Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örömteli esemény gyarapítani...

Örömteli esemény gyarapítani a gazdikereső kutyák számát? Vagy miért csinálják ezt az emberek?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 17. 13:09
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
100%
Ő meg közben tönkreteszi a fajtát. Dehát az kit érdekel? Nyilván csak a mocskos állatvédőket, akiknek nincs jobb programjuk, mint ide irogatni...
2012. ápr. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
0%

Na megvolt a kajáltatás ,akaromírni,a kínzás,persze moslékot kaptak ma is:) Húha ilyen harcias tenyésztők vannak? Akkor miért nem hevernek tucatjával megvert kutyahirdetők az utcákon, semmibe nem tart elkérni a címüket,örömest megadják.Szállj már le a földre harcimarci.

A tenyésztő félti a hasznát mert az olcsóbban adott kutya megnehezíti az ő eladásait. Ez pont olyan mint a kínaipiac meg a márkabolt harca. Tudjuk ,hogy mindet kínai gyártja de egyiken több a haszonkulcs mert sokba kerül a tv reklám, van rajta egy logó és talán kétszer addig bírja de 5x annyiért adják. Persze ,hogy rossz szemmel néz a piacra a márkaboltos. De neki is megvan a vevőköre meg a piacnak is mindkettő megél.

Kutyánál azért árnyaltabb a dolog. Ha én kiváltok egy kenelnevet egyből én leszek a rendes tenyésztő. Lespanolok egy két bíróval ,megkapok néhány díjat a szülőpárra és megszorzom a kiskutyáim árát 3-4-el. Rengetegen ezt csinálják, kár tagadni.

2012. ápr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igazad. És marhaságokat írsz.

Miért is lenne igazad? Fogalmad sincs a tenyésztésről. Jössz itt a közhelyekkel és már támadni is elkezdtél, mert képtelen vagy beismerni, hogy van, aki ért hozzá (és az nem Te vagy).

Tök mindegy mit írunk, te szaporítani fogsz.

Engem nem érdekel, hogy miért szaporítasz. Nem érdekel, hogy mi a magyarázatod rá. Nem érdekel, hogy neked van hasznod, nekem tenyésztőként nincs. Nem érdekel, hogy hogy szapulod a tenyésztőket. Viszont sajnálom, hogy Te is egy vagy azok közül, akik az állítólag szeretett fajtájuk koporsójába a következő szöget veri. Ez az, ami érdekel... veled ellentétben...

2012. ápr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
0%

"Örömteli esemény gyarapítani a gazdikereső kutyák számát? Vagy miért csinálják ezt az emberek?"

Ez volt a kérdés , én megadtam rá a választ.Persze a saját véleményem szerint.Ti nem a kérdésre reagáltatok csak engem szapultok folyamatosan. Én legalább bevállalom , a többiek akik szintén adtak el kiskutyát pedigré nélkül is,nem járnak erre az oldalra, úgy látom.

2012. ápr. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
100%

Csak muszáj már beleszólnom nekem is. Értem én, hogy kell a pénz, mert abból él az ember. Azt is értem, hogy a kutya állat. De ez az "azért ellik, hogy pénzt hozzon" gondolta már nem annyira. Mert ott vannak például a disznók. Van ólja, elvan, elél moslékon, sokat fial, el lehet adni a malacait, és mindegy kinek adod úgyis kolbász lesz belőle. Azért háziasították, hogy megegyék. A kutyát meg azért háziasították, hogy vadásszon, tereljen, megvédje a házat stb... Régen még nagyapáinknak is volt annyi esze, hogy csak a jó vérmérsékletű kutyát pároztatták, a selejtet, meg a keveréket nem túl humánus módon eltüntették. Ezért lettek jó munkakutyák. Most 30 ezeré összeraknak két akármilyen kutyát, mert hát fog hasonlítani és kész. Ennek köszönhetően alig találunk egy jó igerendszerű vakvezetőnek képezhető labradort, egy nem dp-s német juhászt, de sokáig sorolhatnám. Leszűrettem a kutyámat, aztán ivartalaníttattam. Nem kell ide kölyök, amíg így áll a helyzet.


A tenyésztők sokszor elszállnak az árakkal, persze meg tudják magyarázni, hogy azért mert ide vitték, meg olyan okos, de én sem értem, hogy egy családi kedvencnek szánt ivartalan eb miért 150 ezer.

