Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit szólnátok, ha hangosan...

Ti mit szólnátok, ha hangosan sértegetnék a kutyátokat, illetve titeket?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hónapja van egy utcáról befogadott kutyusom, nagyon sovány volt, etetjük szépen, napi 2x elegendő élelemmel, már jobban néz ki, de még mindig sovány kicsit. Az utcán jött 2 csaj, mire az egyik beszólt, hogy 'ez a szerencsétlen sem kap enni'. Olyan düh fogott el, hogy mesgzólalni sem tudtam vagy egy percig. Persze utána már jöttek a fejembe a frappáns megjegyzések ('ahogy látom, te viszont kapsz enni'--kövér volt a csaj), de akkor egyszerűen semmit nem tudtam mondani. Jogos a dühöm? Milyen jogon ítél meg egy idegen? Ő talán befogadta volna a kidobott kutyát, és próbálná felhízlalni?
2012. febr. 8. 19:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia!


A múltkor fel kellett sétálnom a postára. Gondoltam, akkor már viszem a kutyát is, úgyis a barátom kinn maradt vele. Na, amíg én benn voltam, egy "kutyaszakértő" megállapította a kutyámról, hogy nem mudi, mert nagyobb, mint lennie kellene, és a mudi nem is így néz ki.

Na gondoltam, ez se látott még mudit. Jó, hogy vannak kis testű mudik, felénk is vannak, de az enyém normál méretű, ráadásul kan. Úgyhogy hadd tudjam már én, hogy milyen fajta kutyám van :)).


amúgy itt van róla egy kép:


[link]


Amúgy általában mondanak rá valamit, 50-50%-ban sértő, vagy dicsérő szavakat. A múltkor megkérdezte egy nő séta közben, hogy nem-e kell rá szájkosár? :)) Mondtam neki, hogy nem igazán van rá szükség :))


Én mindig "kedvesen" valamit visszaszólok, de tényleg, normális hangnemben.

2012. febr. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Hát a story vége az lett h tök kulturáltan (az elején)elmagyaráztam neki h mégis mit képzel magárol,az év 365 napjábol 300at itt töltünk kutyákkal együtt,ő évente 2 szer jön ki a sárba szánkozni,és ha valoban példát akakr mutatni a gyerekének akkor moderálja a viselkedését,mert nemhiszem h a b.megolás az példaértékű lenne.Erre ő rkezdett h én nekem fogalmam sincs h ez mennyire veszélyes fajta és h majd jol rám fog támadni és akkor majd leshetek.mind1 addig addig ment a szájcsata amig a nj gadája (aki miatt az egész törtétn) oda nem jött és nem ezdett el beugatni ő is az öregnek,majd akkor otthagytam őket,de sztem eléggé elvadult a szájkarate a végére.

Nevelésről nekem is ez a véleményem h nem szavakkal hanem tettekkel kell kihivni a fajta elfogadását,oké h jelnleg a kutyám sekinek sem ártott,de törekedek rá h ne is ártson a jövöbe sem. Kiskorátol fogva minden nap találkzik más kutyákkal sosem mutatott még dominanciát,sose morgott-ugatott vmikre,20perc alatt megtanult fügével ülni,első szóra odajön feltétel nélkül(95%):) Szépen sétál hallgat rám és végtelenül kedves mindenkivel legyen az gyerek,felnőtt,idegen,kutya.Bárkivel ésszeretném ezt megőrizni én őt társnak vettem nem házörzőnek,nem kergetek hiú ábrándokat:) Házörzőnek ott a riaszto.:)

2012. febr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!