Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik felnőtt táppal etetik...

Akik felnőtt táppal etetik kölyök kutyájukat, mi alapján adják a napi adagot?

Figyelt kérdés
8 hónapos bullmacimnak kénytelen voltam felnőtt tápot rendelni, mivel egy tápot találtam, ami minden téren megfelel neki. De ugye a felnőtt tápoknál a felnőttkori testsúly alapján írják az etetési útmutatóban a napi adagot és egy kicsit tanácstalan vagyok. Ha a mostani súlyához mérten adnám, az kevés lenne. Ha a felnőtt korit nézem, az már reálisabb. Ti mi alapján etetitek?
2012. márc. 5. 20:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A felnőtt tápok, hogy is mondjam nem olyan tömények, így az azzal való etetés ne okozhat hirtelen növekedést és ezért is kell belőlük többet adni. Nem hiába adnak az óriás testű fajtáknak kölyöktápot már 7-8hónapos korukban.
2012. márc. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

elírtam: szóval az óriás testű fajtáknak felnőtt tápot szoktak adni 7-8hónapos korukban.

Kiegészítésként meg hozzátenném, hogy vannak ALS tápok (minden életkorban adható 4hetes kortól a halálig), és nagyon szépen fejlődnek tőlük a kutyák.

2012. márc. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Régebben én is az útmutató szerint etettem a kutyákat, most már szemre mérem ki nekik, attól függően, hogy mennyi az a mennyiség, amitől pont jó súlyban lesznek.
2012. márc. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ez teljesen a kutyától függ, nekünk két mudink van, amíg egyenlő adagot kaptak, a kevésbé mozgékonyabb kicsit kikerekedett, így az ő adagját csökkentettük, mert a hiperaktív nővére jobban lemozogja a tápot, mint ő, és így most egy súlyban vannak.
2012. márc. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem vagyunk ostobák és ezt mondhatom az összes válaszoló nevében, aki próbál a legjobb tudása szerint válaszolni.


2. Ki beszél itt teszkós tápról???


3. Mivel már egy középkategóriás tápban is van immunerősítő és vitamin + kalcium, ezért nem értem ezzel mi a baj?


4, Igen is számít a fehérje, főleg a nagytestű kutyáknál.

2012. márc. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!