Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van mindenki odáig...

Miért van mindenki odáig ezzel a fajtával? (yorki)

Figyelt kérdés
mielőtt anyám csuklana nem rossz indulatból kérdezem,de itt 5 kérdésből 3 yorkikról szól,tehát igazság szerint én választ akarok kapni arra h ezekbe a kutyákba mi olyan különleges?? én személy szerint nem szeretem őket(meg semmilyen kistestűt)mert véleményem szerint mind egy idegroncs hála a szaporitóknak,meg a hozzáértő tartóknak akik még azt is beveszik h van mini és extra mini belőle!!! na mind1!!! és aki azt meri mondani h ninsc velük probléma akkor nézzen szét ezen az oldalon! meg nem lehet tőlük úgy elmenni az utca másik oldalába h az a veréb nagyságú szőrcsomó idegbajt ne kapjon,persze ő ilyenkor aranyos:D:D na most kapni fogom az ívet,de nem baj muszály voltam megkérdezni:D:D:D
2009. jún. 19. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Talán, mert mivel divatfajtáról van szó, sok olyan embernek van, akik nem értenek a kutyákhoz, nem tájékozódnak előre, itt kell kérdezniük.

Ugyanígy van a többi divatkutya, beagle, bichonok.

2009. jún. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
90%

Szerintem tévedsz egy-két dologban! Igaz, hogy van olyan közülük, hogy idegbajos, kiegyensúlyozatlan, és antiszociális, de szerintem ez nevelés kérdése, és nem a tenyészeté, (rosszabb esetben szaporítóé)!

Azt sem mondom, hogy nincs velük probléma, mert igenis a legproblémásabb kutyafaj közé tartozik, de aki emelett a fajta mellet dönt, vegye a fáradtságot, és nézzen utána, hogy mivel jár egy ilyen kutyát tartani! Véleményem szerint minden fajta kutya (még a keverék is) igen nagy felelősséggel jár, csak sokmindenki nem bírja ezt felfogni! A magyarok nem híresek a felelős állattartásról ! Személy szerint nekünk 7 kutyánk van (3 törpe schnauzer, 3 francia bulldog, és egy yorki) de egyikkel sincs gond! Meg lettek nevelve, és onnantól kezdve nincs velük problémánk! És végül a kérdésedre válaszolva tényleg nagyon különlegesek, de ezt csak akkor tudja meg az ember, ha van a közvetlen környezetében. Nem igazán házörzőnek van kitalálva, de épp ez a lényeg benne! Sokmindenkinek családtag, konkrétan nekünk is "gyerekpótló" Mivel valószínűleg egy darabig nem lehet majd babánk! Bocs, ha hosszú voltam! Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok rá!

2009. jún. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

a normál méretű,hosszú szőrben tartott,jó idegrendszerű yorki,tényelg jó kutya,illetve impozáns látvány..


,csakhogy sokan csutkára levágatják a szőrét és félrenevelik,illetve azt hiszik ,hogy a a normális,ha a kutya az ágyban alszik,néha morog erre-arra,időnként bepisil,flexin sétál,de azon se normálisan..


sajnos sokan lefelejtik,hogy akármennyire is szeretnénk a kutya nem ember,a yorki se..

2009. jún. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aranyos kis kutyák,annak ellenére,hogy maradok a bullterriernél.

Az is közrejátszik a yorki-mániában,hogy sok celeb riszálja magát a néphülyítőben ilyen kutyával.

Na meg az,hogy a laikusok azt hiszik,problémamentes kutya,nevelni sem kell,mert kicsi.

2009. jún. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Amit sokan ismernek, arról sokan is beszélnek.

Amivel sokan akarnak pénzt keresni, még többet van a "köztudatban"


Aki meg egy jó kis yorkit tart, azért dicséri. A kis testű kutya, amelyik normális, jól nevelt kutya, ugyan olyan örömet ad, mint a nagy testű társai.

2009. jún. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%
én most kezdek tenyészetet yorkikkal először. eddig németjuhászaim és westieim voltak. nem könnyű megnevelni, ez teljesen igaz, de nem lehetetlen. az enyém teljesen szobatiszta, nem ugat szinte semmit, csak ha játszok vele, és sok parancsszót tud. imádom, és hiába nézik le sokan a mérete miatt, ez a kutya divatfajta! nesze neked!
2009. jún. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
18%
semmi jogod nincs veréb nagyságú szőrcsomónak nevezni a yorkshire-terriert. ez egy büszke kutyafajta, és tudod mit? biztos h jobb mint a tied! amúgy meg a jellem a vérvonaltól és főleg a neveléstől függ nem a tenyésztéstől. szal húzz innen.
2009. jún. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
utolsónak- már mért ne lenne jogom??? meg honnan tudod h milyen az én kutyám??? a másik a westis német juhászos válaszolónak neked is mini yorkid van ami nem is létezik csak a szaporitók által genetikailag visszamarodott elkorcsosult egyedeket nevezik mini illetve extra mininek reklámfogásként!!! mitől leszel te tenyésztő???"nesze neked" aki normális emberi választ bírt adni annak köszönöm!!! amugy a terriereket ismerem természetre h milyenek nekünk is az van és más fajta kutyát el sem tudnék képzelni magam mellett! és hiába fognak bántani de az én véleményem akkor is az h kutyának nem lehet nevezni ezeket,inkább egérnek:D tenyészteni meg azért h pénz legyen belőle felesleges NEM ÉLETRE VALÓ FAJTA! majd ha találkozok olyan yorkival aki NORMÁLIS megváltozik talán a véleményem de ez még kiállításokon sem történt meg eddig!!!
2009. jún. 20. 11:29
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A yorkie ugyanúgy kutya, mint a beagle vagy a moszkvai. Van lelke, jelleme, mozgásigénye, szeretetigénye, stb.

Az emberek azt gondolják, mivel kicsi, így nincs is vele probléma. Már hogyne lenne! Először is terrier (ami azért elég súlyos kijelentés), másrészről - mivel kutya :)- nevelni kell, mint akármelyik másikat.

Nekem nem a fajtával van a bajom, hanem azzal, hogy a sok idióta flexin sétáltatja, hetente fürdeti, agyoncicomázza, öltöztetgeti, és ha sétálunk az enyémmel, elszörnyedve szorítja a kezei közé az "extra mini", rózsaszín masnis, agyonszaporított, majd elletett (mert ugye szülni jó..) idegileg roncs, másfél kilós gombócot, hogy az enyém nehogy megölje. Aztán meg szörnyülködik, hogy miért ugat meg vicsorog állandóan ez a kutya!

Ez baj a yorkie-kal, nem az, hogy yorkie-ból van. De ugyanez elmondható az összes kis szerencsétlen flexis pincsiről, westie-ról, bichon-ról.

Amíg tele vannak a menhelyek mókásnál mókásabb keverékekkel, addig lesz mini és extra mini yorkie is...

2009. jún. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Meglepődnél, ha tudnád, hogy a yorki eredetileg patkányfogó, munkakutya volt? Nem öleb és nem házi kedvenc, amit cicomáztak és öltöztettek?
2009. jún. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!