Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a helyes módszer egy...

Mi a helyes módszer egy kölyök kutyát a gyerekekhez szoktatni?

Figyelt kérdés

8,5 hónapos a bullmacim, imádja a gyerekeket. De bajban vagyok az összeszoktatással, hogy megtanítsam neki, a gyerekekhez finoman kell közeledni (nem mintha a felnőttekhez nem, de náluk már nincs ilyen kitörő öröm részéről). Folyamatosan próbálkozunk, de nehéz olyan szülőt találni, aki odaengedni hozzánk a gyermekét és türelemmel kivárná, amíg lenyugszik a kutyusom.

A kérdésem az, hogy egyáltalán jó a módszer, ahogy próbálkozom, vagy máshogy kéne?

Tehát amikor odajönnek megsimogatni, a kutyusom szive szerint, kirántaná a pórázt a kezemből, annyira menne a kisgyerekhez. Ilyenkor leültetem és megvárom, amíg megnyugszik, majd szólok a kisgyereknek, hogy most már jöhet, csak ahogy odaér, vagy csak nyúl felé, a kutyusom ismét puszilgatná, ugrálna rá és jószándékból ugyan, de simán feldöntené, ilyenkor leültetem újra, várok amíg ismét megnyugszik, viszont nagyon kevesen jönnek oda harmadszorra is, inkább elmennek :(

Hogyan próbálkozzunk?



2012. márc. 20. 20:32
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Joey ugyanilyen :) annyira tolja magát a simiért, hogy valszeg ekkor fellökné a kisgyerekeket.

Folytatom akkor tovább a módszeremmel :) Sokszor azt veszem észre, hogy nem kapcsolja össze a dolgokat, hogy mi-miért van, ezt az idő majd biztos megoldja, ahogy beérik a kis agya :)

De azért vannak pozitívumok is :) Pl. ismerősömmel tanítottuk neki a héten, hogy kajánál ne hallgasson másra, csak ránk. Lerakott neki otthon egy jutalomfalatot a földre és ő mondta, hogy tied (egyébként nem veszi el), és azt akartuk neki megtanítani, hogy ilyenkor ne vegye el, csak akkor, ha én mondtam, hogy tied. 3. ilyen után már nem nyúlt hozzá.

Ennél a gyerek témánál még egy picit érnie kell szerintem, de addig is próbálkozom :)

2012. márc. 22. 15:05
 12/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

Argos-t ilyenkor leültetem, lefektetem, és azért rajta tartom a kezem, mert egy gyereknek egyetlen rossz élmény is életre szóló félelmet okozhat.

A Te kutyád még kölyök, sokat fog nyugodni még :D

Argos azt imádja, ha gyerekek labdáznak, frisbeeznek vele. Bemutatón amikor velem már rég megunta a korongozást, a gyerekekkel összeesésig képes játszani. Lerakja eléjük, tuszkolja beléjük :D régebben hajlamos volt felkapni előlük, most már nem. Ha nagyon fáradt, akkor viszont nehezen teszi le.

Ha a gyerekek egymás mellett állnak, akkor legtöbbször mindig másnak adja a játékot: igazságos kutya :D

2012. márc. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

De jó fej :D

Most jöttünk meg egy nagy sétából, kimentünk egy parkba, ahol nagyon sok kisgyerek volt, sajna senki nem akarta megsimogatni, viszont Joey figyelmen kívül hagyta most kivételesen az összes gyerkőcöt - hozzáteszem az első ilyen után adtam neki szépen a jutalomfalatot :D.

Viszont nekem is el kell vele kezdenem normálisan játszani, pontosabban megtanítani rá, mert per pill addig érdekes bármi is, amíg eldobom, hiába hívom hogy hozza vissza és tartom neki a jutalomfalatot, nem igazán érdekli, mindig talál vmi érdekesebbet. Sajna egyszerűen nem találok kutyás társaságot, ahol gond nélkül játszhatna és totál lefáradna, most is ezért indultunk első sorban, hogy hátha majd ott. De nem. Olyan kis mamlasz módon játszana az összes kutyával, birkózna velük, hogy sok kutya megijed tőle és támad. Ill. pont egy ivaros középtermetű kannal találkoztunk, szét kellett szednünk őket :( Pár kutyabarátunk van csak, de ők a város szélén laknak :S

