Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutya ivartalanitása?...

Szuka kutya ivartalanitása? Hogyan folyik le az egész műtét? Mennyibe kerül? Mik a pozitiv vagy negativ változások? A műtét után hány napig kell vigyázni a kutya sebére? Mennyire kockázatos?

Figyelt kérdés
Szóval minden érdekelne, egyébként Huskyról van szó.
2012. márc. 1. 20:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Csatlakozom, az én kutyám tőlem semmi fájdalomcsillapítót sem kapott, és már órákkal később házat akart őrizni. A varratán csak egy tapasz volt és sosem vérzett vagy váladékozott.
2012. márc. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
De vicces, és nekem is műtöttek a szememnél, mondjuk nekem nem felszívódó varrat volt :D
2012. márc. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
88%
Felvágják a hasát, és kiveszik a méhét. Ki ne találjátok már, hogy az nem fáj!!!!! meg kell nézni az ambuláns lapot, rá van irva, hogy kapja a Rymadilt a kutya. Az egyik legerősebb fájdalomcsillapitó. És igen lehet inkontinencia, de ugytudom nem gyakori mellékhatás. Az ivartalanitás tényleg hasznos műtét. De ne essünk már át a ló tulsó oldalára, igenis fájdalmas műtét.
2012. márc. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Akiteki ***** válasza:
100%

6 szuka (és két nőstény macska, ha ez számít) ivartalanításán vagyunk túl. Egyiküknek sem kellett fájdalomcsillapító, másnap már együtt voltak a kertben a többiekkel. Gallért nem adtam senkire csak egy pólót.

Senki nem szenved inkontinenciában.

Legnagyobb kockázata a műtőasztalon van, az altatás mindig veszélyes. És ha nem jó az orvos, még az a veszély is fennáll, hogy valamit bennhagy vagy nem jól varrja el és vérzik. Ha ezeket megúszta, akkor már semmilyen kockázat nincs.

2012. márc. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

80%-os, egy szóval nem mondtuk, hogy nem fáj!

De nem is annyira durva, hogy állatkínzás legyen.

Gondolj bele, ha a természetben egy ilyen sérülés miatt hónapokig lábadoznának, mennyi esélyük lenne a túlélésre...


De egy rákos daganat, na az fáj igazán.

2012. márc. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%
Az én labradorom nem kapott utána sem antibiotikumot, se fájdalomcsillapítót. A műtét napján támolygott, de egyébként semmi baja nem volt, csak a gallért nehezen szokta meg. Szegényke azelején nekiment mindennek. Azért jó, mert álatlában tovább élnek a kutyák, nem csöpögtetnek tüzeléskor, nem jár át a környék összes nyálazó kan kutyája, a méh kivétele miatt nem lehet méhgyulladása és méhnyakrákja, amibe rengeteg szuka belehal.
2012. márc. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%
Az en kutyamat a tegnap ivartalanitottak (szuka), a hasfalan kb.15 cm-es vagas van, egesz nap aludt, estere ebredt fel. Nem evett, nem ivott, ejjel ketszer is hanyt. Nem adtak semmi fajdalomcsillapitot neki.Ma reggel mar nem akart bent ulni a hazban, kiment es csak fekszik egy helyben, nem eszik, nem iszik, lehangolt. Remelem jobban lesz hamarosan. Nem megremiteni akarlak, csak leirtam a mi esetunket.
2012. ápr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

pénteken lett ivartalanítva az 1 éves 2,5 hónapos tacsi kislányunk

egykor lett vége a műtétnek és csak ma reggel tért rendesen magához de már estére elég virgonc lett, megy minden felé, gyorsabban lassabban is

1 órás volt, 20 ezer, ezüst krémet kaptunk ott a sebre, hétfőn sebkontroll, pénteken ha jól megy varratszedés, gallérlevétel (ezt nagyon nem szeretjük)

eddig csak a nyugodtságot vettem rajta észre, mikor megy akkor nem úgy megy hogy csak megy hanem figyel mindenre

nem pisilt be, nem hányt

este még fél kómában pisilt, a kezünkről nyalattuk le vele a vizet nem a tálból nehogy félre nyeljen

2016. aug. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!