Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi igaz abból, hogy a "mini"...

Mi igaz abból, hogy a "mini" yorkiknak a test súlya, mérete azért van mert beteg?

Figyelt kérdés
És mennyire éri megvenni például őt. Http://www.expressz.hu/allat_noveny/kutya/hirdetes-30402250/! Akinek "mini" yorkija van irja le a véleményét. :)

2012. márc. 4. 19:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
74%

Te jó ég, egy fél éves kutya, aki 72 deka...

Szerintetek ez normális, egészséges állattenyésztés? Kutyáról beszélünk, de ettől még egy tengerimalac is nagyobb. Komolyan elkeserítő ilyet látni. Rossz ránézni arra a kutyára, annyira csenevész.

Én erről a "miniről" nagyon lebeszélnélek. Üdv, egy yorki gazdi

2012. márc. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
60%
Nekem van egy "mini" csivavám... Még csak 5 hónapos, de már kb 8 kg, és még nyomaiban sem hasonlít egy csivavához. Szaporítótól mentett kutyus, aki anyát-fiával, apát-lányával alapon "csinálja" a nagyon kicsi kutyákat, és ez nála nem igazán sikerült. 6 hetesen még rajta sem látszott.... Egy ilyen fajtánál egyáltalán nem ajánlom, hogy szaporítótól vegyél kutyust, van mini menhely, vagy rendes tenyésztő, inkább onnan....
2012. márc. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Senki sem lát bele a kis kutyába vehetsz egészségeset is,de vehetsz beteget is,de a mininél nagyobb esély van a betegségek kialakulására,de van egy pár ember aki válaszolt más minis kérdésre és ott leírták nekik egészséges gyönyörű kis kutyájuk van.
2012. márc. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ne akarj úgy járni, mint ő, akinek az alom legkisebbje kellett:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2723258-a-yor..

Azért van egy alsó mérethatár (ami 2 kg, vagyis igen apró így is), mert a tapasztalat azt mutatja, hogy az ez alatti kutyák rettentő betegesek. A "miniket" általában úgy "gyártják", hogy nagyon közeli rokonokat pároztatnak, így még nagyobb az esély a betegségekre, ami persze egy ilyen pici kölykön még nem mindig látszik. Annyian szaporítják a yorkit, hogy nagyon beteges a génállomány, leginkább a papír nélküli kutyák esetében, törzskönyv nélkül semmi esetre se vedd, mert törzsvendégek lesztek az állatorvosnál. És ott se, ahol mini van írva, mert az is a kutyái egészsége árán nyerészkedő szaporító, még ha ír is törzskönyvet (amiről sok esetben kiderül, hogy nincs is, vagy hamis).

2012. márc. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Szegény.:/ Már teljesen lemondtunk a Yorkiról..:) És köszi a válaszokat
2012. márc. 6. 14:38
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ne mondj le róla,ha szeretnél ilyen kis kutyát akkor vegyél csak el kell döntened,hogy mit akarsz,ha minit akkor minit vegyél,ha félsz,hogy beteg lesz vegyél normál méretűt,de ha normált veszel és nem tenyésztőtől akkor benne van a pakliban,hogy beteg lehet. Én most veszek majd júniusban kis kutyát nekem normál méretű lesz írok adás-vételi szerződést azokkal akiktől veszem és mikor tudom már az idő pontot mikor hozom el akkor a dokival egyeztetek idő pontot rögtön utána 1-5 napon belül,hogy megvizsgálja egészséges-e amennyiben nem vissza lehet vinni és vissza kérni a pénzt és még mindig van 100 hely ahonnan lehet vásárolni. Viszont elviszem a dokihoz és egészséges aztán kiderül 3 hét után,hogy beteg esetleg nem kezelhető már nem lenne szívem vissza vinni,mert akkor is az én kutyám és azon lennék,hogy meg könnyítsem a hátra levő életét azzal,hogy minden orvosi ellátást megadok ami csak kellene ahhoz,hogy jobban legyen. Ha pedig nagyon beteg még mindig jobb,hogy elaltatnám minthogy sokáig szenvedjen. Ezt én így gondolom. Én is azért döntöttem a normál méretűnél,mert az egyik mini kérdésemnél szó szerint elküldtek a francba,hogy minek akarok egy selejtes beteg kutyát. Volt aki rendesen leírta,hogy miért nem ajánlja,hogy minit vegyek másrészt viszont 3-4 írták,hogy nekik van és egészséges vidám semmi bajuk sincs viszont többen voltak azok akik rosszakat írtak a végén teljesen elbizonytalanodtam,aztán úgy voltam vele senki sem érdekel,ha minit akarok akkor minim lesz,ha beteg lesz akkor állom az orvosi költségeket akár mennyire is drága. De aztán ez azért nem alakult így, mert az ismerős akitől vettük volna egyáltalán nem volt segítő kész sőt abból amiket válaszolt tudtuk,hogy halvány lila gőze sincs az egészről így úgyis csak átvert volna minket. Így a legjobb barátomat felhívtam a akinek van ilyen kutyusa és ő felhívta nekem a párt ahonnan ők is vették és lebeszélte végül is nekem így lesz majd yorkim :) Már alig várom,hogy megszülessen és elmehessek majd kiválasztani. A lényeg,hogy ne add fel ne hagyd magad lebeszélni,ha valamiben nem vagy biztos olvas utána vagy vegyél könyvet én is azt tettem és így már elég sok mindennel tisztában vagyok.
2012. márc. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekem van 2 kg/1 éves

Semmi eü. problémával még nem küzdünk ,remélem nem is fogunk többel mint amennyivel alapban számolni kell

Egy yorkit semmi más kutya nem pótol , már csak a küllemük miatt sem, szóval, ha ők tetszenek , ne alkudj meg más fajtával.

Azért jó , ha odafigyelsz honnan és kitől vásárolod, szerintem az a legfontosabb !

2012. márc. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!