Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtákat ajánlanát...

Milyen kutyafajtákat ajánlanátok, amikre jellemzőek az alábbiak?

Figyelt kérdés

- Kisebb testű, de nem túl kicsi, olyan (15-18) kg körüli testtömegű

- Télen-nyáron nagyon rövid szőrű, és nem hullajtja (hasonlóan a rövid szőrű magyar vizslához)

- Határozottan kutya formájú, tehát nem olyan nyomoronc, mint a mopsz vagy a palotapincsi vagy azok a mókuskutyák.

- Intelligens, rendkívül nyugodt természetű és nagyon ragaszkodó.


Ezek a tulajdonságok együtt milyen kutyafajtákra jellemzőek?



2012. máj. 25. 09:41
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
Mondjuk akiket írtam, a súlyhatárba nem éppen férnek bele...
2012. máj. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:

Így is nagyon sokat segítesz, Alexandra, köszönöm szépen a válaszaidat! :) Valóban, ezek a kutyák nagyon aranyosak, és ugyanolyan szeretni valóak, de nekem túl aprók, jobban szeretem a kutyább kutyákat. :)

A többieknek is nagyon köszönöm az ajánlásokat! Várok még egyéb ötleteket!

2012. máj. 25. 10:47
 13/46 Sn0wf0x ***** válasza:
Cáfolnám, hogy az uszkárnak nem hullik a szőre, mert vedlési időszakban ő is durva pamacsokat hagy, de egyébként ha rövidszőrűre nyírod és nem csinálsz belőle hülyét, akkor jó választás lehet. Kezdő kutyásnak meg pláne :)
2012. máj. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:

Megértem, nekem bullmasztiffom van :)


Nézd csak, méretét tekintve ő pl. egy óriás uszkár. Azt ne nézd, hogy hogy van megnyírva, nekem sem tetszik, szépen egyenletesen is meg lehet nyírni és akkor nem csinálnak hülyét a kutyából, viszont kutyaformája lesz :)


[link]

2012. máj. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
Agarak esetleg? Hiedelemmel ellentétben nem óriási a mozgásigényük. 10-15 perc alatt kiszáguldozza magát, olyankor fut, mint a meszes, utána pedig órákig fekszik a kanapén és szunyókál :)
2012. máj. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:

Az agár meg vékony nekem. :) Tudom, sok velem a baj, válogatós vagyok. :)

Igazából a kedvencem határozottan a golden retriver, de az nem tartható egykönnyen lakásban. Illetve tartható, de akkor jön a szőrprobléma.

2012. máj. 25. 11:02
 17/46 anonim ***** válasza:

Én is panelban vagyok a bullmacimmal és hidd el, hogy a rövid szőrt sokkal bajosabb összeszedni, mint a hosszút, beleáll, beleszúródik mindenhova!

A múltkor 3 órán át takarítottam a kocsiban a hátsó ülést! Jó, hozzáteszem éppen vedlik és jó ideje nem volt már kitakarítva a kocsi, de hiába volt pléddel letakarva, elmozdult stb és tiszta szőr lett az ülés. Hosszú szőrt könnyebb összeszedni!


Ha a mozgásigényét ki tudod elégíteni, van rá időd, nyugodtan mehet panelba! :)

2012. máj. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ők nem tetszenek?:

[link]


[link]


[link]


[link]


közepes testűek lesznek és lakásba javasolt tartással!!

2012. máj. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
Az agárból is ömlik a szőr amúgy :D Egy simi-egy marék szőr...
2012. máj. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
Itt már nem vettem figyelembe a szőrt :D
2012. máj. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!