Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaharapás - 8 éves gyerek!...

Kutyaharapás - 8 éves gyerek! Ha egy nagyobb testű kutya előzmény nélkül megharap egy kisgyereket/mentő, kórház stb meg volt/ mi a teendő hivatalosan a kutya eltávolítására? Elaltatására? Közös udvarba, de másé a kutya.

Figyelt kérdés
A kutya másfél éves, kölyök kora óta van velünk, és egyes emberek megirigyelnék ahogy tartva van-csak a félre értések elkerülése miatt írtam.
2012. máj. 2. 22:22
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 A kérdező kommentje:

nem tudok....ki se kell mondani mit akarok, és megteszi.

Ha leültetem, lefektetem, nem mozdul amíg nem mondom.Bármit megteszik nekem.Engem elfogadott a kutya és tisztel is...a lakásba voltam amikor nekiugrott a gyereknek.

2012. máj. 2. 23:08
 22/63 A kérdező kommentje:

Egyikőtöknek sem pláne a töketlen gazdis és stb hozzászólónak nem kívánom azt az érzést hogy kiszaladsz az udvarra az üvöltő gyerekedhez akinek tiszta vér az arca és nem tudod hogy van e szeme a gyerekednek akkora duzzanat van a szeme helyén és azt kiabálja hogy nem akar meghalni.....


Csak egy kérdést tettem fel a hivatalos eljárásról!!!!!!

2012. máj. 2. 23:28
 23/63 anonim ***** válasza:
74%

Akkor összefoglalva:

Tulajnak elzárni a kutyát, hogy ne szabadon találkozzon sem gyerekkel, sem kutyával.

Tulaj megválik a kutyától.

Rendőrségen feljelentés.

Jegyzőnél bejelentés.

A hivatalos az utolsó kettő.

2012. máj. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
100%
Adjatok fel egy hirdetést, vagy hivogassatok menhelyeket. és addig is próbáljátok a kutyust elzárni, főleg akkor ha a kisgyerek kinnt van az udvaron. Megértelek, nem biztok benne. kisfiu ugye a gyerkőc?
2012. máj. 3. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
27%

Nem a kutya volt a hibás. Nagyon kölyök még, és gondolom játszani akart. Volt nekem is egy farkaskutyám, aki a 6 éves unokahúgomat harapta meg, összesen háromszor. Olyan típusú volt, hogyha sírást, vagy vért érzett, mégjobban bevadult. De nem vittem el, nem a kutya volt a hibás akkor sem. Nagyon kérlek, ne vitessétek el az ebet, mert még bármire ki lehet képezni. Ha megint iskoláztatnátok, lehet lecsillapodna. Gondolom nagy testű kutya, vadabbul játszik a kelleténél. Aztán ha a gyerek is nem lehet tudni milyen. Nem a te gyerekedet akarom becsmérelni, szidni, de milyen a kapcsolata az ebbel? Nem szokta esetleg ingerelni,idegeseíteni? Lehet hogy nem, nem a te gyereked akarom meggyanusítni. Ezeknek utána kell járni. Javasolnám a bizonyos kertrész elkerítését a kutya számára. az az ő területe lesz, oda nem mehet senki majd. Ha védi, akkor védi. És mozgatni is kell. Lehet kétszer annyi futkározás kellene neki.

Mutatsz egy képet erről a kutyáról??

2012. máj. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
40%

Szia!


Tökéletesen megértelek, azt is, hogy már nem bízol a kutyában, de az altatás nem megoldás! Keressetek neki gazdát facebookon (ha nem lenne már 2 problémás kutyám, én is jelentkeznék), próbáljátok menhelyre beadni, de a kutya NE HALJON MEG más hibájából. Addig is zárjátok el olyan helyre, ahol nem érintkezhet a gyerekkel. Az, hogy egy évig jársz vele kutyasuliba semmit nem jelent, ha a., a kutyasuliban nem tanítanak mást, csak az ül-feksziket. Márpedig sok kutyasuli ilyen. b., Ha nem tartjátok be amit az oktató mond, mert 'áhh mi jobban tudjuk'. Másrészt lehet, hogy a gyermeketek (tényleg nem gyanúsítani akarom!), de elképzelhető, hogy mikor nem láttátok, pesztrálta a kutyát, esetleg csak viccből, és bizony a kutya nem felejt. A legjobb megoldás egy házhoz hívható kiképző lenne, aki felfedné a problémákat, illetve elmondaná, hogy miben hibáztatok. Illetve a helyetekben a gyermekkel is elbeszélgetnék. Egyébként nagyon sajnálom ami történt, remélem, nem lett a gyermeknek nagyobb baja.

2012. máj. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 A kérdező kommentje:
2012. máj. 3. 08:40
 28/63 anonim ***** válasza:
55%

Basszus kulcs, ez már nekem is sok, ami itt megy. Ne vitesse el a kérdező a kutyáját, maradjon, nevelje? Normálisak itt egyesek???

Teljesen mindegy, hogy kinek a hibájából történt a dolog, akár a nevelés hiánya, akár idegrendszeri probléma, tök mindegy. A kutyának mennie kell, azt pedig majd a 2 hetes karantén eldönti, hogy a kutyát elaltatják-e vagy tényleg a gazdi hibázott és kap egy esélyt máshol.

De hogy itt maradjon, ahol megharapta a kisgyereket... Hát ez kiverte nálam a biztosítékot.

2012. máj. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
81%
Nem azt mondjuk, hogy ne vitesse el, mert egyértelmű, hogy ők nem tudják úgy nevelni, hogy ne legyen belőle baj! Azt mondjuk, hogy keressenek neki egy másik gazdát aki tud vele bánni, és ne altassák el a kutyát! Addig viszont el kell választani a gyerektől, hogy ez ne fordulhasson elő mégegyszer!
2012. máj. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
0%

Ok, persze.

Nálam a 25-ös válaszoló verte ki a biztosítékot.

2012. máj. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!