Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakran kell sétáltatni...

Milyen gyakran kell sétáltatni egy yorkie-t?

Figyelt kérdés

Szeretnék egyet, de még tájékozódnom kell róluk.


Minden nap sétáltatjátok őket? télen is nyáron is? fagyban, hóban?


2012. márc. 20. 18:57
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
3, de inkàbb 4 eü séta nekik is kell, emellett a yorki is terrier, akàrcsak az amstaff, így őket is le kell jòl mozgatni.
2012. márc. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Naponta 4x viszem le a yorkimat. Ebből 3 séta kb. 20-30 perc, a délutáni pedig másfél-2 óra szokott lenni.

És igen, bármilyen hihetetlen, a yorkiknak akkor is kell pisilniük, amikor kint -20 fok van. Sőt kakilnia is, ha épp ömlik az eső.

2012. márc. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
van egy ismerősöm akinek yorkija van, de vmi pelenkának nevezett cuccot terít le neki, bármilyen hihetetlen de rámegy!!
2012. márc. 20. 19:44
 14/28 Hovarju ***** válasza:

Azért, mert kistestű, attól még KUTYA. Ugyanannyi nevelésre, törődésre és szeretetre van szüksége, mint minden más kutyának. Ne tévesszen meg a mérete, igaz hogy kis testű, de terrier.

Talán csak annyiban más, mint a nagyok, hogy télen jobban fázik. De ettől még mozgásra és feladatokra szüksége van.

Már láttam yorkit agilytizni és apportot cipelni is, nagyon aranyos volt.

2012. márc. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Nem hihetetlen, hog yrámegy a pelenkára, hiszen rászoktatták. De ez nem macska, hogy bent a lakásban végezze el a dolgát, ez egy kutya. Egyébként pedig tudják tartani a pisit. A pelenka a kényelmes gazdiknak van kitalálva. Bár nem lenne gusztusom pisis pelenkát kerülgetni a lakásban, anyagilag pedig egyenesen luxus.
2012. márc. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Ja persze, az enyém is használt a lakásban kutyapelenkát, kb. 3-4 hónapos koráig, majd soha többé nem ment rá.

Könyörgöm, a kutya életében az a legnagyobb öröm, ha a szabadban szaladgálhat.

Mélységesen fel vagyok háborodva, amikor valaki a saját emberi önzőségéből magához vesz egy kutyát, majd arra is lusta, hogy a MINIMUMOT biztosítsa a számára.

Te is kipróbálhatod, hogy milyen érzés a lakásban leélni az életed, és a sarokba sz@rni. Na, nagyjából a kutyának is ugyanilyen, csak ő nem tudja elmondani a gazdáinak, hogy milyen borzalmasak ezek a körülmények.

2012. márc. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Akkor egyszerű, naponta 3-4x kiengeded a yorkit hogy elvégezze a dolgát, és mindig elviszed az amstaffal együtt sétálni.
2012. márc. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
65%

Off: Neharagudj kérdező,te neked télen nincs székleted?Ez nem medve h téli álmot alszik.

Kis ruhácska és irány a sétáltatás ugyanannyit ugyanabban az időben napi 6szor 40perc minimum!

2012. márc. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Hannkah ***** válasza:
59%
Nem értek egyet! A yorkink is van mozgásigénye, mivel kutya, de nem kell feltétlenül minden nap, napi 5-ször 30 percet sétáltatni! Nekem is van yorkim, de soha sem viszem le, csak azért, hogy most kutyát sétáltassak. Ha kirándulni, vagy olyan helyre megyünk, ahova jöhet velünk, akkor visszük magunkkal, vagyis mozgatjuk és ez persze nem minden nap van, amúgy csak pisilni-kakilni viszem le. És láss csodát vagy eszik, vagy alszik ha épp nem foglalkozok vele és köszöni szépen nagyon jól érzi magát! és miért? Mert nem akkora a mozgásigénye, mint egy németjuhásznak! és az alvásigénye is több mint egy embernek!! A pisilésről pedig annyit, hogy ha akarja a kutya és meg van nevelve, addig tartja a pisit, amig csak bírja, tény hogy nem egészséges sokáig húzni a dolgot, de semmiképp nem pisil 2-3 óránként, ha mégis, akkor valószínűleg túl sokat iszik, vagy fel van fázva!
2012. márc. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Megkérdezném h napi hányszor viszed le a kutyádat és mennyi időre? Nekem is volt lakáskutyám és napi 5-6szor levittem és legalbb 30-40p kellett neki a szabadlevegőn. nem futtattam minden alkalommal ,csak egysezrűen hagytam h élvezze a szabadlevegőt és egészégesen pisisljen kakiljon. nem rohantam vele. nem tudom te h csinálod de neünk 10p nem volt elég h kakiljon pisisljen.
2012. márc. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!