Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtákat ajánlanát...

Milyen kutyafajtákat ajánlanátok, amikre jellemzőek az alábbiak?

Figyelt kérdés

- Kisebb testű, de nem túl kicsi, olyan (15-18) kg körüli testtömegű

- Télen-nyáron nagyon rövid szőrű, és nem hullajtja (hasonlóan a rövid szőrű magyar vizslához)

- Határozottan kutya formájú, tehát nem olyan nyomoronc, mint a mopsz vagy a palotapincsi vagy azok a mókuskutyák.

- Intelligens, rendkívül nyugodt természetű és nagyon ragaszkodó.


Ezek a tulajdonságok együtt milyen kutyafajtákra jellemzőek?



2012. máj. 25. 09:41
1 2 3 4 5
 31/46 Sn0wf0x ***** válasza:
Azért a pincser nem egyszerű természetű kutya, nem biztos, hogy első kutyának azt választanám :D
2012. máj. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:

Kicsit utánaolvastam én is, nem mindenhol dicsérik.

Szerintem alkalomadtán az lesz, hogy végignézek egy menhelyet, és elhozom azt, amelyik a legjobban tetszik és a legjobban megtalálom vele a hangot.


Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2012. máj. 26. 18:45
 33/46 anonim ***** válasza:
ez a lehető legjobb döntés:)
2012. máj. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
szerintem is a legjobb a menhelyi kutyus!!! :)))))
2012. máj. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

Szerintem is. :) Gondolom nagyon hálásak tudnak lenni.


Azt meg tudnátok mondani, hogy az milyen fajta kutya, amelyikhez az "on your feet" szöveg van írva?

[link]

2012. máj. 27. 01:49
 36/46 anonim ***** válasza:
Èn yorkinak nézem :)
2012. máj. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

az egy yorkie igen:)

Ezekkel is vigyázz ha megtetszik,elég szánalmasan szaporítják őket:)

EXTRA MINI YORKIE xd meg hasonló hülyeségekkel bombázzák a népet,némelyik yorkie kisebb mint egy csivava:/ Aztán azt szoktam figyelni megyek el mellettük kutyával,tényleg oda se engedem a kutyám nehogy rálépjen,vagy kárt tegyen benne de ő már messziről összerezzen remeg,búj a gazdája lába mögé,majd összeszarják magukat :/ De csak ezek a túlszaporított szargörcsök:) De írtad hogy nem akarsz túl kicsi kutyát úgyhogy amint nézem ilyen veszély rád nem fenyeget de szörnyű idegrendszerük van egytől egyig:) Persze aki normális méret az olyan jól eljátszik a kutyámmal,de érdekes a környékbeli yorkikból amúgy kb 10-ből csak 1! -nek van normális mérete a többi mind ilyen "mini"..Elég sajnálatos hogy minden fajtát tönkre kell tenni ami épp "divat"...

2012. máj. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:
Jaj, ugye nem ez az, amiket a holdjáróban tipegő cicababák cipelnek a retiküljükben, hogy csak a feje lóg ki?! :)
2012. máj. 27. 11:05
 39/46 anonim ***** válasza:

Őket is szokták, bár ezt a hasonlatnál inkább a csivavákra szoktam gondolni :D


Ő pl. egy yorki:

[link]

Direkt nem masnis képet linkeltem be :D Egyébként az ő szőrük nem hullik!


Ő pedig egy csivava, akire szerintem te gondolsz :)

[link]

2012. máj. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:

Nem, a csivavát felismerem. Én személy szerint ritka rondának tartom. :)

A yorkira gondoltam, azt láttam így cipelni. Olyanom biztosan nem lesz, számomra az nem kutya. Annyira túltenyésztett - az egyik Kedves Válaszoló jól írta -, hogy már egy kis huzatba is belepusztulhat. Milyen kutya az ilyen? Másfelől iszonyú drágák.

A legjobb szerintem valami menhelyi keverék lesz. :)

2012. máj. 28. 00:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!