Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak engem keserít el a...

Csak engem keserít el a magyar fajták mellőzése?

Figyelt kérdés
Kérlek, normális hangnemben válaszoljatok, ne vegyétek támadásnak a kérdést, szívesen meghallgatok minden kulturált stílusban íródott véleményt. Azt veszem észre, hogy a magyar fajták indokolatlanul mellőzve vannak, és ez furcsa számomra. Hiszen ők ezekre a viszonyokra lettek kitenyésztve, tökéletesen ellátják funkciójukat, és mégis sok ember inkább a külföldit választja. Az egy dolog, ha valaki beleszerelmesedik egy adott fajtába, de ha nincs konkrét elképzelése, akkor miért nem magyar fajtát választ?

2012. febr. 23. 21:14
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értek egyet azzal hogy valaki magyart vegyen csak mert az magyar, de engem is elkeserít a helyzet. Szomorú, hogy lenézik, csúnyának látják őket csak mert semmi extrém nincs rajtuk és egészségesek, ha sétálunk az utcán, akkor beszólnak sokszor... A mudi az egyetlen aminek a saját leírásában olvastam, hogy hát nem a szépségéért szeretjük, magyarán ronda de legalább okos... Könyörgöm akkor mi egy buldog vagy ehhez hasonló kutya (bocsi akinek ilyen van de az is elismerheti hogy nem az a tipikus szépség)? De azoknál nem írják. Csomó hozzá hasonló fajta van akiket a legszebbek közé sorolnak. Nem értem a logikát. Nem kell szeretni. Nekem is van egy csomó kutya akit nem szeretek és nem tetszik de ettől függetlenül elismerem hogy az általános szépségideálnak megfelelnek.

De ami a legrosszabb, hogy a kutyások között is eléggé érezni az elutasítást. Lenézik a magyar fajtát mert nekik divatos van... Pedig szerintem sok magyar fajta, sok helyen jobb mint más divatos kutyák csak azok esetleg 'egyszerűbbek' és az emberek a könnyebb utat választják (és igen, itt pl a borderekre gondolok ha valakinek nem esne le... őfelőlük különös ellenszenvet tapasztaltam a mudik felé)...

Amúgy ebben is van jó. Legalább a mi kutyáunk különlegesek és ritkák maradnak és ha elérünk valamit velük akkor az sokkal nagyobb dicsőség. :)

-4 mudi gazdája-

2012. febr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 A kérdező kommentje:
Írod, hogy a gazdik hozzá nem értése miatt, de akkor miért a vizslák a hibások, hogy zizik? Ugyanez az amstaffokról is elmondható, alapvetően jó kutyák, mégis sok nem megfelelő gazdi tartja. A puli szőre meg szerintem nem problémás ügy, mi egy évben egyszer rövidre vágjuk neki, megfürdetjük, és kész. Na mindegy, nem akarlak győzködni, csak pár tévhitet szeretnék eloszlatni, hogy nőjön a magyar ebek renoméja.
2012. febr. 23. 21:44
 13/57 anonim ***** válasza:
88%

Komondort nyugodtan lehet kertesházban tartani egy 400-500nm területen is. Nem ugat sokat, csak ha idegen jön. Viszont ha sok a szórólapos, akkor felveri a környéket, mivel brutál erős a hangja. Egy németjuhász ahhoz képest mintha suttogna. A szőr egyáltalán nem igényel nagy gondoskodást. A többi hosszúszőrű fajtát 3-4 naponta, de legalább 2 hetente ki kell fésülni, mert ronda lesz. Ráadásul az összes vedlik. A komondor bundáját 6-8 havonta 1x meg kell tépni. Szakember kb. 1,5-2 óra alatt megcsinálja ezt, a gazdi is belejön egy idő után. Ráadásul nem hullik a szőre, mert beleragad a rasztába.


Magyar agarat pedig lakásban is lehet tartani, nem koszol, szinte egész nap csak döglik, nincs akkora mozgásigénye, mint pl. egy labradornak, vizslának.

2012. febr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon köszönöm, de leghamarabb 10 év múlva, jelenleg 3 kutyával élünk a 3 gyerekkel :) Ámbár, azt hiszem tegnap kérdezett itt egy puli tenyésztő, az ő kutyái nagyon tetszenek, elképzelhető, hogy még egy puli elfér.... a vizsla nem igazán az én esetem, nem tehetek róla, nekem a puli az örök szerelem :D
2012. febr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és én sem tartanám a mudin kívül a többi magyar fajtát, de ez nem azért van mert magyarok hanem mert nem illenek hozzám, de ettől függetlenül elismerem őket nagyon.
2012. febr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Komondornak nem elég egy kicsi előkert...neki TÉR, TERÜLET kell, amit őrizhet, naponta több alkalommal bejárhat...persze a szocializáció miatt fontos a napi séta.

