Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elajandekozzam vagy megtartsam?

Elajandekozzam vagy megtartsam?

Figyelt kérdés
segitsetek legszi a velemenyetekkel.....van egy 4 honapos amstaffom es 1 honapja van nalam.tenyesztoktol vettem,az a gond hogy ahol lakunk nem lehet kiengedni az udvarra mivel tobbes ikerhaz es nyilt kertel.amikor kiengedem poraz nelkul mindig megy a szomszed teraszokra jatszani,csavarogni.ez sajnos egy szomszednak sem tetszik.kertem hogy engedjek meg hogy bekeritesezem a mi reszunket de abba sem ment bele a foberlo.napota ketszer viszem setalni szegenykemet de nem eleg neki az a mozgas.nem akarom egesz nap azon kivul a hazban tartani.nagyon szeretem ot es sajnalom.max ki tudnam kotni egy fahoz.szerintetek mit tegyek?a paromnak mar emlitettem hogy lakas csere de nem megy bele.nem szeretnem ha szenvedne a kutyuskam.gondolkodtam rajta hogy elajandekozom olyannak aki ki tudna elegiteni a mozgasigenyet es jol banna vele.de nagyon szeretem es nem szeretnek megvani tole.hiszen o nem tehet rola.mit tegyek???
2012. márc. 19. 15:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Napi két kijárás nagyon kevés. Kölyöknél főleg Gondolj bele, csak kétszer mehet piszkolni.

Beszélj a tenyésztőjével és vagy vegye vissza, vagy segítsen megfelelő gazdát keresni neki.

2012. márc. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Mi a baj a kutyaovival? Kellene keresned neki kutya társakat, akikkel a napi séta alatt is játszhat. Ha mindenképp az elajándékozás mellett döntessz akkor olvasd el a szerződést (azt írtad, hogy tenyésztőtől vetted), mert valószínűleg abban benne van, hogy a tudta nélkül nem válhatsz meg a kutyától. Add vissza neki és majd ő keres neki másik gazdát.
2012. márc. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
itt a környéken van egy csávó aki a staffiját a 3. emeleten tartja naponta 3x lent van, reggel fél óra ,délután fél óra és este egy óra , dobál neki labdát a közeli kutyafutatóba , és kölyök kora óta nála van, 1 éves koráig naponta 4-5x fél órákra lent volt a kutyával , ha nem is egy órára mész el legalább reggel fél óra,délután és este 1 óra úgy nem tudod meg oldani? tényleg kevés neki a 2x-i séta..
2012. márc. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
kutyaovi kizarva mivel nincs ra anyagi lehetoseg,kutyasulit szantuk helyette,napi 2szer tudom levinni nem tudom tobbet,hidjetek el nem azert kerdeztem hogy oda e adjam masnak mert felelotlen kutyagazdi vagyok,imadom ot,szeretem a kutyakat,cak gondoltam tobbet erdemel ennel.az utca tulso oldalan van egy nemet juhasz 2 eves kutya es mellete masik hazban egy kolyok akita.amikor viszem setalni mindig puszilkodik a juhazkutyaval.mar volt hogy a gazdaja kiengedte es jatszottak.vele normalis volt,a kolyokkel viszont egy ideig jatszik utanna begerjed a kiskutya meg elfut.sajnos amikor kiengedem a kertbe,megvarja hogy ne nezzek ra es abban a pillanatban mar mehetek ot keresni azoknal a kuyaknal.a foberlo meg utalja szo szerint a kutyam.megprobalok valamit kitalalni,hogy mindenkinek jo legyen.koszonom a valaszokat
2012. márc. 19. 21:09
 15/24 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos be kell ismerned, a jelenlegi helyzeted egyáltalán nem való kutyatartásra.

Nagyon nehéz az ilyesmi, ha az ember vágyik egy állatra. De a leírtak alapján most ne legyen kutyád. Beszélj a tenyésztővel, vagy keress neki megfelelő gazdát. Még fiatal, könnyen átszokik az új helyzethez.

2012. márc. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Kérdező, a kutyaovi nagyon sok kutyasuliban teljesen ingyenes! És mivel a kutyád olyan fajta, ami problémázhat más kutyákkal, erre nagyon nagy szüksége lenne.
2012. márc. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsó hozzászólóval. Ennél a fajtánál elengedhetetlen a korai szocializáció. Főleg a többi kutyával való kommunikáció szempontjából. Vidd oviba, ott tanácsot is tudnak adni, hogyan tudod a napi 2 óra séta alatt megfelelően lefárasztani a kutyádat fizikailag és otthon miket és hogyan tudsz játszani vele, hogy a mentális lefárasztás is meglegyen.
2012. márc. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
NEM ADOM SENKINEK SEM A KUTYUSKAMAT :))
2012. márc. 23. 11:59
 19/24 anonim ***** válasza:
Sikerül megoldani a jelenlegi problémákat? :)
2012. márc. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
hat annyira sikerult megoldani hogy egy kicsit mar hallgat ram.amikor latom hogy keszuloben van az elmenetere akkor raszolok es nem megy.nagyon szemmel tartom es a setakat is elkezdtem farasztobba tenni neki.valami lesz belole.. :)) amikor kiirtam ezt a kerdest nagyon melypontban voltam.de nem adnam ot semmi penzert.:)
2012. márc. 23. 12:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!