Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyvel kapcsolatos kérdés?

Törzskönyvel kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam a páromtól egy yorkit. Első kérdésem van e a kiskutyának törzskönyve. A válasz hogy nincsen mert akkor dupla annyi lett volna. Én mondtam neki h nem érdekel mennyi nekem kell hozzá a törzskönyv és látni szeretném a szülőkét is ha már így alakult, hogy nem én választhattam kennelt. Felhívtuk a pasit és azt mondta, hogy valami regisztrációs díjat kell kifizetni illetve a törzskönyvet. Na de most ha ők nincsenek regisztrálva akkor nem tagként kiválthatják 11.000 Ft-ért nem? Illetve én sehogy nem tudnám neki elintézni? Nem szeretném, hogy anyagilag még jobban lehúzzanak.
2012. ápr. 11. 11:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a felülbélyegzett törzskönyvvel megszerezhet minden szükséges minősítést. Csakhát ha valakinek ilyen komoly céljai vannak, akkor azért kicsit körültekintőbben szokott kölyköt választani.
2012. ápr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Persze értem én... És én nem is így terveztem de párom kedveskedni akart ő pedig annyira nem ért hozzá. Ha pedig már egyszer itt van ez a kis tündér megpróbálom kihozni belőle a legjobbat...:)
2012. ápr. 11. 14:16
 13/16 anonim ***** válasza:
Figyelj, hivjátok fel ezt a "tenyésztőt". És kérdezz rá, hogy mennyibe kerül a kölyök letörzskönyveztetése. ha kiváltott kennelneve van, és a szülőknek tenyészszemléje, akkor fed.jegy+alombejelentő+tk. az durván egy tizes. ha már többet mond, akkor ott valami nem stimmel. vagy nincs tenyészszemle, vagy nem fizetett tagdijat, stb. vagy menj el, és nézd meg a papirokat. Te csak akkor tudod kiváltani, ha van kennelneved, és az anyakutya a te neveden van, vagy ad a tulajdonosa egy "bérbeadási "szerződést, egy alom erejéig.
2012. ápr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Egyáltalán tenyésztőtől van? Ha nem, sehogysem lesz tk.ja. És nem a tk.tól egészséges a kicsi, hanem a benne feltüntetett szűrésektől.
2012. ápr. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Menj el az illetőhöz nézd meg, hogy rendben vannak e a papírok, törzskönyv, tenyészszemle. Ha igen akkor menjetek el együtt a Meoe-ba és ott mindent ki lehet fizetni. Az állatorvost te jelöld meg, kihez kéred a törzskönyvet és a chipet!

Tagsági:9000-.

fed.jegy: 2000.-

alombejelentő: 2000.-

törzskönyv: 5500.- tehát: Össz. 18500.-

akkor több a törzskönyv ha nincs tenyészszemle: 11000.-

2012. ápr. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A yorkiknál nem szokták ráírni a szűréseket a törzskönyvre, nekik a tenyészszemlén nem kötelező! Viszont a lelkiismeretes Tenyésztő megcsináltatja, és nem ad el Tk nélkül kutyát, csak kivételes esetben és akkor is van tk, esetleg nem adja oda!
2012. ápr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!