Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e ( Ajánlatos-e) újra...

Lehet-e ( Ajánlatos-e) újra együtt tartani a fedeztetés (és a tüzelés megszűnte) után a fedeztetett szukát, egy kant és egy másik szukát?

Figyelt kérdés
A tüzelés kezdete előtt a 3 kutya össze volt csukva (2 szuka, 1 kan). Azért kérdezem, hogy mennyire ajánlatos összeengedni őket utána, mert ez esetlegesen befolyásolhatja-e a szuka vemhességét (pl. a másik szuka dominánsabb vagy esetleg a kan jelenléte valami negatív hatást vált ki....és emiatt lehetséges-e az alomszám csökkenése/magzatfelszívódás) stb.? Érdekelne, kinek mi a tapasztalata, véleménye...
2012. febr. 29. 07:42
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
80%

Kicsit szúrja a szemem hogy a "tenyészszemle" és a "szűrővizsgálat" szavak nem hangzottak el a szövegedben de azért megpróbálok válaszolni.

Bár én nem tenyésztek, de a tenyésztő ismerőseimnél a vemhes szuka szabadon van a lakásban, együtt a többi kutyával. Ha a kutyák össze vannak szokva akkor, és jól vannak szocializálva akkor nem lesz gond.

2012. febr. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
88%

Tudod, amikor napi szinten legalább kettő olyan kérdés jön, amiben a nyílván szakértelemtől totálisan mentes szaporító megkérdezi, hogy mennyi ideig vemhes a szuka, és ha kétszer összeragadt a kannal akkor valóban vemhes lehet e, akkor az ember úgy reagál ahogy mi, ha nincs a kérdés alatt rögtön kifejtve, úgy ahogy te most leírtad ezt.

Ha így kezded, akkor hidd el, hogy sokkal barátságosabb válaszok jöttek volna. Remélem elnézed nekünk, hogy minden info nélkül az esetek 99%-át vettük alapul, miszerint ilyen szituban mindig kiderül, hogy szaporító az illető. Ami nyilván negatívan érint minden jobbérzésű embert.


Egyébként vannak itt tenyésztők, 2-3 biztosan.


Konkrétan a kérdésedre nem tudok válaszolni, de szerintem, ha ismerős tenyésztőktől megkérdezed a véleményüket, akkor biztos tudnak segíteni. De gondolom, ha ez ilyen képlékeny, akkor mindenkinek más a véleménye a dologról.

2012. febr. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
10-es voltam, kimaradt: tehát nem feltétlenül az agresszió miatt, hanem játékból is ugrálhatnak.
2012. febr. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

Nah végre egy használható válasz. Nagyon szépen köszönöm!

A szuka természetesen már nem tüzel (az utolsó fedeztetés óta 8 nap telt el),így az a veszély, hogy ráfedez a kan, nem történhet meg.

Egyébként mivel szukák eddig (kb. 1 év óta) együtt voltak, semmi probléma nélkül, ezért kérdeztem...és igen, pont az álvemhesség kialakulása miatt érdekelt a dolog!


Ui.: Egyébként úgy érzem, kicsit ki van itt mindenki élezve arra, hogy "uhh már megint egy szaporító", pedig lehet, hogy csak kicsit meg kellene próbálni a kérdezőt megérteni...akár azzal, hogy visszakérdeztek, ha valami nem érthető és nem egyből "leszaporítózni". De aztán lehet én látom rosszul!

2012. febr. 29. 10:40
 15/38 A kérdező kommentje:

11-esnek:)

Esküszöm gondoltam rá, hogy beleírjam, de nem akartam sok lenni...

De ha logikusan végiggondolod... véleményed szerint kimennék Ukrajnába (Kijevbe) fedeztetni, egy szűrés, tenyészsszemle nélküli szukával( vagy akár egy ugyanilyen kanhoz)?! Természetesen a kutyám szűrve van Ataxiára, könyök és csípő DP-re ill. szív-re...

2012. febr. 29. 10:46
 16/38 anonim ***** válasza:
63%
Még mindig a 7 vagyok. Igazad van neked is, csak az a gond, h naponta min. 5 ilyen kérdésbe belefutunk, és abból 5 ész nélkül szaporítja a kutyákat.... és hiába soroljuk az észérveket, még neki áll feljebb. Az is igaz, a múltkor szintén egy kezdő tenyésztő fejét akartuk venni, mert sajnos olyat kérdezett, ami egy tenyésztőtől elvárt, alapszintű tudásnak kellene lennie, aztán kiderült, hogy még ő is csak most kezdte, tett fel linket, gyönyörű kutyusai vannak. :) A szukák tüzeléséről még csak annyit fűznék hozzá, hogy a vérzés megszűnése után akár 24 napon belül bármikor megtermékenyülhet... ezt nem tudom pontosan, lehet, hogy még tovább is. Én már régen fedeztettem, akkor is csak egyszer, kimondottan igényre.
2012. febr. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

"Egyébként úgy érzem, kicsit ki van itt mindenki élezve arra, hogy "uhh már megint egy szaporító", pedig lehet, hogy csak kicsit meg kellene próbálni a kérdezőt megérteni...akár azzal, hogy visszakérdeztek, ha valami nem érthető és nem egyből "leszaporítózni". De aztán lehet én látom rosszul!"


Ennek leírtam az okát. :)

Az ember nem feltételezi, hogy mégha a kérdező egy kezdő tenyésztő is, hogy itt teszi fel a kérdését. Így marad a következtetés, ami az esetek 99,9%-ban valós, hogy a kérdező szaporító.

2012. febr. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

Persze, természetesen megértem azt a ti oldalatok is. Csupán annyit írtam,hogy ha én valamit nem értek tisztán, akkor előtte kérdezek és ha van rá később ok, akkor csak utánna savazok:)

Ezt a kérdést is csak azért tettem fel, mert szeretem minél több ember véleményét (vagy még jobb esetben a tapasztalatát) meghallgatni. És ez pont egy olyan témakör, amiről nem találtam eddig sehol ilyen tapasztalati leírást...

Hát ilyet még nem hallottam, hogy a vérzés megszűnte után 24 nappal megtermékenyülhet…szerintem ez nem így van A legjobb tudásom szerint csak a tüzelés középső fázisában 9-15 nap közötti időpontban termékenyülhet meg, akkor is csak 2-3 napig


Ui.: Privátban nagyon szívesen küldök honlap címet(ha elküldöd, hogy hova küldjem:)), de ide nem szeretném kirakni két nagyon egyszerű oknál fogva: 1. az általatok is említett gyengeelméjű szaporítók folyamatos zaklatása miatt 2. a Google kereső hajlamos rátalálni az ilyen fórumokra, és nem akarom, hogy spamekkel bombázzanak!:)

2012. febr. 29. 11:02
 19/38 anonim ***** válasza:
Ha akarsz, priviben elküldheted. Bár most 3 kutyusom is van, és nem áll szándékomban bővíteni a falkát, mert mind beteg, egyedi igényű kutyus, de szívesen nézegetek szép, egészséges kutyusokat :)
2012. febr. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

A vemhesség elsőidejében nem gond, ha együtt vannak, a szukák is mozoghatnak. Azért én már láttam olyat,hogy a kan ráugrott a 19. napon egy szukára és fedezte. Természetesen a szuka már nem volt termékeny, de árhatott volna ha vemhes. Tehát attólis függ mennyire vehemens a kan.

az utolsó 2 hétben mindenképp zárd a szukákat ha nem vagy ott. a kan esetleg játszani próbálna,de nekik az már sok. Egy ütés a hasra elég,hogy baj legyen.

2012. febr. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!