Vizslát pont, hogy kisgyermekes anyukáknak nem szabadna venni!!! Kisgyermek gondozása mellett nem lehet kimozgatni egy vizslát...anyukák a gyerek nevelése mellett nem tudnak még a kutya mozgatására is napi 3-4 órákat szánni szerintem.

Az egyik kan vizsla egy 5 gyerekes családban él, apuka dolgozik reggeltől-estig, anyuka a gyerekeket intézi, hurcibálja...a vizsla meg tele van energiával, egy domináns, elég neveletlen kutya...nyáron még ki is van mozgatva, lent vannak vele este 1-2 órát, meg hétvégén. De a hidegekben és a sötét délutánokon éppen hogy csak egy rövid sétára van idő a Duna parton...jártak egy ismerős lányhoz "Kiképzésre"...hiába csinálta meg jutira az összes feladatot pontosan, ha nincs a gazdikban határozottság és akarat a kutya vezetésére...

2012. febr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Nem általánosan írtam, hogy zizik :) Hanem, hogy amiket én ismerek, azok között sok a neveletlen, zizi, domináns, érzékeny kutya!

És a sok szaporító miatt az állomány is felhígult, és aki nem komoly, szakértő tenyésztőtől vásárol, az nagyon mellényúlhat...nem tudhatja, hogy kiegyensúlyozott, nyugodt példányt fog-e ki, vagy egy valóban hiperaktív, túl pörgős ebet

2012. febr. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 Szilvi & Argos ***** válasza:
83%
Egy hatalmas vidéki portán, tanyán én is megcsodálnám a komondort, kuvaszt!!! Az egyik közeli házban kuvaszt tartanak...na, az tuti, hogy nem kuvasz, se külsőre, se belsőre :) Pár ezerért vették...mikor kérdeztem, hogy tkv-e van-e, azt mondták, nem, de igenis kuvasz, mert kölyöknek kis fehér gombóc volt :D hát no comment...a kutya jelzésre jó, de egy nagyon félénk jellem, ha kihozzák az utcára...anyja talán kuvasz lehetett
2012. febr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
87%

Hát ha nagyon akarod, nálam megcsodálhatod Budapesten is. Budán több helyen is tartanak, de a Pesti oldalon is vannak a peremkerületi kertvárosokban.

Magyar agarat is mutatok. :-)

2012. febr. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
100%

Én is néha elgondolkozom, de igazából mindenkinek más az ízlése, mások az elvárásai. Ha valaki jó házőrzőt, vadászkutyát, sportkutyát keres annak én is szívesen ajánlom/ajánlanám a magyar fajtákat. De most az egyik új divat a táskakutya. Szerencsére odáig azért nem fajultak el a dolgok, hogy nekünk is legyen nemzeti ölebünk. A másik az, hogy alig van pár magyar fajta és ők se a kifejezett kanapé kutyák, régen fontos szerepük volt, megfelelő testi-lelki fárasztás nélkül szinte lehetetlen őket tartani. Sokan keresnek ún. lustább fajtákat, ha egy ilyen ember egy hiperaktív pumit venne, akkor rengeteg minden látná kárát (lakás, kert, gazda idegrendszere és maga a kutya is).

Azért akárhogy is nézzük több száz kutyafajta létezik és annál is több keverék, sajnos nekünk alig van pár belőlük. Tényleg tökéletesen ellátják az eredeti funkciójukat, de manapság pár kivételtől eltekintve nem nyájőrzésre, terelésre... vesznek az emberek kutyát, hanem társnak. És egy pl. tipikus nyájőrző kutyából csak akkor lehet társasági kutya, ha az eredeti ösztönei nagyon el vannak nyomva, ezáltal már el is veszti a fajtajellegét. De pl ha én egy rövid szőrű, nagytestű, ÖV kutyát szeretnék ami legyen még gyerekbarát is nem találnék ilyen magyar fajtát.

Nem attól lesz valaki nagy magyar, hogy magyar kutya fajtát választ. Inkább tartson valaki felelősen egy német, francia, amerikai... származású ebet, minthogy legyen egy sanyarú sorsú komondora.

Az viszont jót tenne a fajtáknak, ha olyan irányban lennének népszerűsítve, ahol lenne rá kereslet. Pl a pumi, puli, mudi mind nagyon jól alkalmazhatóak ügyességi sportokban, így ki is lehetne velük tűnni.

Én azt mondom, hogy fajtatiszta kutyát akár magyar akár nem, úgy vegyen az ember ha az a fajta minden szempontból megfelel neki, valamint meg is tudja adni a kutyának a kellő törődést. Nem a kerti/lakásdísznek veszi és nem a kinézete miatt. Konkrét elképzelés hiányában inkább vegyen magához menhelyről egy bármilyen keveréket.

2012. febr. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!