Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaharapás - 8 éves gyerek!...

Kutyaharapás - 8 éves gyerek! Ha egy nagyobb testű kutya előzmény nélkül megharap egy kisgyereket/mentő, kórház stb meg volt/ mi a teendő hivatalosan a kutya eltávolítására? Elaltatására? Közös udvarba, de másé a kutya.

Figyelt kérdés
A kutya másfél éves, kölyök kora óta van velünk, és egyes emberek megirigyelnék ahogy tartva van-csak a félre értések elkerülése miatt írtam.
2012. máj. 2. 22:22
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
100%

Kisgyerekként engem is arcon harapott egy kutya.

A legjobb barátom kutyája. Az is meg volt nevelve, de egy idegennek (vagyis nekem) nem engedte hogy belenyúljon a táljába.

Épp tápot evett, én meg a kezemből akartam etetni, ezért a tápot kivettem a táljából. Arcon harapott a kutya.

A kutya nem lett elaltatva, mert én voltam a hülye.



Durva a kép amit feltöltöttél a gyerekről. :/

Remélem találtok olyan megoldást ami mindenkinek jó.

2012. máj. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 A kérdező kommentje:
remélem én is
2012. máj. 3. 10:09
 33/63 anonim ***** válasza:
47%

Ha ez a kutya igazán bántani akarta volna a kisfiút, annak már nem lenne arca.

Mivel már egy kutyával is végzett, így tudja, h h kell csinálni.

Itt nagyon súlyos nevelési gondok vannak, új gazi kell neki, a kézben is tudja tartani.


Kérdező, attól h egy kutya teljesíti a parancsodat, még nem feltétlenül érzi at h főnök is vagy. A kettő teljesen más. Egy kutya képes bárkitől elfogadni parancsot, de más a vezérség. És nálatok ez nagyon nincs meg.

Ezek szerint a kutyasuli nem érte el a valós célját, miszerint TI tanuljatok belőle. Igazából a kutyasuli nem is kutyasuli, hanem emberképző, mert megtanítja az embert bánni a kutyával.

2012. máj. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
64%

Alexandraval ertek eggyett.

a kutyat nem kell elaltatni,sot!!!!

de mindenkepp mennie kene a hazbol.en nem engednem hogy akar csak a kozelebe is kerulhessen,a keritesre gondolok.

talaljatok neki uj gazdat,esetleg menhely.

ez nem egy kis ijesztos harapas volt,ahogy latom a fiu arcat.nagyon sajnalom a tortenteket.

mindenkeppen mennie kene a kutyanak.olyan gazdara van szuksege aki tud vele banni,es meg az orvosi gyenge idegrendszeri kivizsgalast is jaasolnam,hisz ha baj van vele akkor arrol tudnia kell.

2012. máj. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon durva az a kép a gyerekről.:O

Jobbulást neki, és remélem találtok megfelelő megoldást, ami mindenkinek megfelel.

2012. máj. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
85%

én is szeretem a kutyákat,szakmámat is úgy választottam hogy velük tudjak foglalkozni,DE:

Nincs gyerekem még,de ha lenne is és megharapná a kutyám gondolkodás nélkül beadnám a menhelyre vagy új gazdit keresnék neki! Kutyám tényleg családtag,a mindenem nagyon szeretem de a gyerekem testi épségét tartanám szem elött bármi is történjen! Én ki se írtam volna a kérdést már alapból.. Nem nem korrigáltatnám,nem vinném ide-oda hogy tanítsák mert annyi idő alatt míg rendbejön a kutya lelkileg megtörténhet újabb támadás és nem kockáztatnám ezt soha hogy újra megtörténhet! Nagyon kutyabarát vagyok,de ez kiverné nálam a biztosítékot annyi szent és a kutyának mennie kéne!

2012. máj. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
73%

annyit meg hozza teszek hogy a kutya nagyon szep a vislekedese ellenere,es BIZTOS hogy valaki befogadna aki tud is vele banni.es nincs gyerek.

Ne altassatok el a gazda helytelen nevelese vegett Kerlek!!!

hisz meg csak masfel eves,most kezd csak igazan felnoni.

2012. máj. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
94%

akik azt javasoltak itt hogy ne adjak tovabb a kutyat,csak jarjanak vele kutyasuliba stb. olvassak el ezt!


AKINEK NINCS GYERMEKE NEM TUDJA MIT EL AT AZ ANYA ILYENKOR.

BELE KELL GONDOLNI ABBA IS HOGY A GYERMEK RETTEGJEN A SAJAT HAZABAN?NE MERJEN KIMENNI AZ UDVARRA?

FELJEN EGESZ ELETEBEN A KUTYAKTOL CSAK MERT EGY MEGTAMADTA?


szerintem ezen az oldalon mindenki szereti a kutyakat,csaladtagnak szamitanak,nalam is,de ilyen esetben mindenkepp a gyermekem tartanam szem elott.az o erdeket!!!!

a kutyanak pedig lehet talalni egy rendes gazdat,aki megneveli,megtanulja a hatarait,mit szabad,mit nem.....


KERDEZO:en a helyedben mar keresnek neki uj gazdat,persze tudom hogy nem a te kutyad,de ha a gazda nem eggyezik bele akkor mond meg hogy a hatosagot ertesited,egy logiku ember aki szereti a kutyajat inkabb bele menne egy uj gazdaba.

remelm jobban lesz a gyermenk es nem marad nala szorongas a kutyak fele.

2012. máj. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 A kérdező kommentje:

Először is köszi mindenkinek.A jót is meg a rosszat is,a sírógörcs kerülget és higgyétek el hogy nagyon kutyabarátok vagyunk.

Most úgy néz ki hogy bele egyezett a gazdája hogy keressünk másik helyet

2012. máj. 3. 11:58
 40/63 anonim ***** válasza:
100%
jól teszitek. neki is jobb lesz így. kerüljön el a háztól, legyen egy másik, hozzáértő gazdija, aki megfelelően tud vele bánni. ez viszont kulcsfontosságú. gondosan válogassátok meg, kinek adjátok oda és hozzátok az új gazdi tudomására mindkét esetet (másik kutya halála és a kisfiú megharapása), mert ezzel az új gazdinak még azelőtt tisztában kell lennie, h "igent" mond a kutyára. vegyétek igénybe szakértők segítségét (fajtamentők, pl), ne facebookon hirdessetek, mert ott csak annyit látnak a kutyákból, h "de aranyos pofija van, olyan zabálnivaló. ilyet én is elfogadnék otthonra". ez személyes tapasztalat, a múltkor egy jack russel kölyökre írta ezt vagy 6 nőismerősöm (jól ismerem őket), akiknek fingjuk sincs a kutyákról úgy általában, hát még a terrierekről vagy konkrétan a jack russelekről. nehogy első kutyás gazdija legyen, mert az tragikusan végződhet
2012. máj. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!