A másik véglet pedig ez, hogy mindegy, mert 30 ezer. Egy szűretés nem drága. A kankutyát megválogatni sem az. Viszont tönkrevágni egy fajtát már eléggé gáz.


Megjegyzem, hogy egyik kutyámnak sincs törzskönyve, ezért sokan megköveznek, de kettő ingyen keverék, egy pedig kiváló munkakutya, aktívan dolgozó, minden betegségre szűrt szülőktől. Természetesen egyikkel sem tenyésztek, a nagyszüleim belém nevelték, hogy a haszonállat az a ló meg a csirke, a kutya meg munkára van, ezért nem esszük meg és nem is tenyésztjük.


Sajnálom, ha nálad a kutya semmilyen más funkciót nem képes betölteni, hogy megérje tartani. Az enyémek dolgoznak, az egyik kutyám simán megkeresi az összes kutyám egész évi tartási költségét.


Gondolom úgy sem tudlak lebeszélni az újabb garnitúra kiskutyáról,de legalább annyit tegyél meg a kedvemért, hogy a fajtára jellemző betegségekre leszűreted, hogy ne gyárts selejt kölyköket.

2012. ápr. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
0%

Vannak helyek ahol a kutyát is megeszik a disznót meg soha :) Az a baj ,hogy ti azt hiszitek ,attól hogy papírja van egy kutyának az akkor már csodakutya, amelyiknek nincs az meg idegbeteg sánta szerencsétlen aki jó ha 4évig él de addig is rá kell költeni a fél patikát.Végletes gondolkodás és a való világban nagyon nem így van. A szülők egészségesek semmi bajuk, okosak ,aki nézi a kicsiket megnézheti a szülőt is, a kiskutyákra panasz nem volt, aki vett tőlem mind tudja a címem,nem postán adom fel a kutyát csomagban utánvét nekik, egy se jött ide verni a kaput ,hogy adjam vissza a pénzt ,mert selejt a kutya. Pedig vissza is adnám,nem kell nekem a balhé, de nem jönnek.Milyen érdekes...

Nem árulok zsákbakutyát ,tudják a vevők hogy nincs papír ,látják a szülőket tudják az árat,tudják ,hogy nincs áfás számla ,semmi nincs eltitkolva. A döntés rajtuk áll, nem kötelező tőlem venni, senki nem kényszeríti őket rá.

Meg már írtam ,hogy személyesen is ismerek néhány utódot ,teljesen rendbe vannak, orvoshoz akkor mennek ha oltatni kell őket.

2012. ápr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem azért sok olyan gazdi van itt is, akinek nem tenyésztőtől van a kutyája, csak nem túl célszerű reklámozni, mert ha megteszik, akkor már nem a kérdésére/válaszára reagálnak. Nekem is szaporítótól van a kutyám, de szinte soha sem írom le, vagy mindig megmagyarázom, hogy miért, mert tudom, hogy egyébként szétszednének.


Szóval most is leírom, hogy ajándékba kaptam a páromtól, de tudtam róla, hogy kapni fogok, csak azt nem hogy honnan és melyik egyed lesz konkrétan. Megadtam neki pár tenyésztő elérhetőségét, de amint rákérdezett az árra, már nem is voltak olyan segítőkészek...


Ehhez kapcsolódóan leírnám az én véleményemet, ha nem bánjátok. Én értem, hogy mi a különbség szaporító és tenyésztő között, és egyet is értenék azzal, hogy lehetőleg mindenki tenyésztőtől vásároljon. DE! Ha valaki olyan kutyára vágyik, ami népszerűsége miatt ezer helyen van szaporítva (törzskönyvvel is akár), elég nehéz megtalálni azt, aki valóban tenyésztő és nem haszonszerzés céljából csinálja, amit csinál. Egy tökéletes világban valóban úgy lenne, hogy a tenyésztők a fajta tökéletesítését tartják szem előtt, de sajnos nem ilyen világban élünk. Lehet, sőt biztos vannak ilyen tenyésztők is Magyarországon, de az is biztos, hogy nem minden fajtánál és nincsenek túl sokan. A mai világban az anyagi haszonszerzés az elsődleges szempont és igenis kihasználják az emberek, hogy ez egy könnyű módja.


