Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánk megharap ( többit...

A kutyánk megharap ( többit lent)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy nagy problémával fordulok hozzátok,ugyanis nagyon tanácstalan vagyok.

Először is a barátommal összeköltöztem egy éve,külön élünk a szülőktől,nekem már ekkor 1 éves volt a chihuahua kiskutyám.

Mindig is kutyák között nevelkedtem,nagyon jól bánok a kutyákkal,őt is nagyon jól szocializáltam,nevelem a mai napig,mindig tudja hogy mi az a határ ami neki már nem megengedett.A probléma ott kezdődött hogy bővíteni szerettük volna kis családunkat még egy kutyussal.Keresgettünk a neten néztünk tenyésztőket,amikor is megláttuk a hirdetésbe feladott kutyust egy törpepincsert aki 2 és fél éves volt ekkor,és idő hiány miatt adták őt el.Állítólag a gazdája szerint be volt zárva 1 évig egy lakásba egy másik kutyussal.Nah rögtön megesett rajta a szívünk és szerettünk volna neki felelős szerető gazdiai lenni.El is hoztuk.Szerencsétlen eb nagyon le volt lakva,alig volt szőre, fénytelen volt,sárga fogú.nem éppen egy szépség.Na kezdett nálunk rendebe jönni,amúgy ülni megtanították,semmi többre,és pelenkára volt szoktatva amit mi is bevezettünk.Ez első problémák akkor jöttek ki amikor enni adtunk neki,nagyon mohó volt,mindig behányt mert ott nem nagyon kapott enni.tényleg mindent megkap az én kiskutyámmal egyetemben.külön plüss házikó,rengeteg játék,jutalom falatka rágókák,állatorvosi rendszeres vizit,sétáltatás nyaralni visszük magunkkal őket,minden hétvégén elutazunk akkor is jönnek velünk,tehát királyi dolguk van.De egy ideje nagyon elszaladt vele a ló.Nagyon sokszor bántja a cicáimat és a kiskutyámat,felpisil az ágyra de csak az Én felemre,felkakil olyan abszurd helyekre mint a mosógép teteje vagy az ablakpárkány,vagy ágyneműtartó,esetleg asztal teteje.Nagyon sokat takarítok,mivel 4 állatunk van,minden nap órákig,de állítom nálunk nagyobb tisztaság van mint olyanoknál akik esetleg állat nélkül élnek.Ezért nálunk ez nagyon nem megengedett.amúgy az összes állatunk szobatiszta,csak vele fordul fel a világ.A másik nagy probléma,hogy egy ideje megharap.Nekem támad,és morog csahol és harap.pedig kedves vagyok vele,jutalmazom,megtanítottam mindenre.

Én arra tudok gondolni hogy amikor bekakilt és bepisilt,akkor a barátom mindig megvédte és összevesztünk miatta.mindig alul maradtam vele szemben.most már a barátom is tisztán látja a dolgokat,viszont a kutya annyira hozzá van nőve,hogy nem tud nélküle megmaradni.pl ül az ajtóban reszket vicsorog,és egyszer csak nekem támad vagy belém mar.nem tudom hova tenni kértünk már segítséget mindenkitől állatorvos,szakmabeli,de semmi nem használ nála. tanácstalan vagyok,mert már a barátom előtt is nekem jön,pedig nincs rá oka.

Lehet hogy összevissza van írva és rosszul fogalmaztam,nézzétek el nekem, mert most is fenyegetően néz rám,ezért nem tudtam 100% ig ide koncentrálni.

Köszönöm a segítséget!

( amúgy kiderült hogy mi vagyunk a negyedig gazdája,és egyszer már szült is)persze utólag derült fény a dologra.


2012. febr. 1. 13:44
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%
[link] nézd meg, ők állítólag nagyon jók, velük készült a tv2-n az egyik kutya másik nem. én annyira nem ismerem őket. az én kutyám nem problémás, ahhoz képest meg elég drágák, szóval az enyémet magam tanítgattam. de neked mindenképp szükséges volna valami "terápia"
2012. febr. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!:)
2012. febr. 1. 14:52
 23/39 anonim ***** válasza:
Megtennéd, hogy később vagy itt, vagy privátban leírod, hogy mire jutottatok? Nagyon érdekel, hogy sikerül-e megjavulnia.
2012. febr. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Igen mindenképpen írok hogy mire jutottunk és hogyan:)
2012. febr. 1. 15:01
 25/39 anonim ***** válasza:
inkább itt, mert én is kíváncsi lennék rá :)
2012. febr. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
Várják a problémás kutyusok jelentkezését a TV műsorba! Próbáld meg! [link]
2012. febr. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

"Amikor morog akkor próbálom megnyugtatni. Vagy elmegyek a helyszínről."


