Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e ( Ajánlatos-e) újra...

Lehet-e ( Ajánlatos-e) újra együtt tartani a fedeztetés (és a tüzelés megszűnte) után a fedeztetett szukát, egy kant és egy másik szukát?

Figyelt kérdés
A tüzelés kezdete előtt a 3 kutya össze volt csukva (2 szuka, 1 kan). Azért kérdezem, hogy mennyire ajánlatos összeengedni őket utána, mert ez esetlegesen befolyásolhatja-e a szuka vemhességét (pl. a másik szuka dominánsabb vagy esetleg a kan jelenléte valami negatív hatást vált ki....és emiatt lehetséges-e az alomszám csökkenése/magzatfelszívódás) stb.? Érdekelne, kinek mi a tapasztalata, véleménye...
2012. febr. 29. 07:42
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Na, akkor nézelődj még egy kicsit a ma délutáni termésből... a hajam szála az égnek áll...
2012. febr. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
AZt sosem állítottam, hogy nincsenek hülyék:) Egyébként igyekeztem hasznos tanáccsal ellátni az úriembert:D
2012. febr. 29. 17:36
 33/38 anonim ***** válasza:
Nagyon jól sikerült válasz, gratula :DD
2012. febr. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 Akiteki ***** válasza:
Soha meg nem fordult a fejemben, hogy külön zárjam a vemhes szukát a többiektől. Ugyanúgy éli a mindennapjait a falkában, ahogy addig. Sőt, a kölykök is már 3 hetes koruktól együtt vannak a nagyokkal. De még ismerőstől sem hallottam olyat, hogy oka lenne külön zárni a kismamát.
2012. febr. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Akiteki, veled nem ellenkezem..... én tenyésztőtől hallottam, hogy az álvemhesség kockázata a másik szukánál nagyobb.... és anno én is így tettem, bár lehet, hogy csak túlféltés... a gyerekeimnél is hajlamos vagyok rá :) de mindig úgy gondolkozom, jobb kizárni minden lehetőségét a bajforrásnak, mint későn észbe kapni.
2012. márc. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 Akiteki ***** válasza:

Az álvemhesség nem a vemhes szuka látványa miatt alakul ki. :))

Valóban szokott álvemhes kutyánk lenni, de akkor, mikor megszületnek a kölykök. Előfordult már, hogy ketten szoptatták a kicsiket. Az álvemhesség egy természetes dolog, csak akkor van kockázata, ha pang a tej, mert nincs aki szopjon.

Biztosan egy olyan helyen, ahol mindennaposak az összezördülések a kutyák között, veszélyes lehet egy vemhes szukára nézve, ha elverik. De egy olyan összeszokott falkában, ahol nincsenek konfliktusok, kimondottan káros lehet az anya elkülönítése.

Még az sem szokott gond lenni, ha nem a főnökasszony szül, mert ő is elfogadja a másik szuka kölykeit, ha látja, hogy mi is elfogadjuk. Márpedig a főnökség diktál, ha mi szeretjük a babákat, akkor mindenki más szereti.

A kanok meg kimondottan odavannak a bébikért, folyton vigyáznak rájuk.

A konkrét kérdésre: 5-6-9-es almok voltak, normál vemhesség, normál születési súly. Semmilyen káros hatása nem volt hogy együtt voltak a kutyák. A kölyköknek meg kimondottan hasznos a korai falkaélet.

2012. márc. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Fajtája válogatja. Én NEM tudom együtt tartani őket. nekem az öreg szukám nagyon domináns. ő képes ellopni a másik szuka kiskutyáit, ha már a babák kinnt vannak a falkába, őt nem lehet közéjük engedni, mert kisajátitja őket, egy lelket nem enged a közelükbe. viszont a 3 hetes kor korainak tartom még ahhoz, hogy kitegyen együtt őket. inkább olyan 5-6 hetes kor.
2012. márc. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
én azért (is) javasoltam a különtartást, mert egyrészt nagyon féltős mami vagyok :) másrészt az én kutyáim nagyon gyagyások, folyton gyűrik egymást, elég durván játszanak, és nem szeretném, ha a magasvemhes mami nekiállna ugrabugrálni. sőt, még az udvaron sem szeretem kint hagyni, mert házőrzés címén is nagyon nagyokat pattog a kapuban. önveszélyes :/
2012. márc. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!