Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova adjam be a kutyát, vagy...

Hova adjam be a kutyát, vagy mi legyen vele?

Figyelt kérdés

1 éve van még egy kutyánk, házőrzési céllal. Apa elég elvakult "kutyanevelési" témában, szerinte a kutya a verésből ért.

Ennek az lett az eredménye, hogy csak fél tőle, de nem hallgat rá, ilyenkor újabb verés.. Ördögi kör.

Ráadásul mostanában elég sokat vicsorít, ugat ránk, például amikor kimegyek az udvarra.


Próbáltam elmagyarázni apának, hogy ez így nem jó, de hiába jártattam a számat. Sajnálom szegény kutyát, teljesen elrontotta... Igazából félek is, ki tudja, hogy mikor támad majd meg minket.


Tehát az nem megy, hogy beszéljek apával, mert kicsit sem hallgat rám.

Félreértés ne essen, imádom az állatokat, baromira utálom is az apámat emiatt, de nem tudok mi mást tenni a kutya érdekében, csak elvinni valahova máshova.

A másik kutyánkat is veréssel nevelte, ennek az az eredménye, hogy már egyszer belekapott a kezembe, össze kellett varrni. De még ennek hatására sem látja be, hogy ez nem jó...


Vagy ti tudnátok valami mást tanácsolni? Nem tudom, mit tegyek!


2012. ápr. 14. 22:32
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Lehet figyeltetni?
2012. ápr. 14. 22:54
 22/29 A kérdező kommentje:
Különben köszi mindenkinek a választ! De mindenképp alszok egyet a döntés előtt
2012. ápr. 14. 22:55
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Ezen ne gondolkozz, segíts a kutyán.

Egy kutya még a világ legbénább betörőjének sem akadály, nem ez a megoldás a támadás ellen.

2012. ápr. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban én is ebben a cipőben jártam. Apukám szerint a kutyának láncon a helye, és teljesen normális dolognak tartotta a verést. Már 7-8 évesen sejtettem, hogy nem normális dolog, ha évente másik kutyusunk van, tudtam, hogy valami nem stimmel. 10 évesen saját kutyusom lett. Ha apukám meg merte kötni, őrült nagy hisztit vágtam le. Amikor megláttam, hogy megveri hetekig képes voltam nem hozzá szólni. Persze mindezek mellett tettem is róla, hogy ne legyen ok a verésre. Megtanítottam, hogy ne bántsa a tyúkokat, hogy a veteményesben csak az úton közlekedjen, és hasonlók. A kitartásom meghozta az eredményét. 10 évesen kellett elaltatni. Ő volt az első kutyus a családban, akit az állatorvos küldött át a másvilágra. Mindenki megsiratta, és az óta is felemlegetjük, még apukám is. Végül ezzel a kutyussal sikerült megváltoztatnom a gondolkodását. Az óta náluk nincs láncon kutyus, és nem röpködnek a pofonok. Most is van egy öregecske, már rosszul látó, nagyot halló kutyusuk, és szabadon. Én pedig csatlakoztam az állatvédők táborába. Apukád nem fog megváltozni, hacsak nem teszel ellene, rajtad is múlik. Hiába keresel másik gazdát neki, ha szerez helyette másikat.
2012. ápr. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
apád az nagyon hülye. veri az állatot? nem normális. apád egy kicsit beteg. inkább vigyétek el azt a szegény kutyát mint hogy apád verje. és megérdemlitek hogy megharapjon titeket véresre!! :@ ilyen tökfilkó embereket :@ ejnye
2012. ápr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Utolsó: én is megérdemlem, hogy megharapjon? Tökfilkó ember vagyok én is? Imádom az állatokat, menhelyre járok önkéntesnek, jelenleg 17 befogadott húsvéti nyuszim van a sajátom mellett! Vigyázok rájuk, normális táppal etetem, ha rendbe jönnek, akkor pedig normális gazdit keresek nekik.. És még megérdemlem, hogy megharapjon.. Any*dat!


Amúgy megmondtam apának, hogyha nem visszük el kutyasuliba és továbbra is verni fogja, akkor kihívom az állatvédőrséget. Hogy komolyan vegyen, elhívtam az egyik menhelyvezető barátomat, elmondta, hogy kb havonta kijöhetnek a házhoz megnézni, hogy van-e kutya.

Jövőhéten megyünk a kutyasuliba.

2012. ápr. 15. 12:04
 27/29 A kérdező kommentje:

24-es válaszoló: nem kötődöm nagyon a kutyákhoz, de ha hallom, hogy a szomszéd is veri a kutyáját, képes vagyok odamenni és ott is hisztizni, szóvalitthon már rég lesz@rták a hisztimet.

Amúgy meg se időm, se kedvem nincs foglalkozni a kutyával, a kutyák nem valók nekem.

2012. ápr. 15. 12:06
 28/29 D.Zsuzsi válasza:
Én kihívnám az állatvédőrséget , és utána még kutyát sem tarthatna!Hidd el ez lenne a legjobb!Olyan ember aki egy állattal ilyen agresszív, az az emberekkel sem viselkedik másképp!Én biztos kihívnám az állatvédőrséget!Szegény kutya nem tud beszélni,hogy elmondja bántalmazva van!!És az a csoda,hogy félelmében még nem ment neki apukádnak!!Nem tarthat ilyen ember kutyár!!
2012. ápr. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 D.Zsuzsi válasza:
*kutyát, bocsi....
2012. ápr. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!