Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet ez? Helyes ez a...

Hogy lehet ez? Helyes ez a módszer?

Figyelt kérdés
Anyukám barátnőjének a fia most kezdett el tanulni angolul az általános iskolában, és a tanár nem az abc megtanításával kezdte,hanem egyből mondatok tanulásával, illetve szavak tanulásával.Szegény gyerek az abc hiányában nem tudja kiejteni a szavakat,illetve nem érti a mondatokat.
2010. szept. 10. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is így kezdtem franciául tanulni. Az abc hiánya semmiféle hátrányt nem jelentett, pedig a francia azért egy kicsit kacifántosabb nyelv! Igyekezni kell mindent megtanulni, nem lemaradni. Nincs ezzel probléma, csak talán kicsit nagyobb szorgalmat igényel, viszont így legalább teljes mondatokra, kommunikációra teszik a hangsúlyt és nem a nyelvtanra, az írásbeliségre, ami jó!
2010. szept. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én annó (úgy 15 éve) németből is így keztem tanulni (német nemzetiségi általános iskola), hogy szavakat, szókapcsolatokat és a kiejtést akkor "rögzítették" amikor a szót már tudtuk.

pl: apa-Vater, ezt ugye fáter-nek kell ejteni, de emlékszem, hogy úgy tanultam, hogy váter. (persze az á mindkét esetben nem olyan á, mint magyarban)

2010. szept. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem angolból a kiejtésben nem valami sokat segített az, hogy tudtam az abc-t. úgyhogy szerintem nem veszít vele sokat, ha nem azzal kezdték. idővel rá fog érezni. a mondatok megértéséhez meg szerintem elég a szavakat tudni, az nem az abc-n múlik.

a németet úgy kezdtük, hogy nem tanultunk abc-t, csak azoknak a kiejtését néztük, amit máshogy ejtünk mint magyarban, pl v-f és szerintem teljesen elég volt.

2010. szept. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az angol ábécének az égvilágon semmi köze a szavak kiejtéséhez, gyanítom, hogy te nem tudsz angolul, különben ezt tudnád. Ugyanazt a betűt és betűkapcsolatot rengetegféleképp ki lehet ejteni a különböző szavakban, nem beszélve azokról, amik le vannak írva, de nem ejtjük. Hogy a gyerek nem tudja kiejteni a szavakat meg nem érti a mondatokat, az nem az ábécé hiányára vezethető vissza, hanem valószínűleg nem gyakorolják az órán eleget, nem áll még rá az agya egy idegen yelv tanulására, hiszen azt se tudja, eszik-e vagy isszák, vagy esetleg nem figyel az órán. Otthon korrepetálni kell, hogy legalább értse, miről van szó. Később még belejöhet.
2010. szept. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. Nincs angol abc, mint az előző hozzászóló kifejtette.


2. Jó módszer, hogy először egész mondatokat tanul valaki és aztán következnek az alapok. Ugyanis ekkor az alapok kevésbé lesznek elvontak, és könnyebben megérthetőek lesznek. Még egy felnőtt türelmét is próbára teszi, ha mondjuk egy nyelv tanulását a hangtannal kellene kezdenie. Ez egy gyerekre még inkább igaz.

2010. szept. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Magyarban azert kezdik ABC-vel, mert majdnem minden betut ugy ejtunk, mint irunk. Angolban nem. Meg Au-ban is, az elokeszitoben, nem tanuljak az ABC-t, hanem azok fonatikus kiejteset. Neha nem artana ha a szulok nem szolnanak bele a tanitasi modszerben, vagy tanitsak kedves gyermekuket ok. Igen egy idegen nyelv tanulasat gyakorolni kell, nem szuletett baratnod kisfia angol tudassal, idobe telik.
2010. szept. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hány éves a gyerek? Mert ha még nem rögzült készségként az írás-olvasás, akkor jobb, ha az idegen nyelv még szóbeli marad. Ha egy szó helyesírása rosszul rögzül, akkor azt nehéz lenne később kijavítani.

Nem rossz ez a módszer, de nemcsak a mondatokat kellene megtanítani, hanem a szavakat is.

2010. szept. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat' A gyerek 10 éves.
2010. szept. 12. 11:35
 9/9 anonim ***** válasza:
még csak most kezdték. lesz ott még szótanulás, és abc tanulás is. nem fog lemaradni semmiről. csak ne maradjon le, ahogy már előtttem is írták.
2010. szept. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!