Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az embereknek miért csak a...

Az embereknek miért csak a drága fajtatiszta kutya kell?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon sok ember úgy gondolja, hogy egy fajtatiszta drága pénzért vett, törzskönyvezett kutya, jobb mint egy menhelyről örökbefogadott kutyus! :( Miért? Nekem a kutyám fajtatiszta csivava (chihuahua) de nekem mindegy lenne! Neki nincs törzskönyve, meg nem gyönyörű, hanem egy átlagos kutya! De nekem nála szebb kutya nincs, én nagyon szeretem! Nem fizettünk érte, ajándékba adták! :) Szerintetek is mindegy lenne?
2012. febr. 5. 13:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a fajtiszta az önfejű volt.És a keverék olyan fajtából született amik nagyon kedvesek.

(és lehet hogy a fajtisztát nem jól nevelte a gazda)

2012. febr. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
mond meg hogy akkor milyen fajta volt!
2012. febr. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
nem tudom... valami vizsla féle, de nem biztos!
2012. febr. 5. 14:07
 14/24 Mailerdeamon ***** válasza:
100%
Minden kutya természete más és adott esetben eltérő bánásmódot igényel. A problémák attól függetlenül jönnek elő, hogy mentett keverékről vagy kiváló vérvonalú fajtatiszta kutyáról van szó. Van, aki azt hiszi, hogy ha drágán vesz egy kutyát azon kívül, hogy kifizette a borsos árat semmit nem kell vele tennie, mert hát az egy nagyszerű kutya... Minden a hozzáálláson múlik.
2012. febr. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Én egyik oldalon sem állok (csak fajtatiszta vs csak menhelyről kutya). Igaz nekem két keverékem van menhelyről! De én majd egyszer melléjük szeretnék két fajtatiszta kutyát mert azokkal nem hobby szerűen akarok sportolni, kiállításra járni stb...


Azt viszont nem tudom megérteni, hogy ha valaki szaporítótól vesz kutyát. Én azt szoktam mondani, hogy vagy fajtatiszta kutya tenyésztőtől vagy menhelyről/fajtamentéstől kutya!! A szaporítók nem tisztelik a kutyákat mennyiségre mennek rá nem í minőségre! Sok beteges, gyenge idegrendszerű kutya kerül ki a kezük közül és azokkal nem biztos h egy kezdő vagy akár egy profibb gazda tud valamit kezdeni! + a sok orvosi ellátás! Ismerek olyan kutyát aki szinte minden héten jár orvoshoz otthon gyógyszerezik mert beteg. Akkor inkább gyűjtött volna a gazdája még egy kis pénzt és vett volna egy valóban (bizonyíthatóan) fajtatiszta kutyát aki egészséges!

Én legszívesebben törvénybe foglalnám hogy tk nélküli kutya ne szaporodhasson! Ez nem sznobság vagy akármi, hanem a tenyésztéshez komoly előismeret szükséges. Egy szaporító, hogy fog eugenetikai kísérletet véghez vinni ha csak gyártja (csúnyán mondva) a kis kutyákat?


Én jártam ki a szabadidőmbe a menhelyre, ahogy tudok segítek a menhelyes kutyáknak, de meg kell érteni a másik oldalt is, hogy valaki miért akar fajtatiszta kutyát. Sajnos tele vannak a menhelyek és jó lenne ha kicsit kiürülnének (gazdikhoz kerülnének a kutyuk) :)

Viszont azt már nem tudom megérteni, hogy ha valaki nem sportol, nem jár kiállításra, nem dolgozik a kutyával stb... annak miért nem jó a menhelyről kihozott kutyus, bár őket sem lehet erőből letámadni. Én ha itt vagy akárhol, megkérdezik, hogy milyen fajta kutyát ajánlok akkor elmondom a körülményekhez megfelelő kutyafajtát, de utána elmondom , hogy menhelyről is ki lehet hozni csúcs szuper kutyát! Bár azt gyűlölöm ha valaki elkezdi, hogy a menhelyi így jobb vagy úgy jobb vagy fordítva! Kutya kutya :)

Röviden ennyi a véleményem :))

2012. febr. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
79%
Ha nincs törzskönyve a kutyusodnak akkor csak fajtatiszta jellegű keverék! :DD
2012. febr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
nem tényleg fajtatiszta, van neki, csak nekünk nem adták ide, mert nem találták, de majd elmegyünk érte, valamikor! :D
2012. febr. 5. 14:38
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

"Nem úgy értem... Nem lehet mindenféle kutyát szeretni?"


Aki fajtatiszta párti (és nem egy elvakult, begyöpösödött emberről beszélek) az nem feltétlenül nem szeretné a menhelyit, hanem egyszerűen ő valamire veszi a kutyát, célja van vele, nem csak hobbiból akarja tartani. Ezért jobb ilyen esetekre a fajtatiszta, mert azokat valamire tenyésztik.

2012. febr. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy bichon havanese kutyám van tenyésztőtől. Mielőtt megvettem nagyon sokat nézelődtem mindenhol és rengeteget olvastam (fél évig). Nézegettem a menhelyek honlapján a kutyákat és nem sok kellett, hogy örökbefogadjak egyet. Viszont azért döntöttem mégis a fajtatiszta kutya mellett, mert egyrészt nem szerettem volna semmiképpen nagytestű kutyát, mivel albérletben lakunk és lakik itt egy pár, akiknek menhelyi kutyusuk van és hatalmas, mint egy ló, pedig azt mondták, hogy kisebb volt, mint az én 3 hónapos bichonom és a menhelyen is úgy saccolták, hogy max 10 kg lesz. Szóval ez is lutri, mert nem tudják biztosra mondani, hogy mekkora lesz, márpedig én kölyköt szerettem volna, mivel még soha nem volt kutyám és szerettem volna átélni, ahogy velem nő fel.:) Másrészt vannak olyan fajtajellemzők, amik szintén csak idővel jönnek elő a kutyából és azt sem szerettem volna, hogy mellényúljak. Ezért biztosra mentem és így esett a választásom a bichonra, mert minden szempontnak megfelelt és be is jött.:) Nagyon kedves, okos, barátságos és egészségesen szocializált kutyus. Semmi rosszat nem tudok mondani róla!:)
2012. febr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy minden kutya másra jó, de én arra gondolok aki hobbiból tartja a kutyát! A fajtatisztával nincs semmi bajom! De az én szomszédom, szemtelen a kutyáival... Veri néha őket! van neki egy keverék is amit csak ver meg szid!
2012. febr. 5. 15:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!