Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív a kutyám, mit...

Agresszív a kutyám, mit tehetnék?!

Figyelt kérdés

10 hónapos német juhászom szocializációját elrontottuk, így agresszív a kutyákkal. Mindegy, hogy kan, szuka, kicsi, nagy, nekik megy, és alig lehet leállítani.

Járunk oktatóhoz, ő nem igen találja a módszert, gondolkodtunk már mindenen. Szájkosárral való ismerkedtetés, nyugodt kutyákkal találkozás, és még sorolhatnám. Azt is kipróbáltuk, hogy kikötöttük, amíg a nyugodt kutya (az oktató kutyája) mellette dolgozott. Őrjöngött, hisztizett, ment volna neki. Amint megérzi egy kutya szagát, vagy lát egyet, mindegy milyen messze vagyunk, odarohanna.

Gondolom mindezt dominanciából teszi. Hogyan lehetne helyrehozni?

Már az is megfordult a fejemben, hogy össze kéne hozni egy nála dominánsabb kutyával pl. egy kaukázusival, aki megregulázná, de akkor meg sérülés lenne belőle. Sőt, azon is gondolkodtam, hogy valami kemény kutyás embernek odaadom egy időre, aki betöri.

Emberekkel egyébként nem agresszív, barátságos velük, csak kutyákkal ilyen.


Segítsetek, bármilyen használható ötlet jól jönne, amit az oktatómmal közösen vagy akár egyedül is megtehetnék, hogy ne legyen ilyen :( Sétálni sem tudom vinni, mert rohanna oda a kerítéshez a többi kutyához.. :( És közben feláll a hátán az összes szőr, és ugat, morog vicsorog, szörnyű :(


Ne haragudjatok, ha hosszú lett, de már nagyon sürgető probléma, hiszen nő, egyre nagyobb a mozgásigénye, és egy kertben nem lehet úgy lefárasztani, mintha sétáltatnám... De így nem merem elvinni.. Vagy pont az lenne a megoldás? Én már nem tudom :(((


Köszönöm előre is!!



2012. máj. 18. 21:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%

A szögest nem javaslom, a nagyobb kutyás témát sem. Szögest azért nem, mert ne egyedül tanulj meg bánni vele, másrészt meg az sem csodaszer, inkább csak erőpótló, de ha nincs mögötte módszer, sz*rt sem ér. Ha meg egy nagyobb kutya leveri, annak az lesz az eredménye, hogy annak a nagyobb kutyának nem megy neki (vagy csakazértis, mert mégiscsak le kéne verni), de a többinek ugyanúgy, vagy még jobban.

Írok üzit :)

2012. máj. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Akumi, ki beszélt itt arról, hogy "leveri" a nagyobb kutya? Pont azért kell magabiztos, nagytestű domináns kutya, hogy véletlenül se legyen belőle verekedés, hanem már a másik kutya a puszta jelenlétével, magabiztos kisugárzásával lenyugtassa. A terápiás kutyák ere vannak kiképezve, nincs ott semmi féle leverés. Nem a szomszéd kaukázusival kell összeengedni, amelyik már három kóbor kutyát is kinyírt, mert annak tényleg nem lesz jó vége!
2012. máj. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Már az is megfordult a fejemben, hogy össze kéne hozni egy nála dominánsabb kutyával pl. egy kaukázusival, aki megregulázná, de akkor meg sérülés lenne belőle"

Én erre reagáltam. Volt róla szó.

2012. máj. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Igaz! Ez elkerülte a figyelmemet. Ez így ebben a formában tényleg nagyon rossz ötlet!
2012. máj. 19. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a véleményét.


Ma fogok találkozni az oktatómmal, kikérem a véleményét, és megmondom neki, hogy mit szeretnék, megoldható-e.


Egyik hozzászóló írta, hogy a Cerberossal egyeztessek, van-e alternatíva a szállításra. Ez mit takar? Felhívom őket, és megmondom, hogy gyertek házhoz? Nem ismerem az iskolát, itt lakom 80 km-re Budapesttől, Kecskeméttől is elég messze (ott is van Cerberos suli, úgy tudom), szóval nehéz lenne furikázni szegényt. Nekem nincs jogsim, apámnak van, de ő munkára használja az autót, és kétlem hogy heti-kétheti egy alkalom, amikor el tudnánk jutni kielégítő lenne... :(

2012. máj. 19. 11:02
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, pont azért mondtam, hogy kérdezz rá, hátha van valami ötletük. Például én arra is gondoltam, hogy ha a Cerberosnak van saját falkája (például a bemutatócsoport vagy nem tudom), akkor be lehetne esetleg tenni a te kutyádat közéjük (kiképzők felügyelete mellett természetesen) mondjuk egy hétre, ahol megtanulna falkában viselkedni a kutyád, megtanítaná a falka alázatosan viselkedni. De lehet, hogy hülyeség, amit mondok, nem tudom, csak ötletelek.


De az is lehet, hogy elmennek érted kocsival, nem minden nap van foglalkozás, szóval lehet, hogy megoldható lenne a szállítás, csak nyilván az sem lenne ingyen, de legalább odajutnátok valahogyan.


Vagy házhoz menne hozzád néhány kiképző, arra is van náluk lehetőség.


(Akumival egyet értek, az, hogy egy Kaukázusi megregulázza a kutyádat egy halva született ötlet)

2012. máj. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Susie J. ***** válasza:
Szia, szívesen segítek neked a kutyáddal kapcsolatban, hogyha érdekel, írj privátban. Szép estét!
2012. máj. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!