Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2-3 órája sír a kutya, remeg,...

2-3 órája sír a kutya, remeg, és össze is pisilte magát. Nincs pénzem orvosra, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Segítsetek, nem tudok kihez fordulni. Enni eszik rendesen, ivott is, csóválja a farkát, ha odamegyek hozzá, de egyébként csak fekszik, és sír, amíg oda nem megyek hozzá. Mi lehet a baja? Nincs feldagadva semmije, szerintem belül van valami ,,elromolva". Olyan segélykérően néz, és én nem tudok neki segíteni....
2012. ápr. 7. 14:23
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
És miből volt pénz a kicsiket felnevelni? E helyett mértnem az oltásokra költöttök?
2012. ápr. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
Hát a kicsik szopnak, szóval rájuk nem kell sokat költeni. Annyit azért nem fogyasztottak, 3-an voltak csak, az ötödik-hatodik hétben kevertünk nekik kaját, azt ették, meg felváltva még szopiztak. Nem lecs*szést kértem amúgy, hanem tanácsot. De azért köszönöm a válaszokat tényleg.
2012. ápr. 7. 16:07
 23/44 A kérdező kommentje:
Amúgy se kellene senkinek amúgy, olyan kis ronda. Meg aztán ki válik meg 5 év után a kutyájától a rohadt pénzhiány miatt? Etetésre van pénz, de az oltások tényleg rohadt drágák.
2012. ápr. 7. 16:09
 24/44 anonim ***** válasza:

ha nem oltatod a kutyád az helyből 80 ezer büntetés.

ha chip nélkül ajándékozod el a kölyköket akkor az mégegyszer ennyi.

Ivartalanítsátok azt a szegény kutyát, ne ellessétek.

és az oltás, féreghajtás kötelező!

2012. ápr. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy bűncselekmény kölyköket chip nélkül elajándékozni... Most akkor kicsit megijesztettél... Lehet, hogy meg fognak büntetni?
2012. ápr. 7. 16:14
 26/44 A kérdező kommentje:
Ó, látom már, veszettség elleni oltás és féreghajtás kötelező...
2012. ápr. 7. 16:17
 27/44 anonim ***** válasza:

Megbüntetni nem fognak, de ettől függetlenül elképesztőpen felelőtlenül bántál a kutyáddal.

A macskáid valószínű nem az oltás miatt pusztultak el 2-3 évesen, hanem mert nem voltak ivartalanítva, és a hormonjaik vitték őket veszélyes helyekre, aztán az egyikben ott maradtak. Oltás, féreghajtás, bolha-kullancs elleni védekezés és ivartalanítás manapság alapellátás egy kutyánál. Eleve nem tudom, mit csináltál volna, ha gáz van a szülésnél és császározni kell a kutyát, 50ezer alatt nem úszod meg, és ha nem fizeted ki, akkor végignézheted, ahogy borzasztó kínok közepette elpusztul a kutya. Nézz egy kicsit utána, mire lenne szüksége, és ásd elő rá a pénzt, kérj segítséget állatvédő szervezetektől, kolduld össze a pénzt a vasútállomáson, tökmindegy, de lásd el megfelelően a kutyádat.

2012. ápr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
pedig tényleg bűncselekmény ha kiderül elviszi orvoshoz és pont olyan embert fogtál ki hogy utánanéz és van rá bizonyítéka hogy a te adtad el simán 50 ezer ft a minimum pénzbírság. Azért mondom ez nem játék, most mi fogsz csinálni? Mikor fogod beoltani meg féreghajtózni egyáltalán? Figyi nem bántani akarunk hanem a kiskutyának jót csak! Mindenképp ivartalanítsd lehet hogy a következő almot már nem fogod tudni elajándékozni! Most tavasszal rengeteg helyen lesz ivartalanítási akció!
2012. ápr. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
A doki nem fog felnyomni, de ha ellenőrzés van a településeteken simán megbüntethetnek. És a chip nélküli kölykökért is.
2012. ápr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

Értem, hát nekem eddig erről parasztos volt a felfogásom, tehát egyszerűen ha születik kutya, azt elajándékozzuk. Eszembe se jutott, hogy chip kellene meg egyéb tököm tudja milyen intézkedés.

Na szóval voltunk dokinál, hát eredmény alapján már szóba se jöhet több szülés, tehát tényleg ki kell majd pakoltatni valamikor (főleg, hogy neki van egy szexuálisa aktív élettársa). Kezdődő tacsibénulása van, azt mondta az orvos. Igazából elég hamar rájött, kérdezte, sokat lépcsőzik-e, mondtam, igen, fel-le rohangál nap mint nap. Szóval kapott szurit, holnap még vissza kell vinni, és felír neki gyógyszert is. Azt mondta, időben elkaptuk ezt a bénulós dolgot, úgyhogy meg fogja úszni. Rendes volt... Főleg, hogy szombat van, és mégis fogadott. Az oltás szóba se jött egyébként szerencsére. Innentől kezdve nem szabad lépcsőznie, majd nekünk kell levinni meg felhozni, ha pisilnie kell, és nem ehet csontot se, mert a székrekedés is megerőltetheti a gerincét. Ennyi.

2012. ápr. 7. 17:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!