Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolják egyesek, hogy...

Miért gondolják egyesek, hogy rájuk nem vonatkoznak a törvények csak mert "jól nevelt" a kutyájuk?

Figyelt kérdés
Olvastam itt egy kérdést amiben a kérdező fel volt háborodva hogy félnek a kutyájától ha elengedi pórázon. Hát milyen jogon engedi el? Kijelölt helyen persze, de mért én alkalmazkodjak hozzá az utcán?!
2012. máj. 2. 12:18
1 2 3
 11/26 Vree ***** válasza:
48%

Bocs a kettes válasz második fele az butaság, a kutyának az utca IS a területe (azért pisili körbe). De harapta meg már az én anyósomat is szabadon hagyott kutya. (Szerencsére nem ez a jellemző, csak ha tényleg idegbeteg és felelőtlen a kutya és gazda.)


Egyébként ez az ominózus cikkely.

17. § (1) Belterület közterületén – kivéve az ebek futtatására kijelölt területet – ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.

(2) Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen.

(3) Szájkosarat használni a (2) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében – ha külön jogszabály a szájkosár használatát nem írja elő – kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell.


Gyakorlatban a környék toleranciájától függ. Nagyobb kutyát én is megkötnék, akkor is ha édes aranyos, mert nem tudod mikor köt bele egy aggresszívebb állat vagy emberkölyök, és sokan nem díjazzák ha rájuk ugrál vagy hasonló. Azt is nehéz ismeretlenül megállapítani hogy a közeledő állat tök jószándékú, nem kell csodálkozni ha reflexből óvatos az ember. Ellenben ismerősök közötti, nem nagyon forgalmas területen, tíz lépésnél nem messzebb távolságra elengedve póráz nélkül sétáltatva szerintem senki nem fog szólni, ha nem kimondottan veszélyes fajtájú kutyáról van szó.

2012. máj. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Első 12:36-osnak szól a link!
2012. máj. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Vree ***** válasza:
100%
Amúgy a kilencesre reagálva (mert látom vannak még problémás emberek): tehetsz önkormányzati feljelentést ha valaki nem tartja be a törvényt. Remélem azért mindenki először barátilag intézi el a nézetkülönbségeket azért, pláne ha tányleges kár még nem történt.
2012. máj. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
22%

Az alap, ha főútvonalhoz érne az ember, vagy meglát egy másik kutyát akkor ráteszi a pórázt, de egyébként minek?



Az utca nem a területe, és nem azért pisili körbe elsősorban, hanem azért hogy más kutyáknak üzenjen, vagy, hogy tájékozódni tudjon, vagy mert éppen pisilnie kell ilyen egyszerű.



Az a területe, amihez ragaszkodik, tehát a háza, vagy fekhelye stb.

2012. máj. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
57%

Hihetetlen, hogy mennyi ember van felháborodva a póráz miatt...! Nem is gondoltam volna.


Pedig nem tudom, mit szólnának, ha én a kis sodrimat vezetőszár nélkül sétáltatnám, csak mert úgyis követ. Ráadásul a lovak még nem is rúgnak vagy harapnak olyan gyakran, mint a kutyák. Sőt, a lovak előbb törik ki a nyakukat, minthogy rálépjenek pl. egy fekvő emberre.


Meg aztán, az addig rendben is van, hogy egy felnőtt tudja kezelni a helyzetet, de egy gyerek adott esetben jobban megijedhet, és ebből származhat gond is. Vagy mi van például, ha valaki vadászgörényt vagy nyuszit sétáltat pórázon, és az engedelmes kutya véletlenül másként reagál a kicsi állatokra, mint ahogy azt a gazdája elvárná tőle? Vagy egy félős kutyát, ami ijedtében akár oda is kaphat? (Mert ennyi erővel, arra meg minek a szájkosár? Hát úgysem megy oda egy ember a háta mögé, és rémiszti meg.) És akkor a "szabad" kutya gazdája hiába kiabálja, hogy "jajjhátkéremszépen, csakjátszaniakarnetesséktőlefélni".


