Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek nincs elegetek az...

Nektek nincs elegetek az amstaffokból?

Figyelt kérdés
Akárhova megyek a kutyáimat sétáltatni, mindig van egy-egy rosszul nevelt, szocializálatlan, agyonszaporított amstaffnak nevezett korcs. Tegnap az egyik rátámadt a kutyámra, még jó, hogy két kutyám van, aztén mikor a másik is beszállt, abbahagyta a kis ro-hadék. Gazda sehol, tök egyedül mászkál az utcán.

2012. ápr. 20. 10:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kimondottan elegem van belőlük, de nem is a kutyákból, mert alapból nagyon tetszik. Hanem a sok idiótából, akik csak azért tartják, mert keménykedni akarnak velük, és ja, közük sincs az 'igazi' amstaffokhoz. Csak valami fajtajellegű keverék, de annak sem lehet mondani egyiket-másikat, mert már ahhoz sincs közük. És már lassan Duná lehet velük is rekeszteni, mert tömve van a menhely a keverékükkel és már a fajtatisztákkal is sajnos...
2012. ápr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kutyájukat megnevelni képtelen emberekből van elegem!
2012. ápr. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom, hogy az emberek csak viadaloztatni meg menőzni vesznek kutyát. Csak azt, hogy sokan ezért vesznek. Mert én arra a kérdésre válaszoltam, amit a kérdező nem sokkal felettem tett fel kommentbe, hogy "de miért vesz minden féleszű amstaffot, ha nem tudja megnevelni". Én erre válaszoltam, és én az ilyen emberekre mondtam, hogy menőzni meg viadalozni vesznek Amstaffot.
2012. ápr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

De elegem van belőlük, viszont nem azért, mert problémásak.

Egyszerűen csak nem szeretem a divatkutyákat. A sok yorkiból ugyanúgy elegem van.

2012. ápr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nem vettem magamra :) Én meg tudtam nevelni a kutyámat :D Az a baj, hogy nem lehet megszabni senkinek milyen kutyát vehet!Pedig sokkal könnyebb lenne minden!Akik meg menőzni meg viadalozni vesznek kutyát nem amstaffot vesznek hanem valami ideggyenge keveréket, ami még nyomokban is alig amstaff!
2012. ápr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

A hülye gazdákból van elegem, akik nem bírják megnevelni a kutyájukat. Most az amstaffok meg a yorkik, bichonok, westik lettek felkapottak. Amikor én voltam gyerek akkor meg a németjuci volt "divat". Azokat is ugyanígy vette boldog, boldogtalan és nagyjából ugyanilyen problémák voltak a kedves "hozzáértő gazdikkal".

A kutyákból viszont nincs elegem. Nekünk is van egy és érdekes senkit nem akar megenni reggelire és én sem "arcoskodok" vele, hogy milyen kemény (a vadmalac aki hanyatt fekve röfög a lábamnál).

2012. ápr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Sokan tényleg csak menőzni vesznek kutyát... nem nevelik, nem "családtag", csak úgy van és lehet vele villogni.

És nagyon sokan (azt hiszem ebből van a több) rossz fajtát választanak, amik nem passzolnak az életkörülményeikhez, elvárásaikhoz csak meglátnak egy kölyköt vhol és akkor jön hogy "Nekem ilyen kell". Aztán amikor a kis picúrból lesz egy hatalmas (tacskónál nagyobb) méretű "dög", aki sokat eszik, azt mondják, hogy így is egy csomót költök kutyakajára, iskolába már nem viszem, mert nem futja... neveletlen lesz a kutya... kiszökik a kerítésen...

Azt hiszem mindenki látott már ilyet.

2012. ápr. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

nincs beloluk elegem,ahogy a tobbiek is irtak a gazdajuk hibaja.de meg egy NEM megnevelt amsaff is nem biztos hogy agressziv.csak amikor egy yorki tamad mas kutyara az emberek fel sem veszik,mert nem latjak veszelyesnek,csak azt mondjak jaj de edes kis meregzsak!!!

nekem is amsaffom van,nagyon jol nevelt,de ha jatszik mas kutyakkal a gazdi egybol megijed a fogai lattan.pedig csak jatszik.de amikor az o kiskutyaja(kisnovesu)csimpaszkodik az amstaffom nyakan az bezzeg nem baj.

En sem azert vettem Amstaffot hogy menozzek!!!egyszeruen nekem kulsore es tulajdonsagra is o a tokeletes kutya.

Kerlek ne iteljetek el a kutyakat.semmilyen divatfajtat,mert ez csak az emberek hibaja.

udv. egy staffordbolond gazdi :D

2012. ápr. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva én, ha jön egy amstaff megyek is el a parkból. Eddig két amstaff támadt rá a tök ártalmatlan, behódoló kutyámra, váratlanul és minden ok nélkül. Mind a két alkalommal el voltak engedve a kutyák, jóban is voltak, hetekig semmi gond nem volt és egyszer csak az amstaff hirtelen gondolt egyet és nekiment az enyémnek. A szerencsétlen hiába adta meg magát az első pillanatban az amstaff nem állt le, úgy kellett lecibálni a kutyámról. Vagy van a másik fajta, amelyik mint egy vaddisznó csörtet, lök fel mindenkit, "játékból" terrorizálja a többi kutyát.

Persze elhiszem, hogy nem mindegyik ilyen, én mégsem kockáztatok többet ezzel a fajtával, mert abszolút képtelen vagyok bízni bennük. Ez a fajta ilyen, soha nem lehet tudni mikor borul el az agya.

2012. ápr. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Szeretem az amstaffokat. De tényleg minden boldog boldogtalan elkezdett amstaffot tartani. A baj az, hogy a legtöbb nem foglalkozik vele megfelelő képen vagy egyáltalán nem. Ezért nem lehet úgy kivinni nálunk sem a kutyákat, hogy 1-2 rosszul nevelt amstaffel ne találkozzon az ember. Itt a kellemes csalódás egy idősebb néni, az ő kutyájával szoktunk játszani.

A szomszéd tacskóját nem olyan régen (kb. 4 hónapja) 2 amstaff széttépte, szó szerint megnyúzták félig a kutyát és ki volt a 2 kutyával egy 10 éves kislány. Na az ilyen felelőtlen emberekből van elegem. Meg akik messziről kiabálnak, hogy fogjam meg a kutyákat, mert az övé marakodós, de az övé van szabadon az enyémek meg pórázon.

2012. ápr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!