Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova adjam be a kutyát, vagy...

Hova adjam be a kutyát, vagy mi legyen vele?

Figyelt kérdés

1 éve van még egy kutyánk, házőrzési céllal. Apa elég elvakult "kutyanevelési" témában, szerinte a kutya a verésből ért.

Ennek az lett az eredménye, hogy csak fél tőle, de nem hallgat rá, ilyenkor újabb verés.. Ördögi kör.

Ráadásul mostanában elég sokat vicsorít, ugat ránk, például amikor kimegyek az udvarra.


Próbáltam elmagyarázni apának, hogy ez így nem jó, de hiába jártattam a számat. Sajnálom szegény kutyát, teljesen elrontotta... Igazából félek is, ki tudja, hogy mikor támad majd meg minket.


Tehát az nem megy, hogy beszéljek apával, mert kicsit sem hallgat rám.

Félreértés ne essen, imádom az állatokat, baromira utálom is az apámat emiatt, de nem tudok mi mást tenni a kutya érdekében, csak elvinni valahova máshova.

A másik kutyánkat is veréssel nevelte, ennek az az eredménye, hogy már egyszer belekapott a kezembe, össze kellett varrni. De még ennek hatására sem látja be, hogy ez nem jó...


Vagy ti tudnátok valami mást tanácsolni? Nem tudom, mit tegyek!


2012. ápr. 14. 22:32
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha nincs törzskönyve! Keresd fel a fajtamentőket! Milyen fajta?
2012. ápr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
De.. ha őt beadom, úgyis beszerez egy másik kutyát házőrzőnek. :S Ez most jutott eszembe.. Jajj... :S Amúgy riasztó, stb ezen a környéken semmit sem ér, simán kikötik
2012. ápr. 14. 22:46
 13/29 A kérdező kommentje:
Pumi
2012. ápr. 14. 22:47
 14/29 anonim ***** válasza:

Szegény kutya. Rossz lehet neked is ezt látni, meg hogy a kutya téged se szeret, mikor nem is tehetsz semmiről.

Próbáld meg kihívni a menhelyt, ha apád nem lesz otthon. Talán még ott is jobb a kutyának. Sajnos, mivel agresszív nehezen lehetne neki gazdit találni, és a menhelyen hamarosan elaltatnák. Csak rengeteg idővel, szeretettel és türelemmel lehetne helyrehozni szegényt.

Ha valaki befogadná, vagy ilyesmi, ügyelj rá hogy apádnak ne legyen többé kutyája, csak ha megváltozik a hozzállása.

2012. ápr. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Az nem riasztó amit egy betörő ki tud kötni.

Nálunk pl. olyan volt, hogyha kiiktatási szándékkal elvágják a vezetéket vagy szétverik a dobozát akkor már be is kapcsolt, nem számít sem áramtalanítás, sem áramszünet.


Értem én, hogy beszerezne másik kutyát, de ha nem vagyok túl indiszkrét: mit szól mindehhez az anyukád?

Ha te egyedül nem tudod meggyőzni apádat, nem lehet, hogy ő segítene?

2012. ápr. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Igazából ezt a kutyát is a tudtom nélkül hozta. Tudja, hogy mennyire ellenzem a nevelési módszerét...

Mondjuk engem amúgy se szeretett volna a kutya, mert én nem nagyon szeretem a kutyákat, nekem nem valók. Vannak saját állataim, a kutyára időm se lenne...

2012. ápr. 14. 22:52
 17/29 A kérdező kommentje:
Ő párttalan. Ő se szereti ha veri (nyilván nem szereti..), de úgy van vele, hogyha majd leharapja a kezét, akkor apa tanul belőle.
2012. ápr. 14. 22:53
 18/29 anonim ***** válasza:

Őket keresd fel!

[link]

2012. ápr. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Különben több profi betörőbanda van errefelé, a rendőrség meg olyan béna, hogy nem tudják elfogni őket.. Napi 5-10 házat rabolnak ki.
2012. ápr. 14. 22:54
 20/29 anonim ***** válasza:
Ha szólsz az állatvédőrségnek, akkor intézd úgy, hogy figyelmeztessék apádat, hogy nem tarthat kutyát, és ez figyelve lesz szigorúan.
2012. ápr. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!