Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örömteli esemény gyarapítani...

Örömteli esemény gyarapítani a gazdikereső kutyák számát? Vagy miért csinálják ezt az emberek?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 17. 13:09
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
Valamit nagyon félre értettél. Én csak elmondtam a saját tapasztalatomat és amiket látok az ismeretségi köreimben. És nem büszkeségből írtam le h azóta már 5 kutya tk-s hanem próbáltam szemléltetni hogy kb ennyiből tart a kutyának tk-t szerezni. Én veletek ellentétben nem általánosítok. Ja és hozzá tenném hogy az egyik kutyus egy neves kutyaovi reklámarca lett. Attól még hogy nincs tk lehet gyönyörű az a kutyus és egészséges. Az összes kutyám járt kutyasuliba és mint mondtam megvannak a szűrései. Ezt bármelyik vevő megnézheti illetve nem árulok zsákbamacskát tudják, hogy ennyi pénzért nem kapnak tk-s ebet.
2012. ápr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:

Akkor bocs. Nekem ez jött le.

Tudom, hogy nem nehéz tk-t szerezni. Nagyon szomorú, hogy többen megteszik.

Elhiszem, hogy rendben vannak a kutyáid. De ez kb. 1000-ből 1 szaporítóra igaz. Mert sajnos az vagy. Pedig csinálhatnád normálisan is. Sajnálom, hogy nem teszed.

Ez így - ahogy Te csinálod - is elítélendő számomra.

2012. ápr. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
Nem is kértem soha, hogy támogassátok csak ne ítéljetek elsőre. Korrekt válaszod volt mások a nézeteid ahogy az enyémek is. Én tiszteletben tartom a tiédet még ha sok dologgal nem is értek egyet. Köszönöm szépen a normális,emberi hangnemben megfogalmazott válaszod.
2012. ápr. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:

Megbeszéltük. :)

Igazad van, normális hangnemben kéne mindig válaszolni mindenkinek. De ez nagyon nehéz. És valljuk be, hogy a legtöbb ember - aki ilyen válaszokat kap - valahol megérdemli, mert hasonló stílusa van és nem a kulturált kérdéseiről híres.

2012. ápr. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
100%

Ezt talán mindenki elolvassa és levonja a tanulságot:


[link]


A szaporítók ugye jók a szerencsétlen állatvédők meg szemetek mert mindent megtesznek azokért akiket megmentenek..

2012. ápr. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 A kérdező kommentje:

Idézet a fenti linkből:


"Alíz története csak egy a sok közül... Szomorú módon lassan szinte hetente akadunk olyan kutyákra, akikből pénzt csináltak, majd eldobták őket. Magyarországon, számos ember szerzi jövedelmét kutyaszaporításból. Az ilyen emberek szaporítótelepein rengeteg kutya tengeti életét szűk ketrecekben, rossz higiénés körülmények között, orvosi ellátás és védőoltások nélkül, szegényes táplálékon, élősködőktől kínozva. Ezek az állatok, még a kifejlett állapot előtt, kölyökkorban tenyésztésbe vannak véve, és megállás nélkül szülnek. Egyes kutyafajták császármetszéssel szülnek, és ezt a beavatkozást sokszor tisztességtelenül sokszor végzik el a kutyákon. A hazánkban jelenleg érvényben lévő állatvédelmi törvények azonban nem szabályozzák az állattenyésztés feltételeit és körülményeit, sőt, döbbenetes módon, a magyar jog, még a társállat fogalmát sem ismeri. De azt megtehetjük valamennyien, hogy elítéljük ezeket az embereket. "

2012. ápr. 18. 10:07
 57/61 anonim ***** válasza:

Erről beszéltem én is, hogy az ilyen szaporítókat kell elítélni és az lenne a minimum, hogy ők is legalább olyan kis ketrecben éljék le az életüket, amilyenbe ők kényszerítik szerencsétlen állatokat.


Az állatvédőkről eddig szó sem volt, senki sem mondta, hogy szemetek. Nagyon is jól végzik a dolgukat, ha ezeket a kutyákat kimentik ebből a lehetetlen helyzetből és remélem minél több életet tudnak megmenteni!


De azért ne keverjük a szezont a fazonnal! Azt is szaporítónak mondják, akitől az én kutyám van, viszont ő nem zárta ketrecbe a kutyákat, nem elleti a szukáját agyba-főbe és ha betegek, akkor megfelelő ellátást kapnak. Nem lenne szabad egy lapon említeni őket azokkal a szívtelen "emberekkel", akik olyanokat művelnek, mint a fent említett történetben szereplő szaporító. Ezt azért ti is beláthatnátok!


A probléma az, hogy csak ezeket az extrém eseteket lehet olvasni/hallani, holott nem csak ez két véglet van (állatkínzó szaporító és a szent tenyésztő). Nem minden csak fekete vagy fehér! Szaporítók között is vannak értelmes, lelkiismeretes emberek és tenyésztők között is van haszonleső, nem törődöm ember, aki csak pénzforrásként tekint a kutyára. Az embert kell nézni, a körülményeket és nem az elnevezés alapján ítélkezni!


Brigi

2012. ápr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
Értem amit írsz,de ezzel az a gond,hogy ezeknek a telepeknek pont a hozzád hasonlóktól vannak kutyái!
2012. ápr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
hozzám hasonlótól biztosan nem. Mivel a szerződésben kivan kötve, hogy fél évente láthatom a kutyákat. illetve benne van ha nem tudják tovább gondozni, vagy valami olyan dolog történik akkor én bármikor visszavásárolom. Nálam általában előjegyzés szerint történik a kutyavásárlás és 30-40 gazdijelöltből választom ki a 4-5 megfelelő gazdit. Személyesen szoktam velük találkozni és a szállításban is segítek. Szoktunk tartani évente ilyen kutyás bulit ahol találkozhatnak a gazdik. Én nem a tenyésztők ellen vagyok hanem a MEOE által.
2012. ápr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 A kérdező kommentje:
Azt megkérdezhetem az utolsótól, hogy melyik az az alapítvány vagy szervezet, akiknél ideiglenes befogadó vagy? Ez speciel tényleg érdekelne.
2012. ápr. 18. 13:46
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!