Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánk megharap ( többit...

A kutyánk megharap ( többit lent)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy nagy problémával fordulok hozzátok,ugyanis nagyon tanácstalan vagyok.

Először is a barátommal összeköltöztem egy éve,külön élünk a szülőktől,nekem már ekkor 1 éves volt a chihuahua kiskutyám.

Mindig is kutyák között nevelkedtem,nagyon jól bánok a kutyákkal,őt is nagyon jól szocializáltam,nevelem a mai napig,mindig tudja hogy mi az a határ ami neki már nem megengedett.A probléma ott kezdődött hogy bővíteni szerettük volna kis családunkat még egy kutyussal.Keresgettünk a neten néztünk tenyésztőket,amikor is megláttuk a hirdetésbe feladott kutyust egy törpepincsert aki 2 és fél éves volt ekkor,és idő hiány miatt adták őt el.Állítólag a gazdája szerint be volt zárva 1 évig egy lakásba egy másik kutyussal.Nah rögtön megesett rajta a szívünk és szerettünk volna neki felelős szerető gazdiai lenni.El is hoztuk.Szerencsétlen eb nagyon le volt lakva,alig volt szőre, fénytelen volt,sárga fogú.nem éppen egy szépség.Na kezdett nálunk rendebe jönni,amúgy ülni megtanították,semmi többre,és pelenkára volt szoktatva amit mi is bevezettünk.Ez első problémák akkor jöttek ki amikor enni adtunk neki,nagyon mohó volt,mindig behányt mert ott nem nagyon kapott enni.tényleg mindent megkap az én kiskutyámmal egyetemben.külön plüss házikó,rengeteg játék,jutalom falatka rágókák,állatorvosi rendszeres vizit,sétáltatás nyaralni visszük magunkkal őket,minden hétvégén elutazunk akkor is jönnek velünk,tehát királyi dolguk van.De egy ideje nagyon elszaladt vele a ló.Nagyon sokszor bántja a cicáimat és a kiskutyámat,felpisil az ágyra de csak az Én felemre,felkakil olyan abszurd helyekre mint a mosógép teteje vagy az ablakpárkány,vagy ágyneműtartó,esetleg asztal teteje.Nagyon sokat takarítok,mivel 4 állatunk van,minden nap órákig,de állítom nálunk nagyobb tisztaság van mint olyanoknál akik esetleg állat nélkül élnek.Ezért nálunk ez nagyon nem megengedett.amúgy az összes állatunk szobatiszta,csak vele fordul fel a világ.A másik nagy probléma,hogy egy ideje megharap.Nekem támad,és morog csahol és harap.pedig kedves vagyok vele,jutalmazom,megtanítottam mindenre.

Én arra tudok gondolni hogy amikor bekakilt és bepisilt,akkor a barátom mindig megvédte és összevesztünk miatta.mindig alul maradtam vele szemben.most már a barátom is tisztán látja a dolgokat,viszont a kutya annyira hozzá van nőve,hogy nem tud nélküle megmaradni.pl ül az ajtóban reszket vicsorog,és egyszer csak nekem támad vagy belém mar.nem tudom hova tenni kértünk már segítséget mindenkitől állatorvos,szakmabeli,de semmi nem használ nála. tanácstalan vagyok,mert már a barátom előtt is nekem jön,pedig nincs rá oka.

Lehet hogy összevissza van írva és rosszul fogalmaztam,nézzétek el nekem, mert most is fenyegetően néz rám,ezért nem tudtam 100% ig ide koncentrálni.

Köszönöm a segítséget!

( amúgy kiderült hogy mi vagyunk a negyedig gazdája,és egyszer már szült is)persze utólag derült fény a dologra.


2012. febr. 1. 13:44
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

Azt értettem idegrendszeri probléma alatt, mint ami az embereknél is előfordul. Egyik pillanatban még jól van, aztán szinte minden ok nélkül kiborul, elsírja magát, elkezd tombolni.