Lehet, hogy mi pont rossz tenyésztőket kerestünk fel, de az volt az érzésem (párom elmondása és saját tapasztalat alapján), hogy az árat még véletlenül sem szabad megkérdezni, mert akkor már rögtön csak az érdekli az embert, holott a mai viszonyok között ez is igenis nagyon fontos kérdés. Lehet, hogy csak azért akarom tudni, hogy össze tudjam spórolni, de ezt senki sem kérdezi, mert rögtön le vagyok írva. Tehát véleményem szerint a tenyésztők is megnehezítik a saját helyzetüket, mert nekem elég elzárkózottnak tűntek az eddigi tapasztalatok alapján.


A másik oldalon véleményem szerint, szaporító és szaporító között is van különbség. Ahonnan mi hoztuk a kutyánkat, ez még csak a 2. alom volt és a közeljövőben nem is terveznek másikat. A szülők tenyésztőtől lettek vásárolva (igen, láttuk a törzskönyveket), tehát a nagyszülei tenyészszemlések, szűrve vannak, így a szülők sem valami találomra választott kétes múltú kutyák. 10 hetesen hoztuk el, oltva, féregtelenítve. Nagyon jó idegzetű, nyugodt, okos kutya és semmi öröklött betegségre nem derült fény eddig.


Az ilyen szaporítókat nem tudom elítélni, mert nem eszetlenül elleti a kutyát, minden közelben lévő kan közreműködésével, hogy utána a lehető legtöbb haszont hozza. Biztos így is volt haszon a kutyusokon, de nem sajnálom tőle. Mindig érdeklődik a kutyusról, én pedig mesélek róla és képeket küldök, amiért nagyon hálás tud lenni és boldog tőle, hogy jó helyre került a kölyök.


Egy havanese kutyáról van szó, amit 40ezerért vettünk és bár nem őt néztük ki az alomból, sok segítséget kaptunk a választásban, mivel ő jobban ismerte a kölykök természetét. Jó döntés volt, mivel első kutyám és tudom az elsőre választott kutyusról, hogy milyen nehéz természetű lett, akinek erős kezű irányítás kell.


Másrészről a környéken már több olyan kutyussal találkoztunk, akit havanese kutyának vettek. Az egyikből egy snauzer lett, a másik egy térd felett érő mezei keverék, a harmadik pedig egy kis westie beütésű, ritka szőrű szintén keverék, akit kennelköhögéssel hoztak el. Na én az ilyen szaporítókat tudom elítélni, akik nem csak hasznot húznak a kutyákból, hanem át is verik az embereket. Egyébként érdekes módon mindegyik kutyát úgy hozták el, hogy a szülőket és testvéreket nem látták, mert nem engedte a "tenyésztő", hogy lakásra menjenek, inkább máshol találkoztak, ahova elvitték a KÉP ALAPJÁN kiválasztott kutyát. Azért én az ilyen ostoba emberektől is hülyét kapok, hogy nem kezdtek gyanakodni azok után sem, hogy nem látták a szülőket és nem ültek le beszélgetni a kölykökről, hogy jól megfontoltan válasszanak közülük és nem csak kinézet alapján. Ha ilyen emberek nem lennének, akkor nem lennének a felelőtlen szaporítók sem.


Tehát én nem vagyok sem a szaporítás mellet, sem ellene. Kell tudni különbséget tenni szerintem és a gazda felelőssége, hogy értelmesen vásároljon kutyát, nem a szaporítóé vagy a tenyésztőé.


Én is úgy gondolom, hogy ezen az oldalon már nagyon sokan elvakultan csak egyet szajkóznak még azelőtt, hogy ismernék a körülményeket, pont ezért nem szólal fel a nagy többség, akiknek szaporítótól vásárolt kutyája van (mert szerintem ők vannak többségben és nem a törzskönyves kutyások). Már én is elszégyellem itt magam, hogy nincs törzskönyve a kutyának, viszont amint kilépek az utcára sosem találkozok törzskönyves kutyával.:) Ez azért elég vicces!


Na ez jó hosszúra sikerült, remélem azért lesz, aki el is olvassa!:) Kíváncsi lennék a véleményekre!


