Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha eltörlik a MEOE-t akkor...

Ha eltörlik a MEOE-t akkor érvénytelen lesz a kutya tk-ja? Onnantól honnan különbözteted meg a szaporítót és a tenyésztőt? Magyarul a 200. 000 Ft-os tk-s kutyám is keveréknek fog számítani?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 21. 21:11
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Én úgy olvastam hogy Románia és Ausztira lesz erre a célra kijelölve. Viszont valahol azt is olvastam, hogy amit a MEOE állított ki tk-t azt nem fogják elfogadni mert sok volt a korrupt tenyészszemle stb. De lehet ez már csak pletyka szinten volt. Ezért is ijedtem meg hisz tenyésztés céljából vettem volna a kutyusomat 2 évet vártam rá és még ugyan ennyit kell mire ott lesz korban...
2012. ápr. 21. 21:27
 12/22 anonim ***** válasza:
ez ostobaság... elfogják fogadni a MEOE semmivel nem korruptabb mint a külföldi fajta klubbok (nem egynek vagyok tagja) a MEOE-t szapulók szeretik a sárdobálást és a rémhíreket, nem kell mindent elhinni
2012. ápr. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

a legtöbb országban NINCS tenyészszemle és NINCSENEK kötelező szűrések. Elég ha törzskönyvesek a szülők.

Miérlőtt írtok valamit nem ártana tájékozódni

2012. ápr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
72%
Amíg van FCI, addig nincs nagyobb gond. A MEOE pedig hát mondjuk úgy, hogy nem győződnék meg róla, hogy a kiállításaikon nyert kutyák mindig a legígéretesebbek stb. És hát van egy kis sunnyogás odabent. Pénzzel és protekcióval mindent el lehet érni náluk.
2012. ápr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Magyarul ha más országban akár illegálisan is de van két tk-s kutyám ami fajtatiszta akkor kedvemre tenyészthetnék... Jól értelmeztem kedves utolsó? Akkor csak itt Mo-n csalják ki a sok pénzt a kennel névre,kiállításokra stb?
2012. ápr. 21. 21:43
 16/22 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem az állam (mezőgazdasági minisztérium) akarja átvenni a törzskönyvezést és a tenyészszemlét, mint ahogy a haszonállatoknál is van. Még az is lehet, hogy végre szigorúbb lesz, mint a MEOE. A MEOE tenyészszemle egy vicc.
2012. ápr. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

csalják? a tenyésztésnek vannak alapjai pl a kennelnév kötelező, illetve az adott ország faja gondozó klubja dönti el, hogy mi kötelező még. (pl bizonyos számú kiállítási eredmény stb)plusz aki nem szűret az nem is tenyésztő...


Alapvetően mindenhol vannak csúsztatások és nem csak itthon, bármely külföldi kiállításra elmész ott születhetnek érdekes eredmények... a MEOE se nem jobb se nem rosszabb mint más szervezetek... vagy akár az FCI maga amire szintén ráférne egy reform de ez már más tészta

2012. ápr. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

nem tudom elképzelni az állam ami valljuk be nem sok mindent csinál jól pont ezt csinálná megfelelően... pont ugyanez lesz mint most vagy még enyhébben, hogy még több pénzt tudjanak beszedni...


Imádom, hogy mindenki kontrollt szeretne, ha majd úgy járunk mint a csehek, hogy a kicsik várható tk-ját előre le kell adni elfogadtatni és ha nem tetszik az illetékeseknek te szerethetnéd azt az almot bármennyire akkor se csinálhatod meg... kívánom ezt a rendszert mindenkinek aki ennyire a kontrollra áhítozik... ahol ez van ott utálják eléggé majd utálhatjuk együtt

2012. ápr. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

én csak Szerbiában vagyok ilyen téren ismerős, elég 2 kiállitási eredmény, kanoknál 2 kitünő, szukáknál lehet nagyon jó is, és tenyészthetőek. kennelnév az kell, de azonkivül semmi. Romániában pl. ugytudom van tenyészszemle, meg talán Ukrajnában. de valaki javitson ha rosszul irom.

MEOE. A kutyázásból baromi jól meglehet élni, és nagyon komoly pénzek vannak benne. csak nem azoknak akik tenyésztik becsülettel. Az állam pedig mindere ráteszi a kezét, és felháboritónak tartom, hogy egy több mint 100 éves szervezetet csak ugy , pár ember agyi szüleménye miatt megszüntet. Igy vagy ugy, de működött.

2012. ápr. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
89%

Nem ártana megreformálni, kitisztítani ezt a csúfságot amit MEOE-nak hívnak-aranykoszorús mesterszaporítók, és állatkínzó év tenyésztői-ennyit ért el a száz év alatt-pénzért még a saját anyjukat is eladnák, tehát csak a törzskönyv alapján eddig sem lehetett megkülönböztetni a szaporítót a valódi tenyésztőtől.

Az anyaszervezet sem különb-bár nem ennyire korrupt. Állami "reform"?

...az megintcsak pénzlenyúlás másként megfogalmazva....

A már kiállított törzsköny biztosan nem veszti értékét visszamenőlegesen, legfeljebb változnak a szabályok, és a jövőben más feltételeknek kell megfelelni esetleg.

2012. ápr. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!