De mivel a sráccal nem csinálja ezt a kutya, őt nem támadja, így nyilván nem erről van szó.


Kérdező, próbáld azt, hogy amikor támad, akkor sikíts fel, vagy valami olyat produkálj, ami a kutyát kizökkenti.

2012. febr. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Én hozzávágnék egy kavicsos flakont (na nem nagyot és nem úgy, hogy fájjon neki), vagy nyakon önteném hideg vízzel amikor támad. Ezek nagyon hatásosak tudnak lenni. Utána pedig bünti, kizárnám valamelyik helyiségbe egyedül 1 órára.
2012. febr. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

17:38-as! szerinted az normális, ha kutyád harap/morog/bármi azért, mert olyan mozdulatot vagy hansúlyt használsz, ami neki nem tetszik?


A falkavezér azt tesz és úgy (ne szélsőséges esetekre gondoljunk,), ahogy neki jól esik. Legalábbis nálam alapszabály.

Ha akarom akkor felemelem a kezem, ha akarok akkor táncolok, ha akarok énekelek, ha akarok kiabálok, ha akarok kalimpálok, stb.

2012. febr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

Nem, nem tartom normálisnak, ezt nem is írtam.

A kutyus aki nálam van ideiglenes, nem én rontottam el, csak sajnos nem két perc mire rendbe lehet hozni. Én csak azt akartam mondani, hogy óvatosan azzal, hogy menthetetlen, mert az enyémre is nem egy ember mondta, és ha az előző gazdáinak nem lett volna akkora tűrőképessége, akkor már rég alulról szagolná az ibolyát. Mi van, ha a kérdező készpénznek veszi, és mindenféle próbálkozás nélkül elaltatja, mert ugye itt azt mondták menthetetlen. Ezt akartam kihozni belőle, ha kicsit körülményesre is sikerült.

Bocsi Kérdező, ne vedd magadra, csak példának hoztam ezt fel.

2012. febr. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Ígértem hogy megírom mi lett a kutyussal,és hova jutottunk.

Na a kutyus nevelés alatt volt,kutyasuliba vittük,szinte minden nap mentünk,tréningeztük játékosan.

Hétvégén el kellett munka miatt utaznunk,ezért a barátom szüleihez levittük a kutyust.(az enyémet az én szüleimhez,ő ott szeretett mindig is jobban lenni)

Pénteken elmentünk,szombaton mondta barátom anyukája hogy nagyon jól viselkedik a kutya,semmi baj nincs vele.Vasárnap nyugodtam mentünk volna a kutyusért,amikor is nem értük el őket telefonon,hogy egyáltalán jókor mennénk-e?Mikor elértük őket azt mondta elaltatták.

Nem kaptunk rá választ hogy miért,hogy hogyan,a kapcsolat megszakadt,és a kutyus már a mennyországban van.

Nagyon megviselt minket,egyenlőre nagyon nehéz feldolgoznunk.

2012. febr. 22. 20:51
 36/39 anonim ***** válasza:

:-(


ez tényleg igaz? hogy lehet, h nem tudjátok, miért? azért ilyet nem hagy az ember szó nélkül, muszáj, h magyarázatot adjanak arra, miért tettek ilyet és miért így, tudtotok nélkül, a hátatok mögött... gondolom, ti is rákérdeztetek.


nagyon sajnálom a kutyust, és hogy így alakult. nem tudok napirendre térni a sztori felett :-(

2012. febr. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Akár anyós, akár nem, én olyan pofont adnék neki, h a fal adná a másikat! Lesz szíves akkor kifizetni a kutya és a vele járó összes kiadás értékét!


Fú, de ideges lettem!

2012. febr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Fura egy családotok van! Anyós pajtás csak arra várt, hogy mikor kaparintja a keze közé a kutyát, és már viszi is elaltatni!
2012. febr. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Basszus, nem jutok szóhoz...
2012. febr. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!