Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak engem keserít el a...

Csak engem keserít el a magyar fajták mellőzése?

Figyelt kérdés
Kérlek, normális hangnemben válaszoljatok, ne vegyétek támadásnak a kérdést, szívesen meghallgatok minden kulturált stílusban íródott véleményt. Azt veszem észre, hogy a magyar fajták indokolatlanul mellőzve vannak, és ez furcsa számomra. Hiszen ők ezekre a viszonyokra lettek kitenyésztve, tökéletesen ellátják funkciójukat, és mégis sok ember inkább a külföldit választja. Az egy dolog, ha valaki beleszerelmesedik egy adott fajtába, de ha nincs konkrét elképzelése, akkor miért nem magyar fajtát választ?

2012. febr. 23. 21:14
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
Azért nem tartanak magyar fajtákat mert sokról azt sem tudják hogy létezik mert pl. az erdélyi kopót szinte senki nem ismeri mert rottweiler keveréknek hiszik a magyar agárról nem is beszilve
2012. febr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
67%

Little Red:

Ne beszélj ostobaságokat. Nézz utána a témának, beszélj igazi komondor tenyésztőkkel.

A fekete komondor egy nagy humbug, valaki pénzt akart keresni és kitalálta a 90-es évek elején. Később beismerték, hogy Orosz Fekete Terriert pároztattak össze komondorral. Sajnos azóta is léteznek ezen kutyák leszármazottai. Gyakorlatilag egy nagyon csúnya csalásról van szó.

2012. febr. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
75%

Állíts egy igazi komondor mellé egy úgynevezett fekete komondort. Kb. 10-15centivel kisebb, teljesen más a szőrminőség, alkatilag is vannak különbségek (főleg a fejformában). És gyakorlatilag a jellemükben a nem pásztorkutya fajta bevitele miatt erős változás történt.

A fekete komondor gyakorlatilag úgy készül, hogy komondort mixelnek óriás schnauzerrel, oft-vel, új-foundlandival... aztán ezek utódait komondorokkal.

Felháborító csalás az egész.


Már a század elején leírták a komondort. Feketéről soha nem volt tudomás, a fehértől eltérő, kissé szürkébb színek előfordultak, de már azok teljesen eltűntek a génállományból.

2012. febr. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
Engemet is elkeserít. Sajnos a külföldi fajták a divatosak, de legyenek a magyar kutyafajták népszerűbbek!!!!! A csivavának Mexikóban a helye - mert onnan származik -, a bolognesenek Olaszországban - pont amiért, amiért a csivava Mexikóban való -, a komondor itt Magyarországon, mivel onnan való. Iskolában tanítani kell a magyar kutyafajtákat, mert ezen kívül nincs jövőjük.
2012. jún. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
Minden magyar kutyafajta munka kutya. Ezért nem veszik őket annyira. Ez nagyon nagy kár. Mindegyik remek kutya. Most a társasági kutyák vannak divatban. Kicsik ezért kis helyen elférnek, kevesebbet esznek stb. De sokkal fogékonyabbak a betegségekre mint a magyar fajták. Több a gyenge idegrendszerű is. Viszont a rövidszőrű fajtáknak pl. csivava télen kutyaruha kell mert különben megfázik. A magyar fajták ellenállóbbak mert ezen éghajlaton alakultak ki. Nem Mexikóban mint a csivava.
2013. júl. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:

Csak most látom, hogy a mudimról nem jelenik meg a kép. Most pótolom :)


[link]

2013. júl. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:

én úgy vettem észre, hogyha sétáltatom Csilit (a mudimat), akkor a "milyen fajta?" kérdés után a következő az, hogy ez a neve a kutyának? én meg mondom, hogy nem, ez a fajtája...Tényleg elkeserítő. A múltkor gyerekek kérdezték, hogy milyen kutya, német juhász?. Nem tudtam, hogy sírjak, vagy nevessek kínomban...


Annyi, hogy az enyémnek nem áll a füle, de aki ismeri a mudit, rögtön felismeri benne. (volt már rá példa szerencsére :)) )


A legjobb kutyám eddig, hihetetlen értelmes. Magam tanítom, de ül, fekszik, 2 lábra áll, helyben marad, nem megy ki a nyitott kapun (éjszaka sem!!), nagyon jól szocializálódott az idegen kutyákhoz. Nem kér ételt, ha eszünk, szóval egy ideális kutyus.


Mégis sokan félnek, tévhitekben élnek, azt hiszik, hogy harapós kutyák, állandóan pörögnek, leállíthatatlanok.

ez nem így van. Most jöttünk vissza a sétából, amúgy sokat fekszik,ha kell, akkor nyugis.


Én elég jól megneveltem, így nincs vele baj. A szőre gyönyörű, évente 1x elviszem kutyakozmetikushoz, ott megfürdetik, amúgy hetente 1x kikefélem. Többször nem is szabad a csigák miatt.

2013. júl. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!