Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolják egyesek, hogy...

Miért gondolják egyesek, hogy rájuk nem vonatkoznak a törvények csak mert "jól nevelt" a kutyájuk?

Figyelt kérdés
Olvastam itt egy kérdést amiben a kérdező fel volt háborodva hogy félnek a kutyájától ha elengedi pórázon. Hát milyen jogon engedi el? Kijelölt helyen persze, de mért én alkalmazkodjak hozzá az utcán?!
2012. máj. 2. 12:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is gyakran szabályt szegek, de vállalom a kockázatot. A városban egyáltalán nincs kutyafuttató, így kénytelenek a kutyások "kisajátítani" 1-1 területet erre a célra.


Ha a városban sétálunk, akkor természetesen van rajta póráz, de ha más kutyákkal játszik, parkban, akkor leveszem róla.

2012. máj. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Én vidéki vagyok és a séták 90%-át pórázzal teszi meg a kutyám,otthon a kertben tud eleget rohangálni.Akkor engedem el a parkban ha találkozunk barátságos kutyákkal,hogy kicsit játszhassanak.

Nekem az a gondom,hogy sok az önsétáltató kutya..

Egyébként nem egy nagy kutyám van,mopsz aki él hal az emberekért és maximálisan megbízik az idegen kutyákban.

Egyébként a mai gyerekekkel az a baj,hogy nem látnak nagyon állatot..A minap pórázon sétáltunk és mellettünk egy 8 éves gyerek lemerevedett és azt hajtogatta"jajj istenem ne ne ne"...Egy pórázon lévő kutyától nem kéne halálra rémülni..

2012. máj. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
78%

Jól nevelődő kutyám van (még nincs kész, kölyök, de tud viselkedni, láb mellett jönni...).

Utcán pórázon sétálunk még akkor is ha tisztában vagyok azzal, hogy nyugodtan levehetném róla, mert úgyis ballag tovább nyugodtan a lábam mellett. Mindezt azért, mert akármennyire is megbízom benne, soha nem tudhatom, hogy éppen melyik házból fog ismételten kitörni egy hülye kutya, a sötét népség mikor kezd megint poénból üvegpalackot dobálni a nagykapura... szóval mikor történik valami olyasmi amitől reflexből megugrana ne adj isten épp egy kocsi elé. Ezzel szemben semmi bajom azokkal akik póráz nélkül mennek az utcán, ha az a kutya nem akar rám ugrani, belém harapni, lepisilni...tehát közömbösen viselkedik. Az önsétáltató kutyákat kifejezetten utálom, nem egy háztartás van a környéken ahol csak kinyitják a kaput és a kutya megy amerre lát. A másik meg mikor a gazdi hívja is az olyan kutyát aki nemhogy a pórázt, de a nyakörvet sem ismeri hírből sem, a gazdájára nem hallgat, támadja a többi kutyát kerítésen keresztül, illetve a többi normális pórázon sétáló ebet is (ilyennel is volt már dolgom).

Kutyafuttatón meg a közeli réten én is elengedem már a föld úton, sőt kirándulóhelyen sincs rajta póráz, ha jön valaki láb mellé hívom vagy ha olyan a helyzet akkor ráteszem a pórázt is.

2012. máj. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
75%

Betartom én a törvényt ha az önkormányzat ad rá lehetőséget...igenis biztosítsák nekem azt, hogy be tudjam tartani a törvényt!

Nálunk a legközelebbi kutyafuttató busszal 25 percre van. A terület maga elhanyagolt (40cm es gaz áll rajta) és nincs körbekerítve csak ki van téve, egy tábla, két oldalán sűrű autó forgalom...

Van két kisebb park a közelben és én oda viszem a kutyámat és ott szoktunk labdázni a kutyám 99% ban behívható (mondanám, hogy 100% mert nem volt még helyzet, hogy ne jött volna vissza de lehet még adódik ilyen) BH vizsgás, minden hétvégén megyünk kutya iskolába. Soha nem engedem oda senkihez, se gyerekhez se felnőtthöz még más kutyához sem (csak a kutyaiskolában) és mindig igyekszem a park lehető legtávolabbi részén játszani vele (egyébként a park se megfelelően kihasznált és szerintem simán elférne rajta egy kutyafutató ha már úgyis olyan sokan sétáltatják ott a kutyáikat...


Teljesen támogatom azt, hogy közterületen csak pórázon lehessen sétáltatni de akkor legyen normális kijelölt terület az elengedésére...

2012. máj. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
21%

Egyetlen egy dolog miatt nem raknak pórázt a kutyákra egyesek, mert túl kicsi a büntetésre az esély. Nem értik meg ,hogy a törvény mindenkire vonatkozik ,nincs mellébeszélés sem kiskapu.Lehet itt érvelni ,de ez annyit ér mint az adócsaló mentegetőzése ,hogy az állam is lop akkor nekem is lehet.

Itt is be kellene vezetni a zéró toleranciát és sokkal több közterest ,rendőrt kivezényelni a parkokba, utcára de álruhában ,hogy ne lehessen 1km-ről kiszúrni őket .50ezres csekkel indítanának,póráz hiány esetén ,kutyagumi otthagyása esetében is, ha nem fizet a tulaj 8napon belül akkor a büntetés adóként való behajtása, és elzárás. Ennyi. Lenne itt 1hónapon belül rend! Magyar ember csak az ostorból ért, lásd ugyanezt a közlekedésben már kezdik kapizsgálni és sokkal kevesebb a száguldozó és kezdenek kevésbé szabálytalanul vezetni, mert félnek a büntetéstől.

2012. máj. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem tudom melyik kérdésre gondolsz, ide is ugyan azt tudom leírni, mint oda. Én pl. nem vagyok felháborodva azon, ha félnek a nagyobbik kutyánktól, nem akarom rátukmálni senkire, hogy na tessék már megsimogatni, nem bánt. Póráz nélkül sem sétáltatjuk az utcákon soha, de mivel nincs kutyafuttató erre felé, egy "parkban" szoktuk elengedni labdázni, ahogy a többi környékbeli kutyás is (park alatt itt ne a pados, árnyékos, ücsörgős helyet értsd, sima füves placc, gyerekesek sem járnak erre pl.). Szóval mint írtam, nem rohangászik sehol felügyelet nélkül egyik kutyánk sem, csak itt és akkor is megtartjuk a távolságot másoktól (pl. ha arra jön valaki és látom már messziről, behívom mindkettőt, nem várom meg amíg odaér és konfliktus lesz, megértem, hogy nem mindenki van úgy elhalva a kutyáktól, mint én/mi, vagy ha vannak lent mások is, inkább elvonulunk a park másik felébe labdázni, mert azt is megértem, hogy van aki a termete miatt félti a mi egyik kutyánktól az övét).

Viszont attól falra tudnék mászni, amikor pórázon mellettem jön a kutya és gyakorlatilag hisztirohamot kap egy kedves arra járó, mert túl nagy az ebem és hogy merem egyáltalán kihozni az utcára. Vagy attól, amikor a kiskutyások kapkodják fel a kutyájukat, csak mert arra megyünk (kutya szintén pórázon, a rövid felvezetőn, tehát még csak esélye sem lenne odaszagolni sem, pláne, hogy nem is engedném szintén a konfliktusok elkerülése végett).

2012. máj. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!