Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak engem keserít el a...

Csak engem keserít el a magyar fajták mellőzése?

Figyelt kérdés
Kérlek, normális hangnemben válaszoljatok, ne vegyétek támadásnak a kérdést, szívesen meghallgatok minden kulturált stílusban íródott véleményt. Azt veszem észre, hogy a magyar fajták indokolatlanul mellőzve vannak, és ez furcsa számomra. Hiszen ők ezekre a viszonyokra lettek kitenyésztve, tökéletesen ellátják funkciójukat, és mégis sok ember inkább a külföldit választja. Az egy dolog, ha valaki beleszerelmesedik egy adott fajtába, de ha nincs konkrét elképzelése, akkor miért nem magyar fajtát választ?

2012. febr. 23. 21:14
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha nagyobb házba költözünk, nagy kerttel szeretnék komondort tartani (vagy vizslát, vagy pulit még nem döntöttem el, elég messze van az sajnos). A felsorolt fajtákkal jó tapasztalatom van. Most miért tacskót és amstaffot tartunk? A tacsi mentett, az amstaff több év szerelmesedés eredménye (a fajtába szerettünk bele a párommal). Persze lehet, hogy eléldegélne a lakásban mondjuk egy puli is, de személy szerint a kutya jelleme megerőszakolásának tartanám. Egy komondor meg egyes helyein a lakásunknak meg sem bírna fordulni. Ha ilyen kutyát veszek szeretném ha a megfelelő helyet tudnám biztosítani hozzá és nem a magam tetszésére benyomorítani egy kis lakásba.
2012. febr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Én egyetértek veled. Amikor 12 éves voltam, és kutyát választottam, még nem is ismertem a magyar fajtákat szinte. Pedig minden állatos újságot megvásároltak nekem (Állatbarát, A kutya, Kutyarevü stb). Akkor egy angol cocker spánielt választottam. 15 évig élt velünk. Utána a húgom kikönyörgött egy beaglet.

Most, felnőtt fejjel nem is gondolkodtam másban, mint egy mudiban. És megtaláltam benne azt, amit kerestem! Igaz, sokkal nagyobb kihívás, mint egy nem magyar fajta, de megéri! Ezt kell szem előtt tartani.


Az én szépségem: (2 éves kan)


[link]

2012. febr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
100%

Húúú, az előbb már szép kis novellát írtam, aztán áramszünet. Most megpróbálom röviden.

Nem ismerik az emberek a magyar fajtákat.

Néhány napja ment az ozone-on egy műsor a magyar kutyafajtákról. Hirtelen nem is tudtam, hogy sírjak vagy nevessek, amikor magyarnak tituláltak pl. németjuhászt, yorkit...

Ennek több oka lehet, de az első helyeken van a reklám hiánya és a "divatozás", meg persze a 100-150 évvel ezelőttihez képest az életmód változás.

Nyilván, aki panelban lakik, az ne nagyon akarjon kuvaszt vagy komondort tartani.

Meg nagyon sok "városi legenda" terjedt el róluk, pl. megeszi a gyereket, megtámadja a gazdát.... ezért az emberek félnek/tartanak tőlük. De ugyanilyet hallottam én már mindenféle kutyáról, amelyik bokán felül ér.

De akár egy tacskóról, vagy egy akármilyen kistestűről is elmondhatjuk ezeket... Minden hozzáállás és nevelés kérdése. Szerintem.

Nagyon sok olyan embert ismerek, aki azt mondja, pl. "felneveltem már 3 gyereket, egy kutya nem lehet gond"... Persze, az első néhány hónapban, évben... de ha nem szocializálják kellőképpen, nem nevelik meg rendesen, akkor a nyalóka visszanyal.

De nem is erre akartam kitérni, bocs a kicsi offért.

Szóval, a reklám hiánya..... megnéztem az említett műsort, és abban a pillanatban döntöttük el, hogy nekünk bizony komondor kell. Egészen addig nem is jutott eszembe, mert nem hallani róluk, meg nem is lát az ember lánya minden nap ilyen kutyákat.

2012. febr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
2012. febr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kedves 20-as Válaszoló!


Szívemből szóltál! Ugyanezekre akartam utalni tegnap, de késő este már nem volt türelmem kifejteni a dolgokat annyira :D

2012. febr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
A fekete komondor pedig nincs véleményt beszéld meg a tenyésztővel (Markovics György András) és mondd a kutyája szemébe is: [link]
2012. febr. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
100%
nekünk nemrég pusztult el a kutyánk, és nemrég vettünk kuvaszt,szerintem vannak olyan komondorok és kuvaszok,akik rátámadnak,vagy megölik a saját gazdájukat,de ennek talán a szaporítok és a láncon tartás az oka -.-".Szerintem nem kell magyar kutyát venni mindenkinek,csak mert magyar,de ennek ellenére nem kell a magyar kutyásokat lenézni és beszólni nekik,mert vannak ilyen esetek.
2012. febr. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
100%
17:02-es, hát én úgy hallottam, hogy a fekete komondor egészen véletlenül egy olyan tenyésztő kutyáinak utódaiból került ki, aki újfoundlandit is tenyésztett... Persze, hogy igaz -e, azt nem tudom, ezt ne vegyétek ténynek :)
2012. febr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
66%

Komondor standard (FCI 53)(részlet)

Törzse és a végtagok oldalról a négyzettől csak kis mértékben térnek el. A fej a hát síkja fölé emelkedő, dús szőrű. A farok lelógó, vége a vízszinteshez hajlik. A szőr csont fehér.


hivatalosan csak fehér

2012. febr. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:

Nemrégiben véletlenül (nem ám címlapon volt :)) olvastam részletesebben a gyimesi "esztenakutyákról" amiket ott kinn a kárpátok keleti hágóin a havasi pásztorszállásokon tartanak a pásztorok - a medvék ellen... Nem amolyan "ki"tenyésztett fajta, a körzetében egeyedülálló és mégsem veszik fel a "nemzeti kilencbe", úgymint a magyar vizslát, pulit stb. No kábé ez volt a cikkben.

Megér egy misét, ismerősöm személyesen is találkozott velük, rendkívül intelligensek, persze lakásba nemigen ideális a tartásuk... :D


Második voltam.

2012. febr. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!