Tehát vagy megdícséred érte (amennyiben a próbálod nyugtatni azt jelenti, hogy kedvesen beszélsz hozzá meg simogatod), vagy engedsz az akaratának, és elsunnyogsz.

Egyértelműen bizonyítod neki, hogy nem vagy alkalmas vezetői pozícióra. Persze meg is értem, hogy már félsz tőle, hogy idáig fajult a helyzet, ezt meg nem lehet egy kutya elől eltitkolni.

Én is azt mondom, hogy elsőkörben Népsziget terápiás foglalkozás.

2012. febr. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

Nekem is fura, h mikor morog, akkor meg akarod nyugatni vagy otthagyod. Mikor rám morgott a kutyám, akkor úgy "megcincáltam" hogy csak na. Vannak dolgok, amelyek semmilyen helyzetben sem megengedettek.


Csak egy példa. Pont pár napja jött rá megint a hoppáré, kajáltam és adtam neki egy falatot. Majd nyúltam h megsimizzem, erre morgott. Földhöz vágtam a kést és úgy elkezdtem vele ordítani és rohantam utána, hogy csak no. A fürdőbe szaladt, ott elkaptam a nyaka oldalát, meghúztam h erőteljesen feszüljön a bőre és ordítottam h ha mégegyszer ilyet mer csinálni, akkor megölöm (persze h nem tenném meg). A morgás pl olyan dolog, amit nem tűrök el semmilyen kutyától se, legyen az apró vagy épp óriás. És nem is kezelem őket hímestojásként. A kutyám meg egy ilyen szituból nem érez semmit se, csak a kisugárzásomat és a hangomon hallja h marha pipa vagyok.


De a leírás alapján nekem gyanús (mint ahogy másoknak is) az idegrendszeri probléma.

2012. febr. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
Ezt az idegrendszeri problémát annyiszor hallom, de mi ez? Létezik olyan vizsgálat, ami ezt kimutatja? Vagy miből gondoljátok, hogy az lehet? Mert hogy látszólag ok nélkül támad? Az enyém is, de csak látszólag. Sokszor észre sem veszem, hogy olyan mozdulatot, vagy olyan hangfekvést használok, ami neki nem tettszik. Oka mindig van, még ha parányi is. Ez lehet, hogy a kérdezőnél is így van. Persze lehet, hogy tényleg az, miért ne lehetne, csak olyan sokszor rásütik ezekre a kiskutyákra, hogy idegrendszeri gondjai vannak, meg a génekbe van kódolva, miközben a legtöbbször már kiskorától fogva elrontják őket. Mert ezeket a tökmagokat észrevétlenül is könnyű elkényeztetni. A kérdező kutyája is kitudja min ment át. Sajnos kiképzők is hajlandóak sokszor ezzel dobálózni, és mennyi kutyust altatnak el, menthetetlen címszóval. Tudom, nagyon veszedelmes tűnik az alapján, amit a kérdező ír, de vannak kutyák, akik a legnagyobb bajban sem használják a fogaikat, és vannak akiknek ez az első védelmi vonaluk. Baromi fájdalmas még egy kis tökmag harapása is, de hiszem, hogy még lehet rajta segíteni. Sokan készpénznek veszik, amit a GYIK-en válaszolnak, így óvatosan a nagy szavakkal.
2012. febr. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Nagyon jól szóltál előző! MAximálisan egyetértek, én semmiképp sem idegrendszeri problémát keresnék első körrben.


Kérdező egy apró kérdés, hogy tisztábban lássunk: behívása milyen? Más kutyákkal/emberekkel hogy viselkedik?

Mert az idegrendszeri problémát egy ilyen esetre csak akkor sütnék rá, ha a gazda már mindent megtett, és eljutottak a 100%-os behívásig és még mindig vannak ilyen harapásos kitörései.

2012. febr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!