Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétákra valami megoldás?

Sétákra valami megoldás?

Figyelt kérdés

Tettem már fel kérdést, a mudival kapcsolatban, köszönöm (itt is) azoknak akik írtak.

Aki nem tudná Győr környékén lakom, 2 kutyánk van (egyiket nem merem elvinni, csivava meg nem bírja az órás túrákat). Egy mudit szeretnék, Duna part, völgy,erdő sok lehetőség nyugodt sétákra. De elég sok a "kedves" ember erre aki nyitva hagyja a kaput, kutyája kiszalad és más kutyára ugrik. Sokan ide dobják ki a megunt kutyákat, aminek persze nem lesz jó sorsa, de egy felnőtt kutyát mi sem merünk befogadni, mert kölyköt előbb elfogadnak a sajátok is. És van a másik lehetőség ami az hogy nem érdekli az embereket a kutyája kiszökik és úgy csinál bajt. Lehet érthetetlen hogy jön össze a mudi és ez a probléma, de úgy néz ki bele férne még egy kutya. Ilyen problémát hogy lehetne megoldani? Nem bántanék egy kutyát sem, de mégis volt már benne részem akármit csináltam nem állt meg a kutya, amstaffunkra(amin szájkosár volt...) jött másik kutya.Pasi meg 2 méterre állt tőlem és nézte hogy küzdök 2 kutyával. Egy Mudival ezt hogy lehetne megoldani?


Mielőtt jönnek a kioktatós válaszok, hogy menhely meg mégis megmentenénk egy kutyát, az amstaff is utcáról lett mentve. És minden álmom egy mudi, köszönöm és bocsánat hog y ilyen összefüggéstelen lett :)


2012. febr. 5. 15:11
1 2 3
 21/28 Akiteki ***** válasza:
Kanra a kan támad, szukára meg a szuka. Ivartalanítottra meg általában senki. Foglalkozni kéne a staffival, hátha mégsem annyira kezelhetetlen. Az nem megoldás, hogy vegyünk egy másikat. És ha azzal sem bírsz?
2012. febr. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Nem az amstaffal van baj...Még mindig a sok gazdával aki szarik a kutyájára és kint csavarog enni jár haza...
2012. febr. 5. 21:26
 23/28 A kérdező kommentje:
Csak az amstaff nem az enyém, szóval nem én döntök az ivartalanításról és hát...
2012. febr. 5. 21:27
 24/28 anonim ***** válasza:
Azokat kergesd el. Nem bérgyilkosok, csak kutyák.
2012. febr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de nekem is tegnap volt egy hasonló. Már jöttünk haza a boxer kutyámmal sétáról és egyszer csak odajön két kutya, morognak, vicsorítanak, ugatnak. A kutyám teljesen lefeküdt szinte, hogy megadta magát, erre az egyik kutya majdnem belekapott a hátsójába. Nem bírtunk elmenni, mert a két kutya folyamatosan bántani akarta az enyémet, nagyon féltem, és hozzáteszem csak 14 éves vagyok. Mellettünk volt egy buszmegálló, volt ott két ember, erre nemhogy odajöttek volna segíteni, még jót is röhögtek rajtunk. :( Az ilyen elég szomorú, hála istennek ma nem találkoztunk velük. Sajnos hazafelé csak ezen az úton tudok jönni, úgyhogy még kikerülni se tudtam volna őket. :( De hát falun lakunk, itt ez van. :( Viszont neked sok szerencsét kívánok!
2012. febr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Nekünk amstaff volt úgy, sétáltunk kinyitották a kaput, kutya futott felén mondom jó akkor sipirc próbáltam menni mikor a kutya beért, mivel kutyát nem bántok nem csináltam semmit csak a kutya grabancát elkaptam és próbáltam arrébb lökni, visszajött, amstaffon persze szájkosár mert kell, hát így is lenyomta,mienket arrébb a két kutya közé próbáltam állni a pasi csak állt mellettem és nézett. Odajön a másik kutya gazdája, elviszi mire a mellettem álló pasi "ha a kutyádon nem lett volna szájkosár nem így ment volna el az a dög". És persze kóbor kutyák is jöttek már rám de azokat legalább el lehetett nagy nehezen zavarni.
2012. febr. 6. 17:44
 27/28 anonim ***** válasza:
Hülye gazdák ellen nincs orvosság, a hülye kutya meg a mudinak is nekimegy.
2012. febr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Amúgy a kóbor kutyák ellen: határozott fellépés (elmúlt napokból ítélve igazán hatásos), esetleg paprika spray, de ha csak fenyegetésképp is van nálad egy fél méteres-méteres bot vagy műanyagcső az is elrettentő lehet ráadásul neked ad egy kis +önbizalmat.
2012. febr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!