Meg aztán, érdemes is pórázzal sétáltatni. Mert bár elvileg nem szabadna, de gyakran ki is lövik a kutyákat, ha épp nem veszik észre a gazdát a közelében. De vannak több méteres pórázok is, a labradorom is kibírja, hogy azzal viszem sétálni. Csak az erdő közepén engedem el, mert ott úgysincs senki, és nem zavarok mást.

2012. máj. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
A szétmarcangolt kistacskós válaszolo én voltam.Kutyagumi?Igen belelépunk budos,kellemetlen.Felelotlen a gazda,hogy nem szedi ossze,nem figyel a kutyajara.Jomagam is kutyatarto vagyok/voltam.Hiaba jjolnevelt a kutya,nem tudod mien ingereket vált ki belole mas kutya,más ember,vagy akármi.A tacskom bánta a dolgot,csakmert egy felelotlen gazda játszotta a nagyokost,a szarok rát.Nekem ez a véleményem,én kutyám is jolnevelt,de ha belegondolok embertarsaim eletebe,vagyok olyan és nem fogom elengedni a kutyamat.És ha valami megjeszti?Ujabb kutya szetepi a Goldenretriver kölyökömet???????VAgy neagyisten kifut egy auto ele??Lattam mar olyan kutyat,aki kergette az autokat,egeszen addig,amig elnem gyurtak.A romak szokasa az,hogy minek poraz,a kutya utanunk jon,hiaba nagytestu,agressziv.Köszi hogy ezt megoszthattam :// :)
2012. máj. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 VBeata81 ***** válasza:
100%

Én kutyás vagyok, de sokszor zavarnak a lakótelepen póráz nélkül mászkáló kutyák. És a legtöbbjük egyáltalán nem is olyan "jól nevelt". De még ha tökéletesen szocializált, és megbízható, nem féltik a gazdik, hogy elcsapja egy autó?

Az viszont igaz, hogy több körbekerített, megfelető méretű futtató kellene.

2012. máj. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
41%
Menjél már a lovaddal a lovas részre ember! Kutyáról van szó! Nem nagyon láttam még olyan lovat, ami lábnál sétál, leül, lefekszik, stb. Amíg egy ló nincs olyan szinten mint egy kutya, addig ne nagyon hasonlítsuk már őket össze.
2012. máj. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
76%
Itt most kutyákról van szó, pórázhasználatról, meg a felelőtlen gazdákról. A ló és a kutya nem ugyan az. Amíg a kutya szinte minden házban megtalálható, addig a lovak száma igen csekély. Senki nem akart itt megbántani téged, de ez a lovas példa akkor sem idevaló. Egy lovat nem lehet összehasonlítani egy kutyával. Mi elhisszük neked, hogy értsz a lovakhoz és tudom, hogy a ló is értelmes, intelligens és engedelmes állat. De a válaszod akkor sem ide való.
2012. máj. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
59%

# 25 De igen, a ló jó példa ide. Mert akinek nincs lova, az nyilván bizalmatlan a lóval szemben. És akinek nincs kutyája? Az nyilván nem érti a kutyák testbeszédét. Ha pedig gyerek, akkor még annyira sem, sőt, ebben az esetben még a félelmét sem tudja annyira "eltusolni". Miért természetes, hogy valaki fél a lótól, és miért "bűn" az, ha fél a kutyától?


Vagy talán kötelezni kellene az embereket arra, hogy tartsanak kutyát, és rajongjanak értük? Rosszabb ember az, aki nem tart kutyát? Nincs "joga" az embernek félni a kutyától?


És ha én megteszem a kedvükért, hogy a lovat és a kutyát száron vezetem, nem tudom felfogni, másnak miért okoz ez gondot.

2012. máj. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!