2012. márc. 22. 19:09
 14/17 anonim ***** válasza:
5 vagyok, nekem argentin dogom van, meg két kis divatkutyám :) Tudom, érdekes az összeválogatás, de mentett kutyákról van szó, a fajtájuk sokadlagos dolog.... De a dogo is hihetetlen jó fej a gyerekekkel, nekünk szinte tanítanunk sem kellett. De egyébként is nagyon nagy szerencsénk van vele, fajtáján belül is kimagasló képességekkel rendelkezik, egy rendkívül értelmes, empatikus kutyus. De a szomszédunkban is van egy nagy testű öv. kutya, hát látni kellene, hogy hogyan bánik a gyerekekkel... úgy ette ki a 2 éves gyerek kezéből a nápolyit, hogy nem lett nyálas a gyerek keze. Hozzá is sokat átjártunk, míg kisebb volt, segíteni szocializálni. Vele is voltak kisebb balesetek, de szerencsére semmi komoly (rongyot húzkodtak a gyerekkel, mikor a kutya megunta, elkezdett a ronggyal a szájában szaladni úgy, hogy a fiam fogta a végét, felszántotta az udvart, de úgy nevetett, mikor megálltak, olyan édesen, és néhány kisebb horzsoláson kívül az égvilágon semmi baja nem lett). A mai napig bejárnak hozzá a gyerekek játszani, a héten ismerkedik a totyogómmal, a legnagyobb problémájuk, hogy nem bírja végigszaglászni úgy, hogy a pici ne boruljon fel, mivel még épp, hogy jár, így mindentől képes felborulni, de nem bánja, olyan kutyabolond, mint mi, többiek :)
2012. márc. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

Argos is így kezdte, hogy eldobtam a labdát, felvette és otthagyta. Most meg...ez nagyon hosszú és bonyolult folyamat volt, hogy labdabolond lett :D

Szerintem nem kimondottan a nagy kutyás játékok fárasztják le a kutyát. Persze az is kell, de fontos a gazdival való közös játék, tanulás is.

Argos az első évében minden kutyával játszani akart, amikor egy hatalmas kau kan lenyomta, én már láttam a lelki szemeim előtt, hogy kész, vihetem varratni :) De semmi baja nem lett, és még ment volna vissza a hátára :D Egy leonbergi hátán mászott a vízben úszva folyamatosan, az volt a mákja, hogy a leó labdát fogott :D mind kan kutya volt.

A kisebbekkel túl durván játszott, le kellett állítani. 2010-ben még mindenkivel játszott, aztán év vége felé, 2011 elején már senkivel, mert vagy balhé lett volna belőle, vagy félt a másik, vagy Argi volt túl óvatos :( Mostanában játszott pár kutyával, aminek örülök. Az a baj, hogy ha levetné a nagy egóját és lealacsonyodna, akkor jókat tudna játszani.

Az, ami régen működött, hogy futott 5-6-10 kutya egyetlen eb után, nem működik...Argos utolérve földbe döngölné, megcsipkedné. Ismerős kutyákkal néha fut, de hamar le kell állítani, ha már sok a másik félnek a viselkedése. Illetve a sok gátlás miatt sokszor el sem indul...nehéz ügy ez.

De a nagy bandával való sétát imádja :D

2012. márc. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

:D hát ez a rongyos dolog nagyon nagy lehetett :D mondjuk szerintem bennem megállt volna az ütő, ha láttam volna, hogy a gyerekemmel ez a szitu :) de így utólag vicces, pont mint a filmekben :D

hát igen, a nagytestű kutyák sokal türelmesebbek a gyerekekkel.

Tőlem is kérdezte a barátnőm (akinek két yorkija van), hogy ha majd babát akarunk, nem fogok-e attól tartani, hogy bármi gond lesz. Mondtam, hogy nem, egyáltalán nem. Sokkal inkább tartanék attól, hogy egy olyan kutya, aki bár kisebb, de nem tolerálja annyira a kisgyerekeket, hogy ő odakapna...

2012. márc. 23. 10:56
 17/17 A kérdező kommentje:

Ti hogy gyakoroltátok Argosszal a labdázást? Pár hete egy bullmasztiffos hozzászóló annyira jó jellemzést írt róluk, fogtam a hasam, annyira nevettem, mintha az enyémről mintázták volna :) Ő azt írta, hogy kezdetben a hasáért dolgozik, később viszont elkezdi élvezni a játékot is, remélem nálunk is így lesz :)

Nekünk per pill csak azért lenne jó a más kutyákkal való játék, mert ilyenkor kb. 24 órára kiüti magát :D De olyan szinten, hogy eü sétákra is nagy duzzogva kel fel :)

Uhh, ez a KAU-s szitu meredek lehetett. Joey is ugyanilyen, a másik kutya tegnap már rég be volt pörögve, támadta, Joey meg ugyanúgy ugrálni, birkózni akart vele :D Szépen megfogtam a hátsó lábai alatt és hátrahúztam...

Egyébként szerintem Argos és Joey nagyon jót tudnának játszani, nagyjából egy lehet a stílusuk :)

Nekem is le kell állítanom a kisebb kutyáknál, mert túl durva velük. A kölyök kutyákkal, akik kb. akkorák, mint ő nagyon szépen eljátszik (van egy másik bullmasztiff barátunk - ők laknak a város szélén, vele igazi a játék), aztán van egy dalmata, vele csak késő este szoktunk találkozni, még vele is jól elvannak, de egy idő után már nem érdekli Joeyt. Hát a nagyobbak meg jellemzően agresszívek vele szemben :(

2012. márc. 23. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!