Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem akar elfogadni?

Miért nem akar elfogadni?

Figyelt kérdés
Tegnap hoztak egy szetter kutyust egy éves.de rám se bagózik.nem jön oda,hátat fordít nekem mintha ott sem lennék.mit csinàljak?

2012. ápr. 30. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
adj neki időt.meg van zavarodva
2012. ápr. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De a család többi tagjával normális.
2012. ápr. 30. 11:00
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez is normális reakció egy 24 órás kutyától. Légy türelmes, majd csak megtörik a jég, de elhiszem, hogy szarul esik.

Ne bazerálgasd, hagyd, hogy a kutya nyisson feléd.


Esetleg gyorsíthatod a dolgot azzal, ha este majd tőled kapja meg a kajáját, előtte te viszed el sétálni, de ne légy tolakodó. :)

2012. ápr. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Virry ***** válasza:

Én is eggyetértek az előző válaszolóval.Nekem van még egy tippem:Guggolj le tőle néhány méterre amikor megáll, nyújtsd ki a kezed, és szórj a földre egy kis kaját majd húzódj távolabb.Ilyenkor a kutya tudni fogja hogy jó szándékkal vagy iránta.Sok szerencsét! :)


Virry

2012. máj. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem érzi, hogy türelmetlen vagy és akarsz tőle valamit. A többiek inkább viselkednek természetesen, aminek örülhet. Legyél sokkal türelmesebb!
2012. máj. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha csak simán leülsz tőle egy-két méterre nyugodtan törökülésben és vársz, akkor is odahajtja a kiváncsiság. És akkor sem kell ölbe kapni, hagyd, hogy szaglásszon, megismerjen, ha öledbe mászik is, eleinte csak finoman simogasd. Az ő tempójában ismerjen meg. Ha van nálad vmi jószagú (virslikarika pl) az sem árt...Majd ird meg hogy ment! Sok sikert!
2012. máj. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha buta hangokat adsz ki vagy simogatod, akkor se reagál?
2012. máj. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valamiért nem akar veled foglalkozni, lehet, hogy a családból egyedül te vagy rápörögve a kutyára, és érzi az izgatottságot, ami nem tetszik neki, de amúgy tényleg ennyi idő alatt nem nagyon lehet messzemenő következtetéseket levonni. Adj neki időt, foglalkozz vele, és neveld. Ha hívod, menjen oda, fogd meg a nyakörvét és vidd, így érheted el, hogy komolyan vegyen. Bármit kérsz tőle, csináltasd meg vele, az engedelmesség nem lehet kérdés az első napokban sem.
2012. máj. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!