Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak engem keserít el a...

Csak engem keserít el a magyar fajták mellőzése?

Figyelt kérdés
Kérlek, normális hangnemben válaszoljatok, ne vegyétek támadásnak a kérdést, szívesen meghallgatok minden kulturált stílusban íródott véleményt. Azt veszem észre, hogy a magyar fajták indokolatlanul mellőzve vannak, és ez furcsa számomra. Hiszen ők ezekre a viszonyokra lettek kitenyésztve, tökéletesen ellátják funkciójukat, és mégis sok ember inkább a külföldit választja. Az egy dolog, ha valaki beleszerelmesedik egy adott fajtába, de ha nincs konkrét elképzelése, akkor miért nem magyar fajtát választ?

2012. febr. 23. 21:14
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
13%
memgondom őszintén,hogy én kedvelem a magyar fajtákat,volt vizslánk pulink is.de felháboritonak tartom h ők pl az ebadó alol kiváltságot élveznek.Miért? az én kutyám már nem is olyan jo ha nem magyar törzskönyves fajta.
2012. febr. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van konkrét elképzelésem,és nagyon sok fajta között keresgéltem,és egyik sem volt az igazi ,mindegyikből hiányzott valami,ami az én "tökéletes kutyám"

és pár hete olvastam a magyar agárról és tökéletesen beleillik az álomkutya képembe,pedig életemben nem gondoltam volna,h egy agár és főleg a magyar lesz az...úgyhogy most pályázok remélhetőleg 1éven belül egy kölyökre:)

2012. febr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
100%
nekem is volt pulim ketto is,én is megírom nekem nem jott be!volt német,skót,kaukázusi juhászom is,most bernim van,számomra a kakázusi volt a legjobb,amikor elpusztult tobb kutyát nem is akartam,a bernit úgy kaptam.Nagyon tetszik a komondor,legkozelebb azt szeretnék,sajnos nálunk ritka.(szlovákia)
2012. febr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a saját nevemben tudok beszélni. Konkrét elképzelésem volt 15 éve, ha nekem egyszer lesz kutyám, akkor az csak bullmasztiff lehet (beleszerelmesedtem).

Mozgásigénye nagyon fontos szempont volt nálam, mert ismerem annyira magamat, hogy hidegben nem lennék képes 1,5-2-3 órákat mozgatni egy kutyát. Tavasszal-nyáron-ősszel, amikor hosszabbak a nappalok, lehet kirándulni, stb. akkor nem lenne ezzel gondom, de egy kutyának télen is ugyanúgy ki kell elégíteni a mozgásigényét. A magyar fajták nagy többségének kevés lett volna az a mozgás, amit én ilyenkor biztosítottam volna neki, ill. akkor nem is vizsgáltam meg alaposan a kérdést, hogy melyik lehetne az a fajta, aminek ez egyáltalán megfelelne, mivel ahogy írtam, a bullmasztiffért rajongtam.

A magyar agarak viszont egyre jobban tetszenek és jól érezné magát nálunk ezzel az életvitellel. A lakásunk 2 kutyának már kicsi lenne, így 2. kutya szóba sem jöhet. Viszont ha majd sok év múlva újra választás előtt állok, a bullmasztiff mellett benne lesz ő is a pakliban.

2012. febr. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
63%

Én meg azt nem értem miért kell valakire ráerőltetni egy fajtát? Ha nekem nem tetszenek a magyar kutyafajták és temperamentumban sem illenek hozzám, akkor miért is kellene olyat vennem? Csak mert magyar?

Egyébként én még sehol nem tapasztaltam olyat, hogy bárkit is lenéztek volna a a kutyájának a fajtája miatt. Mindenki mást szeret, egy border colliest soha nem veszel rá, hogy mudit tartson, de egy mudis se fog bordert venni soha. És azt hiszem ez így van jól.

Szerintem abszolút nem az alapján kellene kutyát választani, hogy az adott fajta éppenséggel melyik országból származik, ez nem kell, hogy szempont legyen. Felénk is nagyon sokan tartanak vizslát, pulit, mudit, kuvaszt, sajnos egyik hülyébb, mint a másik, javarészt a gazdik miatt.

2012. febr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:

ma 22:17


Kölyköt szeretnél mindenképp? Múlt héten láttam meg őt, szerintem gyönyörű :)


[link]

2012. febr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
100%

M-H Alexandra

igen kölyköt szeretnék,szeretném én nevelni a kezdetektől..

még nem vagyok saját lakásban,ezért írtam h egy éven belül..mert itt akikkel együtt lakom,azok nem szeretnének kutyát ide sajnos..

2012. febr. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
100%

Hát ahova én jártam terelni, ott határozottan rossz szemmel nézték (mondjuk mást is de az mellékes). És sajnos az a baj, hogy sok mudis nem hű a kutyájához és bizony legközelebb tucatbordert vesz ha belekóstolt a sportokba, mert avval könnyeb nyerni.

Meg ott volt például az a németjuhászos aki közölte velem, hogy hiába okosabb, engelmesebb a kutyám, mégis az övé jobb csak mert németjuhász és muszáj... (persze nem a kutya volt hülye hanem a gazdája nem értett hozzá).

2012. febr. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
100%

Én saját magamból kiindulva tudok csak választ adni. A magyar hagyományokat mélyen tisztelem, becsülöm és követem, tehát nálam ezzel nincs probléma :)


De a "nekünk" kitalált kutyákkal már van.


Kezdjük a pulinál. Túl sok mozgás kell neki és a szőre is babrás (nyírni meg túl egyszerű lenne, ha már pulija van az embernek akkor az legyen szép rasztás).

Komondor szintén zenész, túl nagy mozgásigényű és itt is a szőr.

Mudi szintén pörög.

Pumi szintén.

Vizsla megint nagy mozgásigényű és nála a vadászösztönt is illik kielégíteni (nem vadászatra gondolok, de rendszeres nyomkövetés és társai nem árt neki).

Agár: hát végképp nem az én fajtám a "nyafogásával" és úriasságával. Plusz hidegben is állandóan fanyalog.


Szóval sajnos én nem találom meg bennük azt, amit az általam imádott kutyában igen. Mivel a párom imádja a magyar vizslát, valszeg ha költözünk a tanyánkra, akkor lesz egy, de h én nem fogom megnevelni, az tuti :) Majd ráhagyom a páromra és a hátztérből nevetek rajtuk :D :D :D


Egy szó mint száz, mindet gyönyörűnek és okosnak tartom, de jellemileg és testi adottságilag nem hozzám illenek. Pl tavaly előtt nyáron volt szerencsém megismerni a fekete komondor tenyésztőjét, hát imádnivaló volt az a nagy mackó, de nekem nem kéne :)

2012. febr. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
100%

én is azt gondolom, hogy csupán magyar születése miatt senkinek sem kéne magyar fajtát vennie. az vegyen pulit, pumit, magyar vizslát, stb. akinek erre a fajtára van szüksége, ez tetszik neki, ez illik az életviteléhez, és ennek a fajtának tud megfelelő életet biztosítani.


nálunk a magyar agár ilyen, de eljátszottam már a gondolattal, hogy egyszer, évek múlva lesz egy sinkám is. nem azért, mert magyar, hanem mert olyan tulajdonságai vannak a fajtának, amit kamatoztatni tudok, és jó életet tudnék biztosítani neki.

2012. febr. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!