Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétákra valami megoldás?

Sétákra valami megoldás?

Figyelt kérdés

Tettem már fel kérdést, a mudival kapcsolatban, köszönöm (itt is) azoknak akik írtak.

Aki nem tudná Győr környékén lakom, 2 kutyánk van (egyiket nem merem elvinni, csivava meg nem bírja az órás túrákat). Egy mudit szeretnék, Duna part, völgy,erdő sok lehetőség nyugodt sétákra. De elég sok a "kedves" ember erre aki nyitva hagyja a kaput, kutyája kiszalad és más kutyára ugrik. Sokan ide dobják ki a megunt kutyákat, aminek persze nem lesz jó sorsa, de egy felnőtt kutyát mi sem merünk befogadni, mert kölyköt előbb elfogadnak a sajátok is. És van a másik lehetőség ami az hogy nem érdekli az embereket a kutyája kiszökik és úgy csinál bajt. Lehet érthetetlen hogy jön össze a mudi és ez a probléma, de úgy néz ki bele férne még egy kutya. Ilyen problémát hogy lehetne megoldani? Nem bántanék egy kutyát sem, de mégis volt már benne részem akármit csináltam nem állt meg a kutya, amstaffunkra(amin szájkosár volt...) jött másik kutya.Pasi meg 2 méterre állt tőlem és nézte hogy küzdök 2 kutyával. Egy Mudival ezt hogy lehetne megoldani?


Mielőtt jönnek a kioktatós válaszok, hogy menhely meg mégis megmentenénk egy kutyát, az amstaff is utcáról lett mentve. És minden álmom egy mudi, köszönöm és bocsánat hog y ilyen összefüggéstelen lett :)


2012. febr. 5. 15:11
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
wow, ez honnan jött hogy kiszökik az amstaffunk, póráz+szájkosárral megy utcára, sétálni/futni..:)
2012. febr. 5. 16:41
 12/28 anonim ***** válasza:
52%

Tehát jól értem?:

Van ugye két kutyátok, ebből az egyik alkalmatlan hosszú sétákra, túrázni és van egy amstaff aki jó lenne de van talán egy féltékeny testvér/rokon aki nem engedi, hogy helyette te vidd a kutyát sétálni vagy a faluban/városban valamiért kötekednek veled, ha azt a kutyát sétáltatod?

És te szeretnél egy saját mudit, akivel mehetsz túrázni csak tartasz a sok környékbeli kóbor kutyától?

2012. febr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Van 2 kutyánk, testvér/rokon szó sincs. Az itt élők, tényleg szép izmos kutya, és sokan próbálnak kötekedni, és én vele félek elmenni a kóbor kutyák miatt, jött már ránk kutya sok mindent nem tudtam kezdeni a támadóval, ráadásul az amstaffal nem egyszer próbálkoztam hosszú sétákra annyira nem bírja tényleg nem mentünk sokat a végén jönni se akart(nem az a tipikus leül/lefekszik és meg se mozdul volt akkor...) hazáig 1.5 utcát ~ fél óra alatt tettem meg vele, és egy mudi szukára gondoltam mivel nagy kedvenc nálam,(ivartalanítva lenne) és mivel termetre sem a legkisebb ezért ellenne kint, és sokat olvastam róluk. Persze szeretem az amstaffot labdázok vele kimegyek simogatom, csak jó lenne ha nem csak a futást bírná, mert futni viszik, azt nem tudom bírja de valószínű velem meg sétát, hát...
2012. febr. 5. 16:58
 14/28 A kérdező kommentje:
és igen mudival is (ha lenne...) tartanék a kóbor kutyák miatt kimenni a legtöbb utcára, ezért inkább völgyre szoktam menni egyedül is ott kevesen vannak, csak horgászok járnak arra.
2012. febr. 5. 17:00
 15/28 anonim ***** válasza:
Ömm kérdező, tökmindegy hány kutyád van, egyébként nekem is vannak mudiim.. De nem értem én sem a kérdésed, hogy mi egyáltalán A KÉRDÉS
2012. febr. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Fogalmazásórákon figyelj oda jobban, mert sokadik olvasásra is kicsit zavaros a sztori :D

Tehát ha jól értem, van egy csivavád, azzal nincs gond. Van egy amstaff is, azzal gond van, de nem miatta. He? Ha az önsétáltatós kutyákkal van a baj, akkor a csivavának is baja van velük, nem? Mi a problémád a kijárkálós kutyákkal egészen pontosan, és miért nem tudsz az amstaffal sétálni, ha egyszer valaki másnak megy?

2012. febr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Mecse ***** válasza:

Nekem is mudim van de nem vagyok benne biztos hogy értem a kérdést :D


Lényegében hogy mit tudnál tenni a többi kutya ellen akik rátok támadnak az utcán? Plusz én nem értem hogy mitől lenne jobb egy mudi abból a szempontból hogy nektek megy egy idegen kutya? Mármint miben lenne más? A kutyák nem az alapján szelektálnak hogy jaaaj, ez staffordshire terrier, harapjunk a seggébe, óóó de ez egy kis mudi oké akkor azt hagyjuk hadd sétáljon!


A szemeim helyén kérdőjelek vannak igazából :D

2012. febr. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Tökmindegy milyen fajtával mész sétálni, a kóborkutyák nem kérik el a törzskönyvét. Ugyan úgy kell megoldani a helyzetet a mudival is meg az amstaffal is. Ha meg az utcai nagyokosok szólnak be a kutyádra az kit érdekel?? Ilyen fajtát választottatok, ez ezzel jár.


Az meg hogy hamar kifárad az amstaffod mi miatt lehet? Én ezen gondolkoznék el előbb. Nem az a harmatgyönge fajta.


Ha aggódsz, hogy nem tudod kezelni a helyzetet ha két kutya összeverekszik van egy Dog Stop nevű sűrített levegővel működő eszköz, ami nagyon hangos, éles hangot ad ki. Állítólag nagyon hatásos és a kutyákra teljesen veszélytelen.


Helyes viselkedés ha gazdátlan kutyával találkozol:

[link]

2012. febr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Jó bocsánat siettem, hát tudom nem fajtára megy,de egy szuka kutyát nem támadnak úgy be nem?:)

És a lényeg hogy az amstaffunkkal nem merek menni, csivava nem jön hosszúra sétálni,látja őket orvos, minden oltás megvan, ha erre céloz valaki, és hogy egy szukára nem támadnak a kan kutyák nem?:D

2012. febr. 5. 20:12
 20/28 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik kutya válogat nemek szerint... Pláne nem az elhanyagolt nevelésű önsétáltatók.
2012. febr. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!