Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól cselekedtem, vagy csak...

Jól cselekedtem, vagy csak bohócot csináltam magamból?

Figyelt kérdés
Kutyánkkal járunk kutyasuliba alkalmazzuk a technikákat, amikkel elvileg falkavezérré válhatunk számára stb. Viszont a játékkal mindig bajban vagyok/vagyunk. Ma labdáztam a tesómmal, a kutyus pedig ott volt a közelünkben. Pontosabban, mikor meglátta a labdát a kezünkben, ő is be akart kapcsolódni. Viszont a suliban azt tanultuk, hogy vannak helyzetek, mikor csak a gazdi játszik, a kutya nem kapcsolódhat be (erre csináltunk is egy-két "gyakorlatot": a gazda egy képzeletbeli négyzetben játszik, a kutya nem mehet beljebb.) Itthon viszont nem volt olyan egyszerű: folyton szaladgált fel-alá, el akarta venni a játékot. Ha rászóltunk, csak egy-egy fél percre ment arrébb. Ha pedig megszerezte, diadalittasan elvitte. Én erre utánamentem, de volt, hogy csak meg kellett fognom a grabancát, hogy visszakapjam. Jól tettem, vagy sem? Sőt, egyszer még a tuja közé és elbújt. xD Ez a gond sajnos mutatkozik apportírozásnál is, nem hajlandó visszaadni a játékot. A faképnélhagyós módszer azért nem működik, mert nem egyedüli kutya, és jól ellabdázgat a haverokkal, ha mi ott hagyjuk őket. Tudnátok segíteni?
2012. máj. 10. 16:46
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

mármint a tiszteletre gondoltam :)

köszönöm, ezt a 2játékosat is modták már, de a mi igazi gondunk az, hogy nem tisztel eléggé.

2012. máj. 10. 17:24
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajta kutyád van? Ha keverékre, akkor milyen fajtákra hasonlít? Milyen feladatokat adsz a kutyádnak otthon? Azért kérdem, mert nekem az az érzésem, hogy a kutya feladatnak fogta fel a labda megszerezését, azért volt a diadalittas "öröm távozás" a részéről. A kutyaiskolában a kiképző a főnök, ezt a kutya is hamar leveszi. Mivel nem ismerjük egymást bocsáss meg a következő sorokért:

Szerintem a kutyád unatkozik, nincs meg a napi agyi lefárasztása, ezért van ilyen pótcselekvés.

2012. máj. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 compactegon ***** válasza:
72%

1: kezd el jutalmazni, ha visszahozza parancsra. Mi így tanítottuk a Hozd ide, és a Tedd le! parancsot. Ha másért nem, először a kajáért megcsinálja. utána berögzül, egyre kevesebbszer jutalmazd. később már maga a jutalom az lesz, ha eldobod a labdát és visszahozhatja.

2: drasztikusabb, de ha nem adja vissza a labdát fejezd be vele a játékot, és kösd ki pár percre pórázra nem messze tőletek. majd próbálkozz újra + 1. pont :)

semmikképp ne üsd persze. ritkán enyém is kap egy seggest, de a sima morgás és "zihálás" nálam bevált.

2012. máj. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
De ha egyszer mondom, hogy ütni kell! A kutya FALKAÁLLAT. Én, mint a FALKAVEZÉR, megfenyítem és így megtanulja, hol a helye. Erősen javaslom, hogy te is csináld ezt.
2012. máj. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 compactegon ***** válasza:
persze, meg lehet egy kutyát törni (veréssel és fizikailag), de szerintem ésszerűbb megnevelni, vagy nem így gondolod?
2012. máj. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Mi az, hogy megnevelni? Az csak ideig-óráig tart.
2012. máj. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Labradorom van, tehát apportírozni szeretne(ha sikerülne megtanítanom neki, hogy mi a szabály) sokat mozgunk, minden nap minimum 45 perc séta ( tudom, ennél többe kellene, csak suli mellett nem mindig jön össze :/) biciklizni viszem magammal, heti 1-2 alkalom póráz nélkül a réten, hétvégén a suliban tanítás, klikerrel formálás meg egy kis akadályozás, szóval tényleg igyekszem.

Ütni nem szeretném, előfordult már egy- egy kupánhúzás, de őszintén szólva nem volt foganatja. Nagyon kitarzó, rámenős. :)

2012. máj. 10. 18:32
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

fogalmazzuk meg szakszerűen.

Nem megy az otthoni környezetben a letiltás.

Egy labit akinek az ösztöneiben ott van az apport nagyon nehéz lesz letiltani, úgy látom erre még nem vagy felkészülve, annyira még nem erős a kapcsolatotok.

Szerintem elsőnek kérj tanácsot a csoportvezetődtől, akár óra előtt akár utána.

Egyébként szerintem nem csináltál hülyeséget amikor elvetted tőle a játékot.

Gyakorolni pl ilyenekkel tudsz. Két labda van a kezedben (vagy az egyik nem labda hanem valami tárgy amit szeret elvinni de kevésbé vonzó mint a labda) azt eldobod és letiltod a kutyát arról, hogy utánamenjen és felvegye. Tudod ugyan úgy mint a kajamegtagadásnál csináltátok.

és ha nem ment utána akkor jutalomból eldobod neki a másik labdát. Így tudni fogja, hogy ha szót fogad akkor egy még jobb dolog következik.

2012. máj. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
51%
Szép dolog az iskola, de a tanultakat otthon is el kell várni a kutyától. Nehezebb, hiszen az otthon más, mint az idegen iskolai terület. Amikor Ti játszotok, lehet gyakorolni a fegyelmet a kutyáddal. Pl a maradj-ot. Ha már képes végrehajtani, akkor lehet néha engedélyezni, hogy ő is beszálljon a játékba. De ez azért nem két nap.
2012. máj. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

21:13

Ez pont nem jó ha apportozni is szeretnének, mert letiltja a behozatalt és később ebből még nagy gondok lesznek a kutya fejében.

Azt tanácsolom hogy vegyél 2 db ugyan-olyan zsinóros labdát, és tanítsd meg neki az eresztést(azért jó a zsinóros labda mert nem tud vele elszaladni).Ebben gondolom tudnak segíteni a suliban is így nem szeretném részletezni a tanítás menetét, de ha megszokja azt hogy mindig van nálad játék cserébe azért ami nála van, elég nagy valószínűséggel ha kéred behozza majd azt amit kérsz tőle, és nem elszalad amerre éppen kedve van.

2012. máj. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!