Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért utálja a kutyám a...

Miért utálja a kutyám a barátomat?

Figyelt kérdés
Tegnap jött hozzánk a barátom (csak barátilag barátom) még kapun kívül volt de a kutya már szaladt fel a hátsókertből...úgy ugatta mintha szét akarná szedni meg vicsorgott....ez nagyon fura mert a kutyát eddig 1x-2x hallottuk ugatni...mivel apa autószerelő sok idegen megfordul nálunk de a kutya füle botját se mozdítja...soha senkire nem reagált még így...még én is megijedtem tőle pedig az én kutyám...és nem elég hogy a barátomat nem engedte be, engem meg nem engedett ki...húzott meg lökdösött vissza a bejárati ajtóhoz meg folyton az utamba állt nehogy véletlenül kimenjek...végülis anyuéknak kellett megfogniuk hogy ki tudjak menni :/ Egyszerűen nem értem miért csinálta ezt...a barátom soha nem bántotta és már találkoztak is párszor de akkor nem akarta bántani. Ötletek hogy miért lehetett és mit tehetnék ellene? :/ 16/L

2012. máj. 1. 14:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy létezik. Nekem is van lánybarátom nem is egy.


Mégis arról lehet itt szó, hogy a kan kutyusnak nem tetszik hogy egy hím van körülötted. A srác szándékaitól függetlenül. Lehet ez féltékenység, területvédés, vagy pont személyesen a te védelmed ehhez nem kell kiváltó ok. Ilyen a természet.


Amit tehetnél, megpróbálod megszerettetni vele. Erre ötletek: Kaja adás! Alap dolog. Amikor jön adjon neki valamit enni, nem kell a kezéből csak lássa a kutya hogy tőle van. Valamit amit nagyon szeret.


Kettő: Szagminta. Legyen valami cuccod a sráctól amit időnként szagoltatsz a kutyával akkor amikor ő nincs ott. Megfogja szokni ergo megtanulja hogy ez a szag hozzád is tartozik nem veszélyforrás. És megbékél.


Ülj le a barátoddal beszéljétek ezt meg, biztos bele menne ő is. Egy próbát megér!

2012. máj. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Hm... nincs meg a menzeszed véletlenül? Lehet akkor erősebben fenyegetve érzi magát a barátod által.

(Amúgy a kutyák sok mindent megéreznek. Tényleg érdemes elgondolkodni a dolgon. Mert valami oka biztos van.)

2012. máj. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Faluban lakunk...nem, teljesen nyugodt volt ameddig a srác meg nem jött...:/

Köszönöm majd kipróbálom ezeket amiket írtál :) Amúgy a barátom nem csinált nagy ügyet a dologból..mostmár úgy szokta hogy pár házzal arrébb megvár és úgy nincs gond, de engem mégis zavar :) remélem segíteni fognak a módszereid :)

2012. máj. 1. 15:35
 14/19 A kérdező kommentje:
Nem nincs meg :)
2012. máj. 1. 15:35
 15/19 anonim ***** válasza:
47%

Igazéból nem az a lényeg, hogy konkrétan a sráccal mi baja van, hanem hogy miért érzi úgy a kutya, hogy neki kell eldöntenie, ki a veszélyes és ki nem. Falkavezérségnek nézz utána, és rakd helyre az ebet, az ő lelkivilága érdekében is. Ha a kutya tudja, hogy bármelyik ember döntése az övé fölött áll, akkor sosem lesz ilyen problémád, azt fogsz beengedni, akit akarsz.


Mondjuk azt is hozzá kell tennem, hogy sokszor viszont érdemes odafigyelni a kutya reakcióira. Van egy fickó a családban, gusztustalan jellemű egy ember, és hát már mielőtt beházasodott, rokon kutyája "megmondta", hogy nem kéne, ő volt az egyetlen, akit mindig gyilkos dühvel ugatott, amúgy mindenkivel jóban volt. Amúgy azóta is minden kutya neki akar menni, még a legbékésebbek is - és hát mindenki rájött, a felesége is, hogy hallgatni kellett volna anno a kutyára. Szóval legyél résen a sráccal kapcsolatban, akárilyen viszonyban is vagytok :)

2012. máj. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszi, majd utánanézek :) Csak eddig semmi ilyen jellegű probléma nem volt vele, hallgatott ránk, de akkor hiába szóltam rá nem érdekelte :/
2012. máj. 1. 15:58
 17/19 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt csinálta az első kutyám (RIP). Szuka volt és mindenkit szeretett kivéve egy haveromat. Őt meg akarta harapni, morgott rá, ha csak ránézett. Sajnos nem derült ki miért csinálta, a kutyus már elpusztult és azóta már nem vagyunk barátok, úgyhogy a mostani kutyáimra nem tudtam ők letesztelni. Egyébként szerintem tényleg nincs fiú-lány barátság. Vagy ha van is eléggé tiszavirág életű.
2012. máj. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig két érett ember( lélek) között lehet férfi nő barátság..tapasztalat.
2012. máj. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

a kutyád a falkában magasabbrendűnek tekinti magát, úgy védelmez, mintha a kölyke lennél.

falkaépítés. jan fennel, vagy hasonlók

2012. máj. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!