Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha eltörlik a MEOE-t akkor...

Ha eltörlik a MEOE-t akkor érvénytelen lesz a kutya tk-ja? Onnantól honnan különbözteted meg a szaporítót és a tenyésztőt? Magyarul a 200. 000 Ft-os tk-s kutyám is keveréknek fog számítani?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 21. 21:11
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
52%

Azért a MEOE messze menően az egyik legkorruptabb szervezet a környező országokhoz képest, itt lehet foghibás kutya magyar champion és többszörös BIS győztes, csak számít ki van a póráz másik végén, és ezt a foghibát a szerbeknél veszik észre, ahol mint tudjuk sokkal kevesebb a feltétel a tenyésztésbe vonáshoz.


Én a szlovák tenyészszemlét tudom, ott a klub kiállításon elért cím alapján adnak tenyészszemle eredményt.

2012. ápr. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Franciáknál, spanyoloknál nincs tenyészszemle,nincsenek kötelező szűrések, csak kennelnév kell.

Belgiumban,hollandoknál németeknél nincsenek kötelező szűrések, tenyészszemle van.

A magyarmég leginkább az angolhoz hasonlít (ott van tenyészszemle is és szűrések is)

de minden országban hatalmas a kupi.

Én egy balhés tenyésztő vagyok,kértem már külföldi kiállításon kutya chippjének ellenőrzését, mert én láttam,hogy ez nem az a a kutya aki be van nevezve. A kutyát akkor kizárták,de a "tenyésztő"azóta is kiállít,semmiféle szankciót nem kapott. Az FCI-tól sem.

Az FCI egy kis belga szervezet,kb 10 alkalmazottal. Próbál megfelelmni a követelményeknek,de a kutyatenyésztésben nagy üzlet van és sok pénz. Minden ország küzd a korrupcióval.

2012. ápr. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!