a helyzetet. Mit csinálsz, amikor a kutya morog, vagy odakap? Hogy reagálsz?

2012. febr. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
Leírásod alapján a kiskutya feletted átvette a falkavezérszerepet (ezt bizonyítja a pisi a helydre, a harapások, támadások stb.). Ha te már egyáltalán nem tudod fegyelmezni, akkor csak a kutyasuli marad. Egy biztos, hogy jutalomfalatkát te ne adogassál csak úgy neki. Amikor morog és vicsorog, akkor próbálj meg nyugodtságot sugározni magadból és határozottan, erélyesen szólj rá: "Fúj, nem szabad!" vagy, hogy "Marad!" vagy "Helyedre!" és mutasd neki...attól függ mit tanítottak neki.
2012. febr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sorokat amit írtatok,igen a kutyus lány.

A szakértőket már régebben be vontuk,azt tanácsolták,vigyem én sétálni,adjak neki én enni,és tanítsam parancs szavakra.

Mindez megtörtént.Mintha villámcsapás érné.Egyszer minden jó ,kedves ,aranyos,és egy perccel később már őrült.Nagyon ingadozó.

5 perceben harap,aztán kedves aztán megint harap.ez 5 perc.tehát ilyen gyorsan váltakozik.A határozottságról meg annyit hogy én az vagyok vele,tudom hogy hol van egy kutyának a határ,azt mindig be is tartom,következetesek vagyunk vele mindenben.talán azért csinálná mert a barátom 4 hónapon keresztül védte,egyfajta bástya volt a kutya számára.akkor nagyon sokat veszekedtünk miatta.

de most már ő is megpróbálja nevelni,mert eddig csak én tettem ezt.és talán nem találja a helyét?mindenre gondolok,keressük a megoldást,de nem találjuk egyenlőre.odaadni így nem lehet senkinek,mert közveszélyes,elaltattatni meg nem akarjuk .ezért keressük a megoldásokat próbálkozunk ez kb fél éve húzódik.

Amikor nekem támad,szétharap,ahol él erősen,rázza a kezemet,vagy amit ér,és ugrik is közben.akkor védekezem,komolyan rávágok csapkodom, őt is ahol érem,de ő győz.olyan elszánt.

a kutya verésének nem vagyok híve.de nem tudok másképp védekezni hirtelen.

2012. febr. 1. 14:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!