Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam egy kutyát. Gáz, ha...

Találtam egy kutyát. Gáz, ha nem keresem a gazdáját?

Figyelt kérdés

Nagyon megszerettem, pont olyan kutya, akire mindig vágytam. Szófogadó (ül-t, feksziket tudja, az ételét ülve várja, míg nem szólok neki, hogy tiéd), ivartalanított, gyönyörűszép. Gáz, ha nem keresem a gazdáját? Pár napja látom kóborolni, először azt hittem, valahonnan kiszökött (mert olyan szép), de egyre soványabb lett, 4 nap után fogadtam be, már 1 hete etetem, szeretgetem, szépen visszanyerte a súlyát.

A régi gazda ha meglátja nálam, köteles vagyok neki visszaadni? Mennyi idő után lesz végleg az enyém? Persze visszaadnám, ha 1-2 esetleg 3 héten belül csengetne, de fájna, később biztos még jobban.

Feladjak azért egy hirdetést? Amiket végigböngésztem a neten, semmi eredményt nem hozott (elveszett kutya hirdetések).

Mit tegyek szerintetek?


2012. febr. 11. 13:40
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy azzal kezdtem, hogy végigböngésztem rengeteg hirdetést elveszett kutya kategóriában, ahol csak találtam! Aznap vittem le dokihoz, de chip nem volt benne. Az állatorvost kérdeztem, és hozzá nem telefonáltak, hogy keresnék. Amúgy ismer, szóval ha valaki érdeklődne a kutya felől, el tudná irányítani hozzám.

Ma tettem fel először hirdetést.

Gondoltam én is rá, hogy chipet rakatok be neki pár hét múlva. Meg szemcseppet kapott, féreghajtást. Oltatni is leviszem.

Amúgy amit ráköltöttem, az eredeti gazda megtéríti nekem, ha jelentkezne?

2012. febr. 11. 14:12
 12/16 anonim ***** válasza:
Ha számlával tudod igazolni a kiadásokat, akkor meg kell térítenie.
2012. febr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én megtéríteném a költségeket, de lehet, hogy valaki nem...

(Ha a gyepire fogják be, akkor alapből 5-10.000 forintot fizetned kell a saját kutyádért...)

Az oltással nem sietnék, ha ivartalaníttatott, szerintem az oltásai is rendben vannak!


A noeallatotthon.hu-n felveheted a kapcsolatot a noésokkal és ők egy nagy adatbázisba felveszik a kutya adatait...



(A gyepin 2 hét múlva nem örökbeadnak, hanem altatnak. Menhelyeken van 2 hét eredeti gazdi keresés...)


Nem linkelnél ide egy képet róla?

Meg az adatairól (milyen nemű, stb...)


Facebookra is kitehetnéd!


Tudom, hogy már megszeretted, 1 hét nem kevés idő, de akkor képzeld el, a gazdája hogy szeretheti, és neki mennyire hiányozhat!

Te pedig belekóstolhattál a kutyázásba, és tényleg biztos vagyok benne, hogy ha bemész egy menhelyre, azt se tudod majd, kit vigyél haza, annyi "otthagyhatatlan" kutyus lesz!

2012. febr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Annak ellenére, hogy jól szocializált, ivartalanított kutyus, sajnos előfordulhat, hogy igenis kitették. Fogadtam már be utcáról én is olyan kutyát, amit ismerős szeme láttára dobtak ki az autóból, pórázon szépen sétált, kinézete gyönyörű volt, alap parancsokat ismerte, más kutyákkal kijött és rendkívül jó házőrző volt.

Szóval én még mindig azt mondom, hogy akinek hiányzik a kutyája az keresni fogja és ha hirdeted, meg az állatorvosok is tudnak róla, 2-3hét alatt el kell jusson hozzád. Ezután nyugodtan tekintsd a sajátodnak.

Gyepiről is 2hét karantén után lehet kihozni a kutyákat és menhelyeken is csak 2hétig keresik az eredeti gazdát. Nem hiába. Akinek tényleg hiányzik az ennyi idő alatt mindenhol utánajár.

2012. febr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
2 hét.
2012. febr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

tényleg a legjobb amit tehetsz hogy sok hírdetést képpel kiraksz ,állatorvoshoz ,állatos boltokba, akkor esetleg a helyi újságba, facebook-ra ,meg a környéken néhány plakát az utcára.. ha 1 hónap alatt senki nem jelentkezik érte akkor valószínűleg nem is fognak..azért is kéne várnod még ,mert lehet hogy elutaztak a gazdái és a kutya kiszökött vagy vmi..

és a számlák megvannak mindenről amit a kutyára költöttél (orvosi ellátás,kaja) biztos megadja a gazdája..

2012. febr. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!