Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi alapján választottátok ki...

Mi alapján választottátok ki az első kutyátokat?

Figyelt kérdés
Mármint már megvolt adva egy fajta és csak azaz egy,vagy honapokig nézelödtetek,hogy a ti igényeteknek mi lenne a legmegfelelőbb,árban,személyiségben? vagy hogy történt? volt olyan hogy nemtudtatok dönteni,vagy esetleg rosszul döntöttetek?
2012. febr. 2. 14:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

15 éves voltam, amikor megláttam egy bullmasztiffot. Nagyon megtetszett, külsőre számomra ő a nagybetűs kutya. Aztán utánaolvastam a természetének, ekkor már biztos voltam benne, ha nekem valaha lesz kutyám, akkor bullmasztiffom lesz.

Aztán eljött az idő, hogy vállalhattam kutyát. 2-3 hetet vaciláltam, hogy biztos, hogy jó lesz neki panelban vagy sem. Egyszer nagyon letettem róla, akkor gondolkodtam más fajtán is. Aztán visszatértem arra, hogy nekem nem kell másik fajta, akkor inkább nem lesz kutyám. Majd újra elkezdtem vacilálni és felhívtam egy tenyésztőt, ő mondta, hogy nyugodt szívvel ajánlja panelba is, így nem volt min gondolkodnom tovább :)

2012. febr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én olyan kutyát kerestem ami megfelel az életmódomnak. Nagyon sok kennelt megnéztem és voltam kiállításokon is. a küllem annyira nem számított inkább az, hogy az adott kennelben átlagosan milyen hosszú ideig éltek a kutyák meg a betegségek után néztem jobban utána.

Skót juhászom van most 6 éves :)

2012. febr. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A kistestű terrierek és az agarak a kedvenceim. Viszont édesanyám nem olyan nagy kutyabarát, szóval kész csoda, hogy 5 évvel ezelőtt lett egy kutyám:) Azt tudtam, hogy az egyetlen fajta, ami neki is tetszik, az a yorkshire.

Ez egy végzetes egymásra találás volt, én akkor nem is akartam kutyát, csak megláttam egy hirdetést, hogy yorkshire kölyök eladó. Szuka kutya, tesók már elkeltek. Én meg csak annyit tudtam mondani, hogy KELL. Bementem a nappaliba, és közöltem a családommal, hogy képzeljétek, lesz kutyánk:D Ma is látom magam előtt, ahogy mindenkinek az arcára fagyott a mosoly. Semmit nem tudtam róla, se a szülőkről, soha nem láttam, csak akkor, amikor mentem érte. Ennek 5 éve, és életem egyik legjobb döntése volt:) Édesanyám is nagyon szereti, azt mondta olyan, mintha a negyedik gyereke lenne:D

De azóta sokat tanultam, és ma már körültekintőbb lennék, és sokkal tudatosabban választanék tenyésztőt. Kizárólag tenyésztőtől!

2012. febr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Gyerekkorom óta mindig volt kutyánk. A család tagjaként kezeltük őket, a szüleim a felelős állattartásra neveltek! Később mikor a férjemmel összeköltöztünk elhatároztuk hogy nekünk is lesz kutyánk. Egy magyar fajta szerelmesei lettünk örökre. előtte fél évig keresgéltünk a tenyésztők között.Fontos hogy bizalmad legyen a tenyésztőbe, ismernie kell annyira a kölyköket hogy tudja milyen körülmények között lenne teljes élete. Egy alomban is sok személyiség és különböző igények vannak!
2012. febr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
1,5 évig keresgéltem kutyát, találtam egy kennelt, elmentünk, megnéztük. Én egy másikat néztem ki magamnak, de aznem is foglalkozott velem, ellenben ő állandóan ott volt, mindig rámnézett, nagyon édes volt. Egy kis border collie kan kutyus, 2 hét múlva el is vihettem, mert a tenyésztő még megvárta, hogy az utolsó oltását is megkapja. Remek a kacsolatunk, nagyon szoros kötődés van kettőnk között. Tökéletes kutya. 'ÉLetem szerelme' :)
2012. febr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Hat az 'en' elso kutyamat igazabol anya valasztotta ki az alombol, a fajtat viszont en. Szegeny kiskutya suket :( de mi igyis naggggyon szeretjuk, beagle, es immaron 6 eves :) csak mivel nem mozog eleget (a suket kutyaval eleg nehez jatszani) es a masik kutyank maradekat mindig osszezabalja eleg kover :D de fogyasztjuk, mert szeretnenk ha sokaig elne :)
2012. márc. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!