Brigi

2012. ápr. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:

A 48-as vagyok. Nem minden a papír, én is tudom. A vizsgálat más. Tesóm vett egy szaporítós kutyát, gyönyörű ránézésre egészséges, aranyos, jó idegrendszerű és természetesen megfordult a fejében, hogy kellene egy alom kölyök, mert hát ó lenne anyagilag. Volt szűrésen és 2 örökletes betegségére derült fény a látszólag egészséges kutyának. Jelzem ez 12 ezerbe fájt. Azóta ivartalanítva van. Lehet, hogy a te kutyáid tényleg kifogástalanok, de ez a ritkább. Egy másik haverom szaporítós kutyáját 6 hónaposan altatták el, mert egy szintén örökletes betegség miatt lebénult. Tudom, hogy ezek kiragadott példák de akkor közgazdasági alapokon a kutyatenyésztők legyenek felelősek a minőségi áruért.


Egyébként nem ismerek olyan kultúrát, ahol a disznót nem eszik meg, de a kutyát igen.

2012. ápr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
18%

Na írjon megint az aljas szaporító is :)

Brigi ,szerintem jól látod a dolgokat, az tényleg oltári hülye aki kép alapján vesz kutyát aztán odaviszik neki a pályaudvarra mint a lopott szajrét. Nálam meg lehet tekinteni az ebeket ,lehet játszani velük nem sürgetek senkit, elmondom melyik nyugisabb,melyik vadócabb ,a tartási körülményről is lehet fogalma aki látja ,nem disznóólban vannak.

És azt is jól látod ,hogy itt mindenki le van egyből "ugatva" aki nem a szent és természetesen teljesen haszon nélkül dolgozó, ráfizetéses gyémántkoszorústól veszi a kölyköt.

Persze ,hogy titkolják az árat a tenyésztők, mert nem tudhatják ki hívja őket. Esetleg az adóhatóság vagy a konkurencia tudakolja meg mennyi az annyi? Elitista szaga is van a dolognak ,ugyebár úri körökben nem téma a pénz.De a hazai rögvalóságban ne játsszuk már az eszünket.. Valahol ez olyan számomra mint a minimálbéres veszteséges vállalkozások hada amik évekig működnek mégis, de a tulajnak a pénz mégsem számít. Sok az unatkozó milliomos ,erről híres az ország.

Szerintem nem tartunk ott ,hogy egyszer élünk nekem a legdrágább kell mentalitással álljunk hozzá a kutyatartáshoz és lehurrogjuk azt aki olcsóbban is elvan és boldog a papír nélküli kutyájával, pedig rengetegen vannak ilyenek.

2012. ápr. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
0%
Én már nem egyszer leírtam, hogy komoly terveim voltak anno. Megvettem a drága tk-s kutyát tenyésztésre 200.000 Ft-ért. Hagy ne mondjam, hogy nagy korára köze nem lett a fajtához illetve ideggyenge kutya akinek kisebb stressztől is patakokba folyik a nyála. Sőt nem egyszer kerestek meg a MEOE-től,hogy hozzak le kutyát mert gyönyörű kutyám van majd ők elintézik rá a többit. Ezek közé álljak én be???? Eszem ágába nem tartom.... Arról nem is beszélve, hogy bárki vásárolhat tk-t a kutyájának és kiállítást is vehet magának. És ezt az állatorvosom röhögve mesélte mikor meséltem az álmaimról. Van 5 kutyám akiknek megvan minden egészségügyi szűrése és a kan kutyus ugyan ezekkel rendelkezik tk-s tenyészszemlés. A kicsik oltva,féregtelenítve,chipel,szerződéssel ellátva kerülnek a gazdikhoz. Akik már előre várják a kicsiket és a 9 hét alatt rengeteget beszélgetünk,meglátogatják a kicsiket, minden héten képeket kapnak, megvendégelem őket a saját házamban. Azóta már az eladott kutyukból 5-nek van tk-ja:D és folyamatosan jár kiállításra. Ennyit ér a tk. Imádom a kutyákat és végeztem már pár kutyás tanfolyamot is sőt ideiglenes befogadó és dajka mama szerepet is szoktunk vállalni. Én elvből nem támogatom a MEOE-t!!!!!! Mert ez már rég nem a kutyák iránti szerelemről szól hanem a pénzről. Csak mikor a másik oldal is felszólal akkor azok semmibe vannak nézve. Én megvettem a drága tk-s kutyát úgy ahogy azt szokás. És mégis ő a legkevésbé a fajtájának megfelelő kutyus. Bár imádom és a mai napig itt él velem ivartalanítva.
2012. ápr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!