Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom eldönteni, kaphatnék...

Petrusi kérdése:

Nem tudom eldönteni, kaphatnék segítséget?

Figyelt kérdés
Van egy schnauzer szukám, 4 éves. Úgy tudom, a kutyának muszáj, hogy párszor legyen kölyke, hogy ne károsodjon a hormon-rendszere. Fajtatiszta, törzskönyves szülőktől, csak sajnos a törzskönyvre már nem telt éppen akkor, mert váratlanul nagyobb összeget kellett kiadnunk, de a tenyésztőnél már nem tudtuk visszamondani, és nem is akartam,hogy visszamondjuk. Ivartalanítani nem szeretném, különböző okokból: volt egy olyan snacim, aki abba halt bele, hogy kapott egy ronda fertőzést a műtét után, és elment tőlem. Nagyon félek a műtéttől. Biztosan nem fog becsúszni egy alom sem. De mostmár azt mondta az állatorvos, hogy a kutyus érdekében kéne már pároztatni. Most akkor ez szaporítás lenne?
2012. febr. 15. 20:21
1 2
 11/17 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

Utolsó, egy barátnőm kutyája az ellést követő egy éven belül mindkét -általad említett- betegségen átesett:(

Ennyit a "szülni kell" teóriáról...

2012. febr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is snaci szukám van, ivartalanítva van, egy rendes orvosnál ez rutin műtét, nagyobb eséllyel pusztul bele egy ellésbe vagy egy méh gyulladásos/daganatos betegségbe.
2012. febr. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Akiteki ***** válasza:
100%
9 éves volt a kutyám, amikor méhgyulladás miatt az ultrahanghoz borotválták és akkor vettük észre az emlődaganatot. El is vitte fél éven belül. Bár időben ivartalanítottam volna, még most is élne.
2012. febr. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
"De mostmár azt mondta az állatorvos, hogy a kutyus érdekében kéne már pároztatni."-az ilyen állatorvos meg akkor tenne a legtöbbet az állatokért ha visszaadná a diplomáját!
2012. febr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Hát a hajam égnek áll!

Még vannak ilyen orvosok? Minden hasonló kérdésnél kétkedek, mert egyszerűen nem tudom elhinni.

2012. febr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Akiteki ***** válasza:
Tuti buli az ilyen orvosnak. Másképp senki nem járna hozzá, de most szerez egy állandó klienset. Még egy rakat felesleges vitamininjekciót is belé nyom és ellés előtt közli, hogy császározni kell a kutyát.
2012. febr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is snacink van és az orvos pont ugyan ezt mondta. Szerinte az a kutya, amelyik nem ellett kicsinyeket emlőrákot, méhrákot . . . fog kapni.

Lett is családi vita, hogy mi lenne a kutyának a legjobb, hisz mind azt szeretnénk, ha egészségesen minél tovább velünk élne.

Körbekérdeztem több orvost, kutyatartót, aki ugyan azt gondolja mint én: jobb a kutyának ha ivartalaníttatva van. Az ellés rengeteg komplikációval jár, a kicsik gondozásáról, oltásáról, gazdikeresésről már nem is beszélve.

Nem tudom hol kapja az ilyen a diplomáját!?

És igen, ez szaporítás lenne, az "orvosnak" meg sok pénz a zsebében.

2012. febr. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!