Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Problémás a kutyád?

Problémás a kutyád?

Figyelt kérdés
Ha problémás a kutyád ,viselkedési -szociális problémával küzd kérdezz rá , ha tudok segítek . Nem vagyok szakmabeli , de amit tudok azt megosztom ,mert a gyakorlatban is bevált már több kutyánál.Az enyém ,meg maga a tökély :-)
2012. márc. 2. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kidicsekedted magad? :D:D:D

Grat :)

Mester. Taníts :3


Van egy másfél hónapos kis dögöm.:D Ilyen tacskólabradorszerű keverék. :D

És mindent összeugrál, és szerintem előző életében pánk volt mert minden kaját elkunyerál. :D Kis gombócartúr, de nem dagadt csak pocakja van :D

És hogy tudnám leszoktatni arról, hogy mindig ráugráljon a lábamra meg mindenki nadrágját megpróbálja leszedni? :D

Aranyos meg minden csak volt olyan hogy valamelyik piercingemre vetett szemet és fülönharapott. Szerencsére akkoriban még csak éppen hogy elkezdtek kibújni a pici fogai. És mire nagyobb lesz, jó lenne ezekről leszoktatni. Hogyan kéne nevelnem ahhoz, hogy értelmes kutya legyen és ne egy ilyen fénysebességgelszáguldozó véreb? :D:D:D

Értelmes mondat volt, de tudom hogy tudod hogy mire gondolok. :D

2012. márc. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2012. márc. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nos , az én meglátásom szerint , vedd ki a pircingeidet, hogy ne legyen mi elcsábítsa a kis punk kutyádat :-)

Ok , komolyra fordítva a szót , akkor érsz el gyors és észrevehető javulást, ha a fegyelmezésed ideje alatt pórázt teszel a kutyád nyakára . (max 2-3 nap)( Póráz=madzag, nem valami nehéz láncos , szögecses, 5m -es izé)

Vissza :-

Tudom , hogy furi , de PL: Felugrik a lábadra , megtapos ,ugrál , ösztönösen ellépsz, hátrálsz és közben leszólód.

A BESZÉDBŐL SEMMIT SEM FOG ÉRTENI , CSAK A TESTBESZÉDEDBŐL.

Az - az , hogy mivel ELLÉPTÉL=MEGHÁTRÁLTÁL

Az sem megoldás , hogy ráüvöltesz , mert nem fogja érteni , csak azt , hogy valami rosszat tett , de ez frusztáltá teszi ha sokszor alkalmazod ,veszít a játékoságából , kedéjvesztett lesz előbb utobb .

Az sem megoldás , hogy leemeled és rászolsz , mert megint nem önszántából cselekedett, és a megoldást összeköti veled a gazdival"Kezeddel"=tovább fogja folytatni

Erre jó a póráz.

Magasan felteszed a nyakára és ha bármi olyat tesz ami nem jó , AZONNAL KORIGÁLOD "(Jelen esetben a lábad mellé rántod, tudom nem jó szó , de természetesen finoman , de határozottan)HATÁROZOTTSÁG A LÉNYEG

A póráz egész nap rajta lehet , egy kis idő múltán már észre sem fogja venni , neked viszont elérhető és korigálhatod viselkedését. :-)

Mindenképpen a cselekedeted legyen következetes,kitartó, hosszutávu.

Szóval most korigálod a hibát , de 2 ó. elteltével már nem , mert belefáradtál.....ezt nem lehet csak összezavarod a kutyát.

Ha elkezdted addig kell csinálnod , amíg meg nem értette a helyes viselkedést.

Van olyan kutyus aki azonnal megérti, később még bepróbálkozik de lényegében megértette , de van akinek 50 x kell a hibáját kijavítani .

Mindenesetre sok kitartást, nem vagyok mester , de nagy poén ,. sőőőt hívhatsz is így , ha beválik a tanácsom.

Rajtad múlik , nem a kutyádon,

Sokat számít a hozzáállás -kitartás.

Szinte kivétel nélkül a kutyánk a saját tükörképünk.

Ezt csak azért mondom ,mert neked is változnod kell ahozz , hogy a kutyád változzon :-)

Próbáld meg , veszíteni nem veszíthetsz és feltétlenül írd meg az eredményt. ja és ezt másnál is alkalmazhatod , ha akár van még más zavaró, vagy helytelen viselkedése. :-)

2012. márc. 2. 19:38
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok !


Nagyon kedvesek vagytok , hogy ennyi kérdéssel bombáztok , de ha kérhetem , NE PRIVÁTKÉNT írjatok , HANEM AZ ÜZIFALRA !

Majdnem ugyan az mindenre a megoldás és sokan ismerhetnek kutyájukra , jellemvonásokra , amikről leszoktatnák és ha elolvassák ezeket a pár sorokat, meríthetnek ezekből a válaszokból ötletet és így többeken segíthetünk. :-)

Mármint kutyusokon , mert Ők szorulnak segítségre, csak másképp nem tudják a tudtunkra adni , csak a rosszalkodásukkal, csínytevéseikkel.

Nos köszönöm mindenkinek , és ne feledjétek

ÉN NEM ISMEREM A KUTYÁTOKAT SZEMÉLYESEN , CSAK AKKOR TARTSÁTOK BE A TANÁCSAIMAT , HA KISZÁMÍTHATÓ , NYUGODT , MEGADÓ ÁLLAPOTBAN VAN A KUTYÁTOK.ELLENKEZŐ ESETBEN FORDULJATOK "JÓ"SZAKEMBERHEZ! :-)

2012. márc. 3. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!