Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit szóltok ehhez? Támogatj...

Ti mit szóltok ehhez? Támogatjátok az ötletet vagy nem?

Figyelt kérdés

Részlet a cikkből: kutyát csak és kizárólag chippel lehet majd tartani, tilos lesz a fülvágás, farokvágás csak az eb 7 napos koráig lesz engedélyezett és tilos lesz az állandó láncontartás.


[link]



2012. máj. 4. 17:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Az első kommentelőnek: Az ivartalanítást ne tegyék kötelezővé, csak ha nem akarják tenyészteni a kutyust. Akinek van elég esze és érdekli a kutyák sorsa, úgyis ivartalanítattja, akit meg nem, azt a törvény sem fogja érdekelni, és kötve hinném, hog bárki megvizsgál majd minden házat, hogy ivartalanítva vannak-e a kutyák.

A kérdezőnek: A fülvágás és a farokvágás most is tilos, elvileg, de úgy látom most ez nem sok embert érdekel. És szerintem most is 7 napos koráig csonkolják a kutyákat.

2012. máj. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Én azoknak a kutyáknak engedélyezném a kupírozását amiknek a standard is engedi és TKesek. Sokkal kisebb műtét, mint pl az ivartalanítás. De ez már jelenleg is tiltva van, úgyhogy mindegy mi a véleményem. A farokvágás jelenleg is 7napos korig végezhető csak el, úgyhogy ez sem új. Azt meg úgysem fogja senki ellenőrizni, hogy a kutya állandóan láncon van e vagy sem.

Az ivartalanítást, a gazdák körében nem tenném kötelezővé, de menhelyeknek igen, csakis ivartalanított kutyád adjanak ki kortól függetlenül (ha az USAban tudják 4hetes korukban ivartalanítani, akkor a magyar állatorvosok sem lehetnek képzetlenek, hogy ne tudják elvégezni).

A chip szerintem jó ötlet, bár a mostani kölyköket már most is sok helyen el kell látni 3hónapos koráig, ha gazdát vált akkor meg életkortól függetlenül az összeset, de ezt sem ellenőrzi senki, pedig 1napi 'próbavásárlásból' rengeteg pénz befolyna a szaporítóknak kirótt büntetésekből, amit mindjárt lehetne ivartalanításra fordítani.

2012. máj. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Egy állatorvos minden évben feszegeti a csonkolás témáját, mert ha azt vesszük h mit jelent a fajtastandard, akkor az bizony azt, h az állat az adott tulajdonságot képes örökíteni. Ezért van h pl a yorkinak állnia KELL a fülének. De én önmagától álló fülű dobit a büdös életben nme láttam.

A csonkolt farkat meg mind tudjuk h megfelelő tenyésztéssel lehet örökíteni.

2012. máj. 5. 07:06
 14/24 Vartus László ***** válasza:
Ott sem kötelező, annak csinálják meg aki akarja, de az ingyen megcsináltathatja. Nagy különbség, de sokaknak rengeteget jelent, mert egy költséges dologról van szó amit sokan nem engedhetnek meg maguknak. Erre gondoltam, nem pedig arra, hogy kötelező legyen.
2012. máj. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Nem kötelező, de engedélyezett. Pedig tiltani kéne. Ha egy tulajdonság előnyös, akkor ténylegesen tudja örökíteni. Ha nem, akkor igazi előnye nincs, hisz akkor már az evolúció megtette volna a magáét (legalábbis segített volna a tenyésztőknek).
2012. máj. 5. 10:37
 16/24 Antispecista ***** válasza:
Minden nagyon helyes, kiveve a farok vagast; 7 napos korig sem szabadna engedni. Es fontos meg az ivartalanitas.
2012. máj. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
62%

szia!


Én támogatom, ami le van benne írva.


De ha valaki kijönne ellenőrizni, azt látná minden délelőtt, hogy a mudim láncon van. Ugyanis a bezárást utálja, ki nem állhatja. Viszont valahogyan be kell jönnie a nagymamám gondozójának, amíg én és anya dolgozunk. Ha délelőtt ellenőriznének, azt látnák, hogy ott fekszik egy helyben, és szomorú pofát vág. De ha délután jönnének a feltételezett ellenőrök, azt látnák, hogy épp sétáltatom, amúgy meg 14 órától el van engedve.


Akkor most állatkínzó vagyok? Vagy a mindennapi 7 óra láncon az már állandó?


Szerintem a szomszéd, aki nem engedi ki a csontsovány német juhász szukáját a 2 méteres kennelből sokkal nagyobb bűnt követ el. Az a kutya pici korától csak nyüszög....

Az enyém meg boldog, és magától jön a lánchoz minden reggel, mert TUDJA, hogy szeretem, és hogy ezt meg kell tennie a családért. És este úgyis séta van.


Szóval van olyan, hogy a lánc KELL. Csak amíg nincs valakinek egy béna nagymamája, addig ezt nem értheti meg. De megnyugtatok mindenkit, nagymamám nem fog 2016-ig élni......

2012. máj. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:

Nagyon jó ötlet szerintem. Itt van az ideje a változtatásnak

és ideje kúlturáltabbá tenni a kutyatartást.

2012. máj. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
78%

Én nem igazán. Én engedélyezném a kupírozást, de csak megyénként mondjuk egy dokinál,aki tényleg normálisan csinálja,és csak a TK-s kutyáknál.

A láncon tartás megint érdekes kérdés. Nekem 2 hete láncon van a kutyám. Napi 2szer 1,5-2 órát sétál, de mivel most költöztem haza, mert válok, és anyuéknál csupa luk a keraítés,muszáj megkötni.Most akkor állatkínzó vagyok?

2012. máj. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Állatkínzó nem vagy, de tudd h olyan kerítésnek kell lennie, h megakadályozza az állat szökését. Inkább csak lustának titulálnálak, mert nem csinálod meg.
2012. máj. 